ANA SAYFA,  Aydınlatıcılar,  YÜZ

Becca Opal Highlighter Ürün Yorumu

Becca Shimmering Skin Perfector Pressed Highlighter Opal

Ürünün yorumundan önce markayla ilgili haberi paylaşmak istiyorum: Becca Cosmetics maalesef Eylül 2021 itibariyle kapanacağı duyurusunu yaptı. Normalde “x marka Türkiye’den çekiliyor” şeklinde haberler vermeye alışığım, bu kez popüler ve büyük bir şirketten geldi bu haber. Markanın açıklamasına kendi web sayfalarından ulaşabilirsiniz. Becca bağlı olduğu ana şirketten (Estee Lauder) bağımsız olarak cruelty free bir politika izliyordu. Tüm ürünleri olmasa da vegan seçenekler de sunan bir markaydı.

Konumuz olan Opal aydınlatıcı ise parlaklığını kademe kademe arttırabileceğiniz, hem doğal hem de çok güçlü bir parlama efekti yakalayabileceğiniz ve bana kalırsa sahiden özel bir renk. Denemeden önce bende renkli durabileceğini düşünmüştüm ama öyle olmadı. İyi dağıtıldığında denediğim diğer renklerine göre her nasılsa tenimle daha bütünleşmiş durdu. Opal ışıltılı bir aydınlatıcı, gün ışığında gayet belirgin özellikle. Ama tane tane simli durmuyor. Bazı yorumlara denk geliyorum, doğal duruşu ve minimum simli görüntüsüyle nam salmış ürünlere bile “simli” denilip geçiliyor. E aydınlatıcılar bir zahmet ışıltı içersin zaten. Sıfır sim içeren “face gloss” isimli ürünler var mesela. Neyse, dağılmayalım =) Opal belli belirsiz ışıltılar içeren bir ürün değil. Çok bereketli, yukarıdaki mini boy olmasına rağmen dipteki metale hala ulaşamadım.

Ürünün ambalajına değinmeden geçemeyeceğim, bence çok çok çok güzel. Sanırım biraz da bunun için markanın kapanacak olmasına üzülüyorum =)

Becca ürünleri Türkiye’de Sephora bünyesinde satılıyor, ancak uzun zamandır yeni ürünlerine denk gelmiyorum. Yakında yavaş yavaş raflardan kalkar.

 

Bir Cevap Yazın