Allık,  ANA SAYFA,  Yerli Markalar,  YÜZ

Pastel Profashion Cream Blush Allık Renkleri: 41 Dazzling, 43 Scarlett

Pastel Profashion Cream Blush isimli bir allık serisi satışa çıkardı, seride beş renk bulunuyor. Ürünler yukarıda gördüğünüz sevimli ve sevimli olmakla kalmayıp dayanıklı da olan bu güzel ambalajlarda sunulmuş. Allıkların tık diye oturan sağlam kapakları bulunuyor, kapaklarda ayna kullanılmamış.

Allıklar krem olarak geçse de alışageldiğimiz krem allıklar gibi bir yapıda değiller. Nasıl desem, yapıları biraz sert gibi. Ben en verimli uygulama sonucunu parmaklarımla aldım. Kolumda renkleri göstermeye çalışırken üst üste uygulama yaptığımda ilk katın yerinden oynadığını da deneyimledim. Yani kademeli olarak renklerin yoğunlaştırılması gibi bir olanak görünmüyor.

Pastel Cream Blush 41 Dazzling

Serinin 41 numaralı ilk allığı olan Dazzling içinde mikro düzeyde ışıltıları olan, pembe tonlarında bir renk. Renk olarak çok güzel ama epey açık, koyu tenlerde allık olarak kendini göstermeyebilir. 41 numaranın aydınlatıcı allıklar gibi bir yansıması var, yanakta duruşu çok çok güzel ancak çok kalıcı bir yapısı da yok.

Pastel Profashion Cream Blush 43 Scarlett

Baştan belirteyim, kırmızı renkleri ekranda en doğru haliyle yansıtmak hiç de kolay değil. Her ışıkta farklı farklı çıktığı gibi çekim yapılan ve görüntülenen cihazların farklılığı bile renklerin bambaşka görünmesine neden olabiliyor. Serinin kırmızı allığı olarak görünen bu renk turuncumsu çıkmış olabilir. Allığın ise epey pigmentli olduğunu söyleyebilirim, 41 no’ya göre daha çok renk veriyor. Yeterli miktarda uygulama yaparsanız korkutucu bir sonucu da olmuyor, tam bir sağlıklı yanak allığı. Neden kırmızı yanakların sağlıklı olduğunu düşünüyoruz bilmiyorum =) Kalıcılık ise ürünün pigmentinden dolayı diğer açık renge göre daha iyi olabilir…

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar, deneysiz mi?

Pastel ürünleri markanın kendi sitesinde ve birçok kozmetik market zincirinde yaygın olarak satışta. Ürünün indirimsiz fiyatı kendi sitelerinde 27,50 lira olarak görünüyor. Ben ikisini de indirim zamanı yüzde 40 ya da 50’lik bir indirimle satın almıştım. Markanın Çin’de satışı bulunmuyor, ürünler yerli üretim. Ambalajlarda allıkların üretim tarihleri vb. bilgiler açıkça belirtilmiş. Marka artık pek de güvenilir olmayan PETA sertifikasına sahip olsa da daha önce de belirttiğim üzere deneysiz markalarım listesinde yer alıyor.

 

Bir Cevap Yazın