ANA SAYFA,  Aydınlatıcılar,  YÜZ

Pastel Daylight Cream Highlighter 11 Ürün Yorumu, İnceleme

Pastel Kozmetik’in bu krem aydınlatıcısı çıkar çıkmaz oldukça ilgi gördü, ürünü kullananlar çokça olumlu yorumda bulununca ben de denemek istedim. Tam da beğendiğim türde bir aydınlatıcı keşfetmiş oldum, Daylight Cream Highlighter 11 numara şahane! Bana kalırsa fiyatına göre alınabilecek en güzel aydınlatıcılardan…

Pastel Daylight Cream Highlighter Yapısı

Bu aydınlatıcı ürünü sanırım en çok incecik yapısından dolayı seviyorum. Makyaj uygulamalarında bir tabir vardır hani; ürünün nerede başlayıp nerede bittiğinin belli olmaması. Daylight krem aydınlatıcı yüze yapışıp kalan, kalıp gibi duran bir yapıda değil. Böylelikle uyguladığınızda sahiden nerede başlayıp nerede bittiği belli olmuyor. İnce yapısı sayesinde yüzde renkli renkli durmuyor, yine bir klişe olacak ama cilt kendiliğinden sağlıklıymış gibi doğal bir şekilde aydınlanıyor.

Bu aydınlatıcı “sürdüğüm aydınlatıcının rengi ve dokusu belli olsun, beni sabahtan akşama kadar idare etsin, güçlü bir parlama efekti versin” diyenler için uygun değil. Ancak “yüz glosslarından biraz daha renkli bir şeyler istiyorum, hatta yazın sıcakta biraz yürümüşüm ve yüzüm nemlenmiş gibi görünsün” diyenler (ben diyorum) için uygun olabilir =)

Pastel Krem Aydınlatıcı Kalıcılığı

Ben cilt makyajında pudralı fondötenler, kalın kapatıcılar ya da yoğun mat pudralar kullanmıyorum, cildim karma. Daylight aydınlatıcıyı çoğunlukla pudrayla sabitlememiş olduğum (burun, alın hariç) ve renkli nemlendirici sürdüğüm cilt üzerine uyguluyorum. Bu yüzden önceki adımlarda yapılmış cilt makyajını yerinden oynatıp oynatmayacağı konusunda bilgi sahibi değilim, kullandığınız ten ürününün yapısına göre değişir. Daylight sürdüğünüz anda sabitlenen bir yapıda değil, biraz oynak bile sayılır.

Ürünün ne zaman üretildiği, son kullanma tarihi gibi bilgiler açıkça belirtilmiş…

Burada yine çok sevdiğim bir diğer aydınlatıcı olan Milk Makeup’ın Lit isimli ürünüyle Pastel Daylight’ın benzerliğini görebilirsiniz. Lit bir miktar daha canlı ve ten rengine yakın, biraz daha transparan. Cilde oturması Pastel’e göre az da olsa daha iyi. Tabii arada çokça fiyat farkı var. Pastel fiyatına göre çok iyi iş çıkarmış.

Nerede satılıyor, Pastel Daylight Cream Highlighter fiyat

Pastel ürünleri yaygın olarak birçok kozmetik zincirinde, online alışveriş sitelerinde ve markanın kendi sitesinde satışta. Ürünün indirimsiz güncel fiyatı Pastel Shop’ta 34.90 tl olarak görünüyor.

Hayvan Deneyleri Politikası

Pastel Kozmetik PETA sertifikası alan nadir yerli markalardan, aynı zamanda bildiğim kadarıyla Çin’de de satışları bulunmuyor. Markayı PETA sertifikası almadan önce de deneysiz kabul edip ürünlerini kullanıyordum. Ürünler yerli üretim, ilgilenenler için helal sertifikalarını da almış görünüyorlar.

 

Bir Cevap Yazın