trouble_maker_mini_boy_rimel
ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Urban Decay Troublemaker Maskara İncelemesi

trouble_maker_mini_boy_rimel
Urban Decay Troublemaker Maskara

Urban Decay bu güzel ambalajlı maskarayı ilk piyasaya sürdüğünde o kadar iddialı ürün özelliklerinden bahsetti ki! Hala da öyle, markanın sitesinde “bu maskara o kadar iyi ki yasaklanmalı” şeklinde bir açıklama bile var =) Bana kalırsa yasaklanmak yerine formülü değiştirilip tekrar satışa çıkarılırsa kendi adlarına çok daha hayırlı bir iş yapmış olurlar. Bu zamana kadar onlarca maskara denedim, deniyorum. Kendisi vasatın da altı diyebileceğim nadir high end maskaralardan…

2010’dan bu yana bu blogu yazıyorum, ve bir kozmetik ürünü değerlendirirken elbette kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. “Bu ürün çok kötü, almayın!” demek kolay, ama ne olursa olsun adil bir açıklama şekli olmaz bu durum. Çünkü beklentiler ve sonuçlar çok çok değişken. Benim hiç beğenmediğim bir ürün başkasının vazgeçilmezi olabilir. Bu sebeple tekrar altını çizmek istedim. Ben bu rimeli hiç ama hiç beğenmedim, ancak bir başkası beğenebilir…

Urban Decay Troublemaker Maskara kirpikleri topaklanmadan ayıran ve dolgunlaştıran, en uzun partilere bile dayanıklı, her bir kirpik telini tek tek kavrama iddiasında.

Maskaranın küçük sayılabilecek boyutta silikon bir fırçası var, kıllar fırça üzerinde uzunlu kısalı dizilmiş. Fırçanın boyutu kirpik diplerine güzelce oturmaya müsait, tasarım olarak başarılı. Ancak o her bir kirpiği tek tek yakalamayı vadeden kıllar kirpik diplerinizi acıtıyor! Böyleyken de fırçayı özgürce hareket ettiremiyorsunuz. Şahsen benim gözlerim bile sulanıyor uygulama yaparken.

urban decay troublemaker maskara yorumu

Ürünün kıvamı tüpünde gayet normal dursa da -ne çok kuru, ne de çok akışkan- rimeli sürmeye başladığınızda kirpiklerinize doğru düzgün boya transfer olmuyor. Tek katta sonuç yok gibi, 2. ve 3. kat uygulamada pütür pütür boyanmış kirpiklerle karşılaşıyorsunuz.

Fotoğraflar her şeyi açıklıyor. Herhangi drugstore bir maskara bile daha iyi sonuç verir. Üründe aynı zamanda fiberler de bulunuyor ama ben pek bir etkilerini göremedim…

Bu muhteşem ambalajlı, vegan formüllü maskarayı beğenmeyi çok isterdim, ama kirpiklere ne dolgunluk, ne uzunluk ne de siyahlık veriyor. Bir de sürmeye çalışırken canım yanıyor.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Cruelty-free mi?

Urban Decay ürünleri kendi mağazalarında ve markanın web sitesinde, ayrıca Sephora onlineda ve mağazalarında satılıyor. Marka Leaping Bunny ve PETA sertifikalarına sahip, ancak ana şirketleri Loreal. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa bu markadan alışveriş yapmayabilirsiniz. Ana şirketten bağımsız olarak cruelty free ve vegan bir ürün alternatifini göstermek adına paylaşım yapıyorum.

Ürünün kendisi kadar endişe verici bir diğer özelliği de fiyatı. Tam boy dışında travel size olarak da satılıyor. Tam boyu şu an 190 lira olarak görünüyor. Mini boyu da 100 lira üzerinde olmalı.

Urban Decay markasından kullandığım diğer iki maskara ise Perversion ve Subversion rimel bazı. Bu iki ürünün çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim…

Bir Cevap Yazın