ANA SAYFA,  GÖZ,  Makyaj Bazları

The Balm Priming is Everything Far Bazı Neutral

 

The Balm Priming Is Everything Far Bazı Neutral

Haklısın theBalm, söz konusu far bazıysa daha da haklısın, baz önemli!

Marka geçtiğimiz aylarda krem formda ve iki farklı renk alternatifi olan bir baz çeşidi sundu. Mıknatıslı karton bir ambalajda,  krem far gibi görünen bu bazlar “neutral” ve “black” seçenekleriyle satışta. Neutral ten renginde, baştan söyleyeyim Balm’ın sitesindeki gibi uçuk bir ten rengi değil. Black, adından anlaşılacağı üzere siyah, koyu renk farlar için kullanılması önerilen bir baz.

Ürün özelliklerine ve vaatlerine baktığımızda klasik bir far bazından beklediğimiz detaylar belirtilmiş. Nedir bunlar? Farın rengini daha canlı gösterme, dayanıklılığını arttırma, çizgilere dolmamasını sağlama…
Genel itibariyle günlük çok koyu farlar tercih etmediğim için Neutral far bazını aldım. Ambalajı sevimli geldi, tüpte olması her zaman hijyen açısından tercih sebebi olsa da değişiklik olsun dedim. Fakat!

Bu far bazı benim için vaatlerini yerine getirmiyor.

Far süreceksem baz kullanmak durumundayım, yıllardır böyle, yaşım da ilerledi. Hani insan şöyle diyor, “cildim eskisi kadar yağ fışkırtmıyor, e göz kapaklarım da bundan nasibini alır herhalde…” yok, aynen devam. Özellikle kendi durumumdan bahsediyorum ki benim gibi göz kapaklarına sahip olanlar için açıklayıcı olsun. Ne yazık ki göz çevresine sürdüğü concealerı hafifçe göz kapağına da geçip far bazı olarak kullanabilen şanslı kesimden değilim.

Nasıl kullandım, far bazı kullanımı

Temiz göz kapaklarıma ürünü ince bir tabaka halinde sürdüm, yapısı gerçekten hafif. Gözünüzün üzerinde bir şeyler var gibi hissetmiyorsunuz. Ve bu ürünle ilgili belki de tek ve en çok beğendiğim şey renk eşitleme konusunda iyi iş çıkarması oldu. Göz kapaklarımdaki damarlar renk olarak belirgin, ince ve mor mor. Bu baz corrector gibi çalıştı ve eşit bir zemin hazırladı, buraya kadar sorun yok.

Sonrasında farımı uyguladım, her zamanki adımlar…
Eve geldiğimde karşılaştığım sonuç şuydu:

Yani, evet, olabilir =)

Şaka bir yana, olmaz tabii. Far bazı kullanma amacımız nedir ki? Sen bir de şöyle uzun saatler farın dayanır, böyle kalıcı olur bilmem ne diye açıklama yapıp beklenti yaratırsan hiç olmaz!
Ben yine de belki ürünü yanlış kullanmışımdır, hemen kesin yargıya varmayayım deyip sonrasında biraz daha fazla ürün sürdüm, bir süre ürünün oturmasını bekledim, farımı öyle kullandım. Bu sefer de sonuç şöyle oldu:

Tam katlanma bölgesindeki silinmeyi görüyor musunuz? Farın geri kalanının rengi de uçmuş…

Başta belirttiğim gibi, benimki gibi göz kapaklarına sahipseniz bu baz bende çalışmadı, aklınızda olsun. Benim farım çizgilenmez, renk eşitleme benim için yeterli diyenler ürüne bakabilir. Balm’ın bir önceki far bazı olan Put A Lid On It çok çok daha başarılı bir ürün mesela.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

The Balm ürünleri Gratis mağazalarında, ürünün indirimsiz fiyatı an itibariyle 44.95 lira, şu an sitede indirimli görünüyor. Dönem dönem yapılan yüzde 40’lık indirimlerden faydalanmıştım. Marka deney yapmadığına dair herhangi bir sertifikaya sahip değil. Hatta geçmişte hayvan deneyleri ile ilgili sorulara pek doğru düzgün cevap veremiyordu. Ancak hem Çin’de satış yapmıyor, hem de birçok cruelty-free kaynakta deneysiz bir marka olarak gösteriliyor. Ayrıca vegan ürün seçenekleri de sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın