ANA SAYFA,  DUYURU!,  HABERLER

Güncelleme: Physicians Formula Markasının Çin’de Satışı Bulunuyor

Bu haber aslında yeni değil, söylentiler pandemi ilan edilmeden bir süre önce dolanmaya başlamıştı, sonrasını hepimiz biliyoruz =)

Yine bir Çin’de satış vakası. Markaların bu durumları artık beni şaşırtmıyor. Kısaca özetlemek gerekirse tıpkı Wet n Wild gibi Physicians Formula’nın da hayvan deneylerinin tam anlamıyla sonlandırılmadığı Çin’de satış yaptığı ortaya çıktı. Marka sosyal medya üzerinden gelen tepkileri görmezden geldiği gibi hala deneysiz olduğu iddiasında. Dahası PETA’nın deney yapmayanlar listesinde yer almaya da devam ediyor. Çin’de deneylerin sonlanması için bir sürü kuruluş, dernek ve marka çabalıyor. Bu süreçte birçok marka tabiri caizse deney zorunluluğunun ortadan kalkması için sabredemeyip bu dev pazara girmeyi tercih ediyor. Neyse, dünyada yayın yapan birçok güvenilir cruelty free savunucusu kaynak Physicians Formula’yı deneysiz markalar listesinden çıkardı.

Haberin detayları için şu linki ziyaret edebilirsiniz: Is Physicians Formula Cruelty Free?

Physicians Formula blogun ilk zamanlarından beri kullandığım bir markaydı, 2010’lardan bahsediyoruz. Elimde yorumlanmayı bekleyen birçok ürünü bulunuyordu. Şu an Gratis gibi yaygın bir kişisel bakım market zincirinde de ulaşılabilir olduğu için haberdar etmek istedim, geçmişteki tüm yazıları da güncelledim =)

Kendinize dikkat edin, sevgiler!

 

 

Bir Cevap Yazın