ANA SAYFA,  Far,  GÖZ,  Makyaj Uygulamaları

The Balm Meet Matte Shmaker Far Paleti

Meet Matte Shmaker Far Paleti

The Balm geçtiğimiz yıllar içinde birçok far paleti çıkardı; tamamen mat renklerden oluşan bir paletle başlayan Meet Matt(e) serisine Shmaker, Nude ve vegan bir palet olan Adore eklendi. Marka kimilerince kendini tekrar ettiği yönünde eleştiriliyor olsa da farklı alternatifler sunuyor olması bence olumlu bir tutum.

Meet Matte Shmaker far paleti on iki renkten oluşuyor, farların altısı mat, altısı ışıltılı yapıda. Renkler son derece pigmentli ve yoğun.

Matt Lemos: Birçok palette görmeye alışık olduğumuz ten rengini eşitleme, kaş altını aydınlatma ya da geniş bir fırçayla dağılmış diğer renkleri temizlemek için kullanılacak bir renk. Bu tarz paletlerde bu tonda renklerin fazlaca olması gereksizken en az bir tane olması bence şart. Tonu göz kapağını gayet iyi nötrlüyor, ne çok şeffaf ne de kuvvetli bir renk bırakıyor.

Pat Lemos: Harika bir bakır. Işıltıları sim sim değil, iyi dağılıyor ve pigmentli. Gerçi paletin pigment sorunu genel olarak yok.

Matt Shahvaran: Son yılların vazgeçilmezi kiremitlerin bordoların etkisini taşıyan, çok da kırmızımsı olmayan kahve/bordo bir gölge rengi. Yamalı yamalı durmuyor, sürdüğünüz anda lök diye yapışmıyor, yoğunluğu artırılabiliyor.

Kate Shahvaran: Paletteki diğer mat renklerle gayet uyum sağlayan, makyajı bir anda patlatabilen, yabancıların “topper” olarak adlandırdıkları yapıda güzel bir renk. Göz pınarlarında güzel duruyor ve diğer renklerin üzerinde yansıma yaparak makyaja boyut katıyor. Hafif ve hızlı bir makyaj için de ideal.

Mat Stupak: Hardal tonlarında güzel bir geçiş rengi. Ben bu rengi tek başına , alt göz kapaklarına uygulamayı da seviyorum.
Alex Stupak: Paslı, kirli bir bronz ki bayılırım bu tonlara. Ancak kendisi paletteki iki sorunlu renkten biri. Bu rengin simleri gün içerisinde pıtır pıtır göz çevresine yayılıyor. Evet bariz simli, kuvvetli bir tutuculuğu olan bir bazla kullanmak gerekiyor. Yapısı olması gerekenden fazlaca yumuşak. Swatch yaparken dağılıyor…

Matt Campbell: Eskisi kadar sık kalem ya da eyeliner kullanmadığım için bu tarz koyu renkleri bir palette arıyorum. Tam kıvamında bir acı kahve. Kirpik diplerini istediğim gibi belirginleştiriyor.

Lisa Campbell: Mor rengi ne kadar sıcaklaşırsa o kadar seviyorum. Mavisi baskınlaştıkça o mordan uzak duruyorum, sanırım kendime yakıştıramıyorum. Lisa campbell mor gibi de değil gibi de =)

Matt Snyder: Kahveliği ağır basan bir haki. Gayet güzel bir toprak tonu.
Rose Snyder: Paletteki diğer ikinci sorunlu renk. Alex Stupak için söylediğim her şey bu renk için de geçerli. Oysa çok güzel, sıcak bir zeytin yeşili.

Paletin renkleri bazsız bu şekilde. Fikir vermesi açısından söylüyorum, epey bronzlaştım ve şu anki ten rengimde görünüşleri böyle.

Mat Wong: İlk başta renkten emin olamadım, alttaki mavi/yeşil renk kafamı karıştırdı sanırım. Çok çok koyu bir lacivert olarak algıladım farı, ama flaşlı ışıkta bakınca gördüm ki siyah. Bir eyeliner fırçasıyla gayet güzel sonuçlar alabileceğiniz kuvvetli bir tonu ve yapısı var.

Jamie Wong: Ta 2010’larda, bloga başladığım zamanlarda bu tarz “teal” renklerin ne kadar popüler olduğunu hatırladım şimdi =) Belki hala seviliyordur. Ya ben çok rastlamıyorum ya da rastlasam da ilgimi çekmiyor. Mavi/yeşil, dökülme sorunu olmayan canlı ve ışıltılı bir renk…

The Balm Meet Matte Shmaker far paleti ile birkaç göz makyajı da paylaşıyorum. Birbirini tekrar etmeyen renklerden oluşmuş olması, birçok farklı makyaja imkan tanıması, renklerin canlılığı paleti sevmem için yetti. Günlük kullanım için, gece makyajı ya da özel gün makyajı için, tamamen mat ya da ışıltılı bir makyaj için son derece kullanışlı.

Fiyatı ne kadar? Nerede Satılıyor? Hayvan deneyleri politikası nedir?

The Balm makyaj ürünleri Gratis mağazalarında satılıyor, paletin indirimsiz güncel fiyatı 139.95 lira olarak görünüyor, tabii ki indirim zamanı edindim! Markanın herhangi bir kurumdan “cruelty-free” sertifikası bulunmuyor, ancak Çin’de satışları yok ve birçok CF kaynakta deney yapmayan bir firma olarak gösteriliyor. Palet vegan değil, serinin tek vegan paleti Meet Matte Adore.

Bir Cevap Yazın