ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Physicians Formula Killer Curves Mascara Yorum ve Ürün İncelemesi

Güncelleme: Uzun bir süredir deneysiz bir politika izleyen Physicians Formula’nın Çin’de satış yaptığı ortaya çıktı. Marka artık deneysiz markalar listemde yer almıyor.

Physicians Formula Killer Curves Maskara kirpiklere kıvrım vermenin yanında dolgunlaşmalarını da sağlayan bir maskara olduğu iddiasında. Too Faced’in meşhur maskarasından sonra çokça gördüğümüz üzere bu üründe de fırça kum saati şeklinde tasarlanmış. Killer curves mascara yapı ve kıvam olarak markanın organic wear serisinden farklı, alıştığımız diğer maskaralar gibi. Şık, hafif bir ambalaj tasarımının yanında kıl fırça kullanılmış.

Maskara ilk açıldığında istediğiniz dolgun görünüme kavuşmak için birkaç kat uygulama yapmak zorunda kalıyorsunuz. Fırçadaki kıl dizilimi ve ürünün kıvamı kat kat uygulamaya müsaade ediyor. Ve ilk uygulamada ciddi anlamda kirpikleri kavrayıp kıvırdığını görebiliyoruz. Ancak birkaç saat sonra, belki daha az sürede kirpikler düşüyor. Bendeki durumu bu oldu en azından.

Kıvırma vaadini yerine getiriyor gördüğünüz gibi, hatta fotoğraftaki sonuçtan daha dramatik bir kıvırma durumu söz konusu. Dolgunluk da tamam, ancak bir maskara bazı kullanmadıysanız bu etki gün boyunca sürmüyor. Aynı zamanda gün sonunda hafif de olsa akma yapabiliyor. Ürün aylardır elimde, yaz aylarında kullanmak işkenceye dönüştü çünkü sıcağın da etkisiyle maskara bir türlü kurumuyor ve kirpik üzerinde katılaşmıyordu. Ancak şimdilerde kıvamında bir sorun yok.

Makro çekimde kirpiklerimde yarattığı etkiyi görebilirsiniz. Aylar sonra etkisi daha iyi olan maskaralardan. Kat kat uygulasam da ağırlık hissine neden olmuyor. Simsiyah maskara sevenler de beğenebilir, yoğun bir rengi var. Temizlemesi de zahmetli değil. Fakat:

Benim istediğim yoğunluğu verebilmeyi maskarayı açtıktan çokça zaman sonra başarabildi, yaz aylarında konforlu bir kullanımı yoktu, bazsız kirpiklere verdiği kıvrımı koruyamadığı için tekrar tercih edeceğimi sanmıyorum.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Zulümsüz ve vegan mı?

Physicians Formula ürünleri onlineda birçok sitede, gratis mağazalarında satılıyor. Ürünün yurt dışı fiyatı 11.49 dolar, Türkiye fiyatı indirimsiz 64.95 lira olarak görünüyor. Maskara markanın vegan listesinde yer alıyor. Physicians Formula Peta onaylı, birçok cruelty – free kaynakta deney yapmayan bir marka olarak gösteriliyor.

 

Bir Cevap Yazın