ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

The Body Shop Wild Argan Oil Body Butter Ürün Yorumu

Body Shop markasının ikonlaşmış body butter ürünleri yıllardır en çok satanlar arasında bulunuyor. Bir sürü çeşidi var, ancak okuduğum yorumlara göre en fazla nem verenleri yukarıda gördüğünüz Wild Argan Oil ve Shea Body Butter. Benim cilt sorunum ise vücutta kuruluk. Bu yüzden macera aramadan Wild arganı seçip yoluma onunla devam ettim.

Wild Argan Oil Body Butter

Bu ürünlerin genel özelliği herhangi bir vücut kreminden farklı olarak çok daha yoğun bir kıvama sahip olmaları. Evet, kıvamları neredeyse tereyağı gibi. Cilt tarafından hızlıca emilmiyorlar, yazın ağır gelebilir. Ama söz konusu kış aylarında adeta pul pul dökülmelere neden olan bir kuruluk durumuysa Wild Argan Body Butter nemlendirme açısından çok çok başarılı. Ben kuruluk problemini en çok bacaklarımda yaşıyorum. Nemlendirici bir ürün kullanmazsam kaşıntı ve kızarıklık gibi etkiler de ortaya çıkabiliyor. Alelade bir vücut losyonu yeterli gelmezken Wild Argan uzun süreli nem sağlıyor, cildim yumuşacık oluyor…

Kıvamı ve dokusu bu şekilde. Buna rağmen cilde yedirirken aman aman bir zorluk yaşatmıyor.

Ürünün kokusundan da biraz bahsedeyim, ne kadar başarılı olabilirim bilemiyorum. Body Butter serisinde çok fazla çeşit var, kokuları da değişiyor haliyle. Wild Argan ise oryantal, kimilerine göre ağır sayılabilecek bir kokuya sahip ve oldukça kalıcı. Parfümlerde bu tarz kokuları tercih etmesem de nedense saç ve vücut ürünlerinde böylesine yoğun kokular (tatlı olmamak şartıyla) beni rahatsız etmiyor, hatta hoşuma bile gidiyor.

Wild Argan Oil Vücut Losyonu Ve El Kremi

Şu an elimde olmadığı için fotoğraflayamadığım ancak çokça kullandığım serinin bir diğer ürünü de daha hafif yapıda olan vücut losyonu. Akışkan bir kıvamı var, nemlendirmesi gayet güzel ve cilt tarafından daha kısa sürede emiliyor. Aşırı kuruluk sorunu yoksa güzel bir alternatif olabilir. Koleksiyondaki el kremi de üstün özellikleri olmayan, olsa olsa kokusu için tercih edebileceğim yine de güzel nem veren bir krem.

Fiyat Bilgisi, Hayvan Deneyleri Politikası, İçerik

Sürekli artan kozmetik ürün fiyatlarını takip etmek zor. Bence çoğu markanın ürünleri indirimsiz fiyatlarını hak etmiyor. Korkunç bir artış söz konusu. Body shop zulümsüz, vegan içerikler sunan bir marka olsa da fiyat politikasını bir tüketici olarak beğenmiyorum. Taraflarından neredeyse her gün bir kampanya, indirim maili düşüyor kutuma. Aaa ne kadar güzel bizi düşünüyorlar demiyorum haliyle. Beğendiğim ürünlere bakıyorum, sene içerisinde sürekli zamlandığını görüyorum. Fiyat bilgisi paylaşmak bu noktada çok da anlamlı değil. Ciddi indirimler olmadıkça alışveriş yapmıyorum. Bu durum sadece The Body Shop için geçerli değil elbette. Birçok marka aynı durumda.

Body Shop Leaping Bunny ve PETA sertifikalı bir marka. Vücut losyonu ve el kreminin vegan içerikli olduğu belirtilmiş, butter vegan formüllü değil.
Serideki ürünleri, içerik bilgilerini ve güncel fiyat listesini incelemek için linki ziyaret edebilirsiniz: Argan Oil Serisi

Bir Cevap Yazın