ecotools_sheer_blush_brush
ANA SAYFA,  MAKYAJ FIRÇALARI

ECOTOOLS SHEER BLUSH BRUSH ALLIK FIRÇASI

ecotools_sheer_blush_brush

Ecotools Sheer Finish allık fırçası allığınızı kontrollü ve daha ince bir tabaka halinde uygulamanız için tasarlanmış. Fırçanın duo fiber kılları son derece yumuşak ve esnek yapıda. Seyrek dizilimde olan kıl yapısı sayesinde fırçayı allığınıza daldırdığınızda çok fazla ürün alamıyorsunuz ve haliyle ürün yüzünüze de yoğun bir şekilde transfer olmuyor.

Bana sorarsanız fırça görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Özellikle yüksek pigmente sahip, ilk fırça darbesiyle yüze yapışıp kalan ve dağıtmakta zorlandığımız allıklar için iyi iş çıkarıyor. Allığın miktarını kademe kademe arttırmak da mümkün oluyor.

Bu ürünün kullanım amacı her ne kadar allık fırçası olarak geçse de ben bu fırçayla bronzer ve pudra da uyguluyorum. Yüzümde ince ve belli belirsiz bir tabaka istediğimde, sabitleme pudrası olarak seçtiğim pudra ürününü sheer blush fırçayla uyguladığımda istediğim sonucu alıyorum. Aynı şekilde bronzer ya da kontür pudrasında da daha yumuşak bir görünüm sağlanıyor. Ve son olarak, belki de kullanım amacıyla en alakasız olacak şekilde fondöten sürerken de bu fırçayı kullandım ve çok beğendim. Tabii burada seçtiğiniz fondötenin yapısı da önemli, kremsi ya da akışkan yapıda bir ten ürünü olması gerekiyor. Ben Physicians Formula healthy fondöteni sürdüm. Başlarda biraz fırça izi olsa da fırça yüzünüzde çok kolay ve esnekçe hareket ettiği için pürüzsüz bir sonuç veriyor, fırça yüzünüzü asla çekiştirmiyor ve ürünü emmiyor.

Ecotools sheer blush brush boyut olarak ne çok büyük ne de çok küçük, orta ve ideal boyutta bir fırça. Eğer Real Techniques Blush brush gibi daha büyük boyutlarda bir fırça kullanımına alışkınsanız boyutu küçük gelebilir.

Kılları dökülüyor mu? Kolay temizleniyor mu?

Daha önce de belirttiğim gibi neredeyse 10 yıldır kullandığım Ecotools makyaj fırçalarına sahibim. Bu zamana kadar kılları dökülen, yerinden olduğu gibi çıkan bir fırça deneyimim olmadı. Aynı şey Real Techniques ve The Body Shop makyaj fırçaları için de geçerli. Hangi marka olursa olsun fırçaları yıkarken ve hatta kurumaya bırakırken oldukça dikkatli olmak fırçaların uzun ömürlü olmalarını sağlıyor. Mesela kurumaya bıraktığımda da yatay değil, kıllar aşağıya bakacak ve sapları hafif yukarıda kalacak şekilde yerleştiriyorum fırçalarımı. Bu sayede kılların yapıştırılmış olduğu alana su gitmiyor ve yapıştırılmış bölüm sudan etkilenmiyor.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Cruelty-Free mi?

Ecotools makyaj fırçaları çeşitli kozmetik marketi zincirlerinde, onlineda birçok sitede satılıyor ve şükür ki anormal bir fiyat aralığında değil ürünleri. Fırçanın güncel fiyatı gördüğüm kadarıyla 35- 40 lira arasında seyrediyor. Fırça vegan ve cruelty-free.

Bir Cevap Yazın