ANA SAYFA,  DUDAK,  Ruj & Lip Gloss

Physicians Formula The Healthy Lip Rujlar: Bare With Me, Red-storative Effects

Yine bir likit mat ruj incelemesi, bu sefer markamız Physicians Formula. Evet farkındayım, birçok insan sıkıldı bu rujlardan. Kat Von D markasına ait iki adet mat rujum var, onları da yazdıktan sonra “likit mat ruj” dosyasını kapatacağım sanırım. Karşıma sıra dışı bir ürün çıkarsa ne olur bilemem tabii…

Güncelleme: 2020 itibariyle Physicians Formula artık cruelty-free bir marka değil. Hayvan deneylerinin tam anlamıyla sonlandırılmadığı Çin’de satışı bulunuyor.

Öte yandan her markanın ruju aynı yapıda olmuyor. Bazıları dudakları aşırı kurutuyor, kimileri pul pul dökülüyor, kimileri dudakları adeta büzüştürüyor. Konumuz olan The Healthy Lip Velvet Liquid rujlar ise yapı olarak gerçekten çok çok başarılı. Şimdiye kadar denediklerim arasında en yumuşak dokulu olanlar bu serinin rujları. İsminde geçen kadife kelimesinin hakkını veren ürünler olduklarını kabul etmek lazım.

Rujlar Healthy serisinde bulunan fondöten ambalajıyla aynı şekilde tasarlanmış. Şık, kısmen büyük bir ürün ambalajı görüyoruz. Uygulama aplikatörü esnek yapıda ve kolay bir uygulama sağlıyor. Fırçaların orta kısmında bir çukur bulunuyor, bu alana ürün depolandığı için ruju sürerken fırçayı şişeye tekrar batırmak zorunda kalmıyorsunuz.

Yapı olarak çok yoğun bir kıvamları var, ama uygulama yaparken sağa sola bulaşır cinsten bir yoğunluktan söz etmiyorum. Sürüldükten sonra mat bir görünüm almaları denediğim diğer likit mat rujlara göre biraz daha fazla zaman alıyor. Ki bu durum benim için hiçbir şekilde sorun teşkil etmiyor. Ürün kuruduktan sonra ise kadifemsi bir doku ve tok bir renk elde ediyorsunuz. Ruj yedirme hareketini yaptığınızda o gerginlik hissi oluşmuyor.

Bare With Me

Her zaman olduğu gibi bize getirilen renk seçenekleri sınırlı, rujların yalnızca beş rengi gelmiş. İleride ekleme yaparlar mı bilemiyorum. Bu beş renk içerisinde kullanışlı olacağını düşündüğüm ilk renk Bare With Me oldu. Serideki All Natural Nude rengine göre daha canlı sayılabilecek, ne çok kahve-bej ne de çok turuncu olan harika bir ton. Birçok makyaja uyum sağlıyor, günlük ruj önerisi isteyenler için güzel bir alternatif.

Red Storative Effects

Alt tonunda mavilik ya da pembelik barındırmayan net ve tok çok güzel bir koyu kırmızı/kiremit ruj. Kiremit tonlarından hoşlanıyorsanız ki ben çok severim, bu rengi de beğenirsiniz. Farklı ışıklarda fotoğraflamaya çalıştım, kırmızı tonları her ışıkta olduğundan daha farklı görünebiliyor. Bu rengin de tamamen matlaşması için biraz zaman tanımak gerekiyor. Gayet kalıcı, ama silerken zorluk yaşatmıyor.

healthy lip red storative effects

physicians formula healthy lip red storative effects

Aynı ruj, gün ışığında ve yapay ışıkta görünüşü aşağı yukarı fotoğraftakiler gibi. En son görselde matlaşmış halini görebilirsiniz.

physicians-formula-the-healthy-lip-velvet-finish rujlar

Ürünler son derece kremsi yapıya sahip oldukları için az bir miktar sürüp dağıtarak kullanmak da mümkün. Genelde likit mat rujlar bu duruma pek elverişli olmuyor. Vanilyamsı bir koku ve tatları var, bana çocukluğumdaki sütlü kent şekerleri hatırlatıyor =)

Nerede satılıyor?, fiyat bilgisi, hayvan deneyleri politikası…

Ben bu rujları Gratis’ten edindim, güncel fiyatı 55 lira olarak görünüyor ancak dönem dönem güzel indirimlere giren bir marka. Rujlar vegan içerikli değil, 12 ay kullanım süreleri olduğu belirtilmiş ve 7 ml.

Physicians Formula cruelty-free bir marka.

Bir Cevap Yazın