ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Cruelty Free (Deneysiz) Maskara Bazı Dosyası

1- Urban Decay Subversion Maskara Bazı

Marka Türkiye’de satıştayken birkaç defa bitirip kullandığım bir bazdı, hele de Perversion maskarayla olan uyumu muhteşemdi. Subversion kirpikleri dolgunlaştıran, kalın kalın gösteren ve oldukça kıvıran bir rimel bazı. Yoğun görünümden hoşlanan ve cılız kirpiklere sahip olanların memnun kalacağı bir ürün. Yoğun yapısına rağmen bazı uyguladıktan sonra normal maskara adımına geçtiğinizde beyazlığı kapatmak için uğraşmıyorsunuz. Evet, Subversion epey başarılı, ancak daha iyisi var =)

2- Jane Iredale Pure Lash Lash Extender & Conditioner Maskara Bazı

Yine yıllar önce kullanıp bitirdiğim bir maskara bazı, blogda bir yerlerde yazısı da mevcut =) Pure Lash baz kirpiklere fazlaca dolgunluk vermiyor, yani amacınız takma kirpik görünümü ise bu ürün pek sizlik değil. Kirpikleri zarif bir şekilde kalınlaştırıyor. En güzel artısı kirpiklere aynı zamanda bakım da yapması. Kullandığım dönemde kirpiklerimde canlanma gözlemlemiştim.

3- Essence Volume Booster Lash Primer

Bu baz hakkında kafam biraz karışık. Aslında uygun fiyatlı bir ürün olarak düşünüldüğünde fiyat/performans olarak fena sayılmaz ama yine de beğenmediğim özellikleri var. Geç kuruyor, kapatması diğer bazlara göre daha uğraştırıcı, her maskarayla uyum sağlamıyor. Kirpiklere dolgunluk verme, kolay uygulama sağlayan fırça gibi olumlu özellikleri de var. Memnun kalıp kalmayacağınız kirpik yapınızla da alakalı olabilir, belki de bende işe yaramamıştır…

4- Kiko Building Base Coat Mascara

Bu bazı kullanmadım, Kiko’nun denediğim bir maskarası oldukça başarılıydı. Anlamsız bir şekilde bazın da işe yarar olacağını düşünüyorum =) Deneysiz ve ulaşılabilir bir seçenek olarak listeye eklemek istedim. Kirpikleri dolgunlaştırma, sonradan uygulanacak maskaranın daha kolay sürülmesini sağlama gibi vaatleri var.

5- Milk Makeup Kush Lash Primer

Her ne kadar markanın Kush maskarası biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da bu baza bir şans vermek istiyorum. Evet bu bazı da denemedim, stoklarda görünmüyor şimdilik.

6- Smashbox Photo Finish Lash Primer Maskara Bazı

Listeyi hazırlarken bir sıralama kriteri yapmadım ama en en en çok beğendiğim bazı sona sakladım. Çok uzun yıllardır maskara kullanan ve çeşitli markaların bazlarını da deneyimlemiş biri olarak söyleyebilirim ki şimdiye kadar denediğim en iyi maskara bazı. Korkunç fiyat artışına rağmen almaya devam ettim çünkü fiyatını kesinlikle hak ediyor. Zayıf kirpikli biri olarak istediğim dolgunluğu ve kıvrımı sonuna kadar sağlıyor. Dahası fark edilir bir şekilde kirpiklere bakım yapıyor. Yani bazı kirpik bakımı için de kullanabilirsiniz. Uyumsuz olduğu maskara yok gibi, miktar olarak da gayet tatmin edici, vegan. Ne yazık ki uzun zamandır ürüne ulaşamıyorum. Daha önce Sephoralardan temin ediyordum, artık orada satılmıyor. Smashbox sitesinde de aylardır stoklara girmiyor. Ben yine de takipteyim =)

Bir Cevap Yazın