ALIŞVERİŞ,  Allık,  ANA SAYFA,  Bronzer,  GÖZ,  Maskara,  YÜZ

Tarte Makyaj Ürünlerini Deniyorum: Allık, Bronzer, Maskara

Tarte Cosmetics mini boy ürünlerden oluşan setleriyle ve birkaç far, allık paleti seçeneğiyle Türkiye Sephora’da yerini aldı. Açıkçası Shape Tape isimli meşhur kapatıcısını getirmelerini de beklerdim ben. Bu kadar merak edilen ve popüler bir ürünü niye getirmezler bilinmez…

Yukarıda gördüğünüz set Amazonian Clay Clique makyaj seti olarak geçiyor. Setin içerisinde yine markanın en popüler ürünü olan Amazonian Clay Blush, Park Ave Princess Bronzer ve gifted Amazonian Clay Smart Mascara isimli rimel bulunuyor.

Tarte Amazonian Clay 12 Hour Blush Harmony

Shape Tape kapatıcı yokken markanın en bilinen ürünü bu güzel ambalajlı allıklarıydı. Hala da en çok satanlar listesinde görünüyorlar. Setten çıkan Harmony isimli allığı tam boy olarak göremedim. Belki de setlere özel olarak hazırlanan bir renktir, bilemiyorum.

Allık gerçekten çok pigmentli, tek bir fırça darbesiyle bile yanağa transfer oluyor, rengi yanakta ambalajda durduğundan daha canlı görünüyor. Işıltılı değil mat yapıda, hiçbir şekilde tozutmuyor. Ben rengi gösterirken biraz tırnaklamış olabilirim =) Ve son olarak gerçekten kalıcı. Ürünün miktarı 1.5 gram. Renk olarak özel bir renk mi? Hayır. Birçok markada benzer renklere daha uygun fiyatlara ulaşılabilir.

Tarte Park Ave Princess Amazonian Clay Waterproof Bronzer

Setin içerisinde en çok beğendiğim ürün sanırım bu bronzer oldu. Uzun zamandır bu kadar güzel yapıda bir bronzer denememiştim. İncecik bir yapısı var, tozutmuyor ve çok güzel bir ışıltısı var. Tüp patlamış görünümü vermeden canlı bir şekilde ışıldıyor, rengin tonunu çok beğendim. Suya dayanıklı olduğu belirtilmiş, bu da kalıcı olacağı anlamına geliyor. 3 gram ve vegan.

Tarte Gifted Amazonian Clay Smart Mascara

Maskaranın hem beğendiğim hem beğenmediğim tarafları oldu. Öncelikle mini boy bir maskara için çok kullanışlı bir ambalaj tasarımı var. Mini boy maskaralarda fırça kısa olduğu için sürerken her zaman zorlanmışımdır. “gifted” maskarada fırça uzunluğu çok iyi ayarlandığı için normal boyda bir ürün kullanıyormuşum gibi rahat hissettim, ahşap ambalajı çok sevdim. Öte yandan çok sıradan bir sonuç verdi benim kirpiklerimde. Şöyle bir artısı var; kirpiklerimi çok sık gösterdi, aslında neredeyse bütün kirpikleri yakalayarak boyuyor ama bunu hafif bir şekilde yaptığı için dolgunluk alamıyorsunuz. Yanma, kaşınma gibi olumsuz özelliklerle de karşılaşmadım. Rengi epey siyah. Kirpiklere bir miktar kıvrım verse de kısa sürede kıvrılan kirpiklerin düştüğünü gözlemledim. Özetle bu ürün tam boy satışa çıksa tam boyunu satın almam. Ürün 5 ml ve vegan.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar, hayvan deneyleri politikası nedir?

Tarte makyaj ürünleri belirttiğim üzere Sephora mağazalarında satılıyor. Bu setin fiyatı 239 lira olarak görünüyor. Marka, çatısı altında olduğu şirketten (Kose) bağımsız olarak deneysiz bir politika izliyor. Tarte Cosmetics tüm ürünleri olmamakla beraber vegan seçenekler de sunuyor.

Bir Cevap Yazın