ANA SAYFA,  DUDAK,  Ruj & Lip Gloss

The Balm Plump Your Pucker Lip Gloss: Exaggerate, Amplify

The Balm’ın bu renkli dudak parlatıcıları o çok eskiden kullandığımız yapış yapış olan glosslardan farklı. Gerçi çok az da olsa bir miktar yapışkanlık ürünün dudaktan akıp gitmemesi için gerekiyor. Plump Your Pucker glosslar su gibi akıp gitmese de az bir yürüme hissettiriyor. Öte yandan parlaklık olarak gayet tatmin ediciler, renk seçenekleri de gayet güzel belirlenmiş.

Amplify şeffaf gibi görünse de içerisinde ağırlıklı olarak kullanılan uçuk pembe mikro ışıltılar sayesinde ışıltılı sıradan bir renksiz parlatıcı olmaktan kurtuluyor. Sarı, pembe ve bronz-kızıl simler kullanılmış. Tek başına da güzel bir parlaklık veriyor, başka rujların üzerine de kullanılabiliyor. Simler biraz hissedilir ancak kesinlikle büyük parçalar şeklinde dudak üzerinde yayılmıyor. Bana lise zamanlarımı hatırlattığı için eğlenerek kullanıyorum =)

Exaggerate ise sim ya da ışıltı içermiyor. The Balm nasıl olup da başardıysa kendi sitesinde güzelim rengi dümdüz, sıkıcı bir kahve gibi göstermiş. Kahvelik barındırmakla birlikte daha canlı koyu bir dudak rengi gibi. Klişe bir tanım olsa da sür çık ruj sınıfında.

Parlatıcıların nemlendirme hissi hayli yüksek. Göze çarpan bir dolgunluk hissi gözlemlemedim. Kalıcılık olarak mucize beklememek lazım, ama yarım saatte bir tazelemek zorunda da kalmıyorsunuz. Hafif nane aroması bu glosslarda da kullanılmış, rahatsız edici ağır bir aromaya tercih ederim…

Seride 8 renk bulunuyor, Enhance ve Extravaggant renkleri hariç diğerleri vegan. The Balm deneysiz olduğuna dair herhangi bir sertifika sahibi olmasa da Çin’de satışı olmayan bir marka. Kendi açıklamaları da zulümsüz bir politika izledikleri yönünde.

 

Bir Cevap Yazın