ANA SAYFA,  MAKYAJ FIRÇALARI,  Nasıl Yapılır?

Kiko Brush Cleanser / Fırça Temizleyici

Kiko Makyaj Fırçası Temizleyici

Kiko fırça temizleyici özellikle göz fırçaları için son derece kullanışlı bulduğum, neredeyse su altında derin temizlik yapılmışcasına sonuç sağlayan başarılı bir ürün oldu benim için. Aslında daha büyük olan yüz fırçalarını da gayet güzel temizliyor, ancak solüsyon sadece 50 ml. Haliyle daha çok ürün harcanıyor ve itiraf etmek gerekirse yüz fırçalarını su altında temizlemek bana daha sağlıklı geliyor.

Makyaj Fırça Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Yıllar önce bir zamanlar deneysiz marka olan MAC Brush Cleanser kullanıyordum. Hatırladığım kadarıyla direkt kullanılabilmesinin yanında suyla da seyreltilen bir üründü ve en büyük özelliği fırçaları hemen kullanıma hazır hale getirmesiydi. Düz bir şişede, bir kaba ihtiyacınız kadar olan miktarı döküp temizlik yapıyorsunuz. Kiko Brush Cleanser ise spreyli bir şişede sunulmuş. Fırçanın kirlilik miktarına göre bir iki fıs sıkıyorsunuz. Temizleyicinin etki etmesi için hiç beklemeden uygun bir yüzeye fırçayı sürterek temizlenmesini sağlıyorsunuz.

Ben bunun için temiz bir havlu kullanıyorum. Varsa bir mikrofiber havlu, yoksa sıradan, her evde bulunan normal bir havlu da gayet güzel iş görüyor. Kağıt mendil / kağıt havlu olayına girmeye hiç gerek yok, kaldı ki kağıt havlu yeterli temizlik sağlayabilecek bir dokuda değil. Boşuna israf. Solüsyonu fırçaya sıktıktan sonra havlunun bir tarafında fırçanın kıllarını temizliyorum, gerekli görürsem işlemi tekrarlıyorum. Sonrasında havlunun temiz başka bir bölümünde fırçayı iyice kuruluyorum. Genelde sentetik kıllı makyaj fırçaları kullandığım için ve fırçada kalan nemi iyice aldığım için kuruma süresi epey kısalıyor. Yani Kiko temizleyici anında ürünü kullanıma hazır hale getirmiyor. Ama elinizde birden fazla fırça varsa bu şekilde temizlemek gerçekten epey vakit kazandırıyor.

Kiko’nun sitesinde temizleyicinin fırçaları kullanıma hazır hale getirdiği söylenmiş, dediğim gibi bir nemlilik kalıyor yine de. Aynı zamanda fırça kıllarının parlamasını sağladığı ve şekillerinin korunmasına yardımcı olduğu da belirtilmiş.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Kiko ürünlerini İstiklal Caddesi Kiko mağazasından temin ediyorum. Online alışveriş için markanın kendi belirlediği noktalardan ürün temin etmek daha sağlıklı olacaktır. Markanın PETA ya da BUAV sertifikası bulunmuyor. Hayvan deneyleri açıklaması ise ürünlerini ve içeriklerini test etmedikleri, 3. taraflara test yaptırmadıkları yönünde. Çin’de de satışları bulunmuyor. 2014’te parabenin yanı sıra birtakım zararlı koruyucuları kullanmaya son verdiklerini belirtiyorlar.

Temizleyicinin fiyatı 27 – 30 lira aralığında. İkinci şişeyi kullanıyorum…

Bir Cevap Yazın