ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

The Body Shop Himalayan Charcoal Sabun Ürün Yorumu

The Body Shop Himalayan serisi özellikle kömürlü kil maskesiyle epey ilgi çekti, ki kendisini bir türlü deneme fırsatım olmadı. Himalayan Charcoal arındırıcı sabun da aynı seride yer alıyor, bir alışverişim sırasında oldukça uygun bir fiyata geldiği için denemek üzere satın aldım. Kokusunu da temizlemesini de oldukça beğendim.

Bu sabun her gün kullanmak isteyeceğim bir ürün değil. Amacı cildi arındırma, haliyle güçlü bir temizleme performansı sunuyor. Bazen yüzünüzde ne var ne yok temizlensin, gıcır gıcır olsun istersiniz ya, işte ben de böyle zamanlarda bu sabunla yüzümü foşur foşur yıkıyorum. Haftada bir iki kere kullanıyorum, yaz aylarında daha sık kullandığım da oldu. Tabii şunu da hatırlatmak gerek, sabun arındırıcı olarak adlandırılmış ama cildinizi klasik sabunlar gibi gerip yakmıyor. Elbette bir miktar kuruma oluyordur.

HIMALAYAN CHARCOAL – ARINDIRICI SABUN

Yıkama sonrası özellikle yağlı bölgeler sahiden de bir güzel arınıyor, burnumun üzerindeki gözenek görünümünün hafiflediğini, istenmeyen o kötü parlamanın gittiğini gözlemliyorum. Siyah renkte köpürüyor ancak ortalığı batırmıyor. İçeriğinde çay ağacı yağı (akneler üzerinde etkili bir yağdır), shea yağı ( nem vermesi için ), bambu kömürü ( arındırıcı etki ) bulunuyor. Normal ve yağlı ciltler için öneriliyor. E karma ciltli biri olarak ben de sorunsuz kullanıyorum.

Bu sabun siyah noktalardan şikayetçi olan, yağlanma sonucu parlama yaşayanların rutinlerine ekleyebileceği bir ürün. Mucizevi bir şekilde siyah noktaları yok edeceğini iddia etmiyorum, ama vaatlerini yerine getirerek derin bir temizlik sağlıyor. Ve gerçekten harika kokuyor =)

Fiyatı ne kadar? Zulümsüz ve vegan ürün mü? Nerede satılıyor?

The Body Shop ürünleri markanın mağazalarında, online olarak kendi web sayfasında satılıyor. 100 gram ürün fiyatı şu an indirimsiz 59.90 lira olarak görünüyor, ki bence bir sabun için son derece pahalı. Dönem dönem yapılan kampanyalarla daha uygun fiyatlara edinmek mümkün. Marka Leaping Bunny ve PETA sertifikalı, sabun vegan ürün olarak belirtilmiş.

Bir Cevap Yazın