ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

The Balm Maskara Yorumları: Mad Lash, Body Builder, Scuba, Cheater!

The Balm Maskaralar

En çok kullandığım, her defasında yeni bir tanesini denemek için en çok heyecanlandığım makyaj ürünü maskara. Seçenekler az gibi görünse de zulümsüz markalarda epey alternatif mevcut, bunlardan biri olan the Balm’ın da azımsanmayacak bir koleksiyonu var. Maskaralar aynı zamanda vegan formüllü. Kirpik yapımı tekrar hatırlatayım ki ürünler daha sağlıklı fikir versin: Kısa, kısmen düz ama kolay kıvrılabilen, zayıf, soluk, şeffaf… Aklınıza gelebilecek bütün olumsuz özellikler bir arada gördüğünüz gibi.

The Balm Mad Lash Maskara Ürün Yorumu

İlk önce en beğendiğim maskaradan başlamak istedim: Mad Lash. 3. tüpünü kullanıyorum, bittiğinde muhtemelen yine kendisini tercih edeceğim, çünkü etkisi çok güzel! Ben ki plastik kıllı maskaraları genelde sevmem, ama artık o kadar güzel ürünler yapıyorlar ki bu ön yargım büyük oranda ortadan kalktı. Mad Lash’in fırçasını Benefit Roller Lash maskaranın fırçasına benzetiyorum, birebir aynı olup olmadıklarını bilmiyorum. Mad Lash fırçası kaşık formda, bu sayede kirpikleri çok güzel kavrıyor. Kıl dizilimi iyi ayarlanmış. Kirpiklere hem dolgunluk hem de ayrım veriyor, kıvamı ne çok cıvık ne de çok kuru, tam istediğim gibi. Ekstra bir kirpik kıvırıcı kullanmam gerekmiyor, akmıyor. Çok sevdiğim bir maskara bazıyla da uyum sağlıyor ( yazısı gelecek ), daha ne olsun…

What’s Your Type? The Body Builder Maskara

“What’s your type?” aslında bir seriydi, ama hala satılan tek üyesi the Body Builder. Tall, dark and handsome vardı bir de, gördüğüm kadarıyla satışta değil. Body Builder kirpikleri “yukarı kaldırma” vaadinde, aslında bunu yapıyor ancak kirpikleri epey yapıştırıyor. Mad Lash yokken bir iki kere almışlığım var, yıllar sonra tekrar denemek istedim. Değişik bir fırça yapısı var, ince ve alt tarafta boğumlu. Kılları plastik değil, kısa ve tok tok. Kıvamı epey cıvık. Dolgunlaştırmadan ziyade inanılmaz bir kirpik kaldırma etkisi var. Dolgunluk da veriyor ama kirpikleri yapıştırdığı için o bütün kirpik görünümü olmuyor. Ayrıca bence üst üste uygulama yapmaya müsait bir kıvamı da yok. Kötü değil kesinlikle, ama tamam olmuş bu maskara diyebileceğim bir ürün de değil. Zaman zaman hassasiyet de yaratabiliyor…

The Balm Scuba Maskara

Scuba the Balm’ın suya dayanıklı tek maskarası. İnce, küçük kısa kıllardan oluşan düz bir fırçası var. Hatta tam da alt kirpik maskarası gibi bu haliyle. İlk başlarda biraz burun kıvırdığım bir ürün oldu, çünkü suya dayanıklılık önceliğim değil. Ama zaman içinde kullandıkça bu ürünü “işlevsel” buldum, şöyle ki: Soğuk havalarda, ya da o gün kötü maskara günümse kirpiklerime ne sürersem süreyim gözlerim sulanıp yanıyor, marka fark etmiyor. Too Faced de batma yapabiliyor, Urban Decay de. Hızlıca hazırlanmak için hemen Scuba’yı kullanıyorum, kirpiklerimi şöyle bir kaldırmış oluyorum. Gözlerimde yaşarma olsa bile waterproof olduğu için akmıyor. Ya da sürdüğüm diğer maskarayı garanti altına almak için en son bu ürünü kullanıyorum, hafifçe kirpiklerin üstünden geçiyorum.

Markanın sitesinde “buildable” ifadesi kullanılmış Scuba için, katılmıyorum. Suya dayanıklı maskara kullanırken ilk katın tamamen kurumasını beklememek gerekiyor. Çünkü çabuk sabitleniyor, ikinci katta pütür pütür bir dokuyla karşılaşıyorsunuz. Scuba’yı suda da kullandım bu arada. Suyu görünce kirpiklerim olduğu gibi aşağıya indi, akmadı ama verdiği kıvrım kalmadı.

The Balm Cheater! Maskara

Cheater! maskaranın ürün açıklamasında geçen dolgunluk ifadesiyle maskaranın gerçekte sunduğu performans arasında zerre tutarlılık yok. Neresi cheater anlamadım. Cheater! için ciddi dolgunluk verdiği iddia edilmiş, üst üste uygulama yapabilirmişiz, topaklanmıyormuş. Dolgunluk dışındaki vaatleri kesinlikle doğru, sahiden kat kat sürebiliyorsunuz, hiç topaklanma yapmıyor. Klasik bir fırçası var. Kirpikleri kaskatı kesmiyor, hissiyatı da hafif ve ağırlık hissettirmiyor, son derece konforlu. Ancak benimki gibi kirpiklere sahipseniz ve daha yoğun bir görünüm istiyorsanız Mad Lash çok daha iyi bir seçim. Cheater halihazırda güzel kirpiklere sahip olanlar için, ya da çok doğal bir görünüm isteyenler için uygun bir maskara…

The Balm Ürünleri Nerede Satılıyor? Maskara Fiyatları…

Markanın yetkili satıcısı Gratis, evet biliyoruz dediğinizi duyar gibiyim =) Güncel fiyatlar indirimsiz olarak şu şekilde görünüyor:

Cheater: 70 tl.
Mad Lash mini: 40 tl.
Scuba: 58 tl.

the Body Builder ve Mad Lash’in tam boy ürün fiyatlarını stok dışı oldukları için görüntüleyemiyorum. Cheater! ile aynı fiyatlarda olduklarını tahmin ediyorum.

Bir Cevap Yazın