ANA SAYFA,  Cilt Bakımı,  Makyaj Bazları,  YÜZ

Physicians Formula Rose All Day Serum

Physicians Formula Rose All Day Yağsız Serum

Physicians Formula Rose All Day Serum antioksidan içerikli, yağsız ve cilde aydınlık bir görünüm vermeyi hedefleyen akışkan yapıda bir ürün. İçeriğindeki gül suyu ile cildi yatıştırıp nemlendirmeyi, yüksek C vitamini ile de cilde berraklık vermeyi vadediyor. Her ne kadar gece kullananlar olsa da ben bu ürünü günlük, makyaj altına baz olarak kullanmayı tercih ediyorum.

Güncelleme: Physcians Formula’nın 2020 itibariyle hayvan deneylerinin tam anlamıyla sonlandırılmadığı Çin’de satış yaptığı ortaya çıktı. Marka artık cruelty free listemde yer almıyor.

Physicians Formula Rose All Day Oil-Free Serum Nasıl Kullanılır?

Ürünün kullanım önerilerinde serumun tek başına, makyaj altına ya da üzerine kullanılabileceği belirtilmiş. İlk sürüldüğünde hafiften yapışkan bir his bırakıyor, dolayısıyla makyaj üzerine uygulama yapmak nasıl olur emin değilim. Bahsettiğim gibi makyaj öncesi kullanmayı daha çok seviyorum. Gece bakım rutininde kullananlar ve olumlu sonuç aldığını söyleyenler de var. Pembe mavi yansımaları olan renkli bir serum, uygulama sonrası bu şekilde parlamıyorsunuz tabii. Çok hafif bir renk verme durumu söz konusu. Cilt tonunu eşitleyen bir renk düzenleyici gibi çalışmıyor.

Damlalıklı, cam şişede olan serumun akışkan bir kıvamı var. Tüm yüze birkaç damla ürün yeterli oluyor. Sürüldükten sonra sahiden nemli bir bitiş bırakıyor, öte yandan cilt tarafından emilmesi için beklemek zorunda kalmıyorum. Serum sonrası hemen fondötenimi ya da renkli nemlendiricimi uygulayabiliyorum.

Makyaj yaparken çok fazla adım izlemekten genelde hoşlanmıyorum. Yani kullanacağım ten ürününün mümkünse her işi halletmesini istiyorum, da böyle bir dünya yok tabii. Physicians Formula Rose All Day Serum ile ilgili en beğendiğim özellik gözeneklerimi silikleştiren bir baz gibi davranması oldu, üstelik silikonumsu bir his olmadan. Gerçi içerikte silikon görünüyor. Renkli ten ürünü öncesi cildime bakım yapan bir bariyer kullanmışım gibi hissediyorum. Markanın The Healthy fondötenini severek kullansam da özellikle burnumun üzerindeki gözeneklere doluyordu. Bu serumu sürdükten sonra burundaki gözeneneklere daha az ürün biriktiğini gözlemledim.

Physicians Formula Rose All Day Oil Free Serum İçerik Listesi

Gül suyunu ikinci sırada görsek de üçüncü sırada Dimethicone yani silikon görüyoruz. Küçük bir hatırlatma, ürün içerik listesindeki sıralama çoktan aza doğru ilerliyor. En başta gördüğünüz içerikler üründe en çok yer alan içerikler. 4. sırada yer alan Cyclopentasiloxane da bir silikon türevi, çeşit bol gördüğünüz gibi =) Ancak silikonların da zararlılık dereceleri değişkenlik gösteriyor. Gül suyu cildinizde hassasiyete neden oluyorsa üründe en çok yer alan 2. içerik olduğunu hatırlatayım.

Bir hayli kabarık olan içerik listesi kafa karıştırıcı olabiliyor. Epey de tartışmalı bir konu zaten, herkes ayrı bir şey söylüyor. O yüzden en iyisi içinize sinen ürünleri tercih etmek olacaktır. Bunların dışında yağ içermemesi karma ve yağlı ciltler için bir avantaj olabilir. Yoğun bir parfüm kokusu da söz konusu, ben kokusunu epey beğendim ama herkes hoşlanmayabilir.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Zulümsüz ve vegan ürün mü?

Physicians Formula ürünleri Gratis mağazalarında, online olarak birçok sitede satılıyor. Ancak bu ürün Gratis dışında her yerde olmayabilir. Kurumların getirdikleri ürünler ve fiyat politikaları farklılık gösterebiliyor. Serumun indirimsiz fiyatı 90 lira civarında, 30 ml. İndirim zamanları çok daha uyguna geliyor.

Serum markanın vegan listesinde yer alıyor. Physicians Formula PETA onaylı, aynı zamanda güvenilir ve bu işe ciddi mesai harcayan cruelty-free bloggerların da deneysiz listelerinde yer alıyor.

Bir Cevap Yazın