body_shop_banana_saç_kremi
ANA SAYFA,  Saç Bakımı/ Saç Şekillendiriciler,  SAÇLAR

The Body Shop Banana Saç Maskesi – Banana Saç Kremi

the_body_shop_muzlu_saç_bakım_serisi
The Body Shop Banana Saç Bakım Serisi

The Body Shop Banana / muzlu saç bakım serisi şampuan ve saç kreminden oluşuyordu. Daha sonra seriye bir de vegan saç maskesi eklendi. Ürünlerden yalnızca şampuanı kullanmadım, ya da kullandım gerçekten hatırlayamıyorum =) Bakalım bu muzlu puding gibi kokan ürünler ne kadar başarılıymış…

The Body Shop Banana Saç Kremi

Ben bu saç kremini çok seviyorum. Geçmişte de epey kullandım, her zaman elimin altında olmasını isteyeceğim, kullanım sonrası sürpriz yaşatmayan garanti bir ürün benim için. Saçlarım ise elektriklenmeye ve kabarmaya meyilli, işlem görmüş, uçları epey kuru. Hal böyle olunca sürekli sakinleştiren, saçları yatıştıran ve mümkünse parlaklık veren bir saç ürünü kullanmak istiyorum, evet çoğumuz gibi! Bahsettiğim ve olmasını istediğim etkiler elbette tek bir ürünle sağlanamıyor çoğu zaman. Ancak bu kokusundan pek hoşlanmadığım saç kremi saçları yumuşacık yapıyor ve parlatıyor. Bu kremi kullandıktan sonra ısısız, kendi halinde kurumaya bıraktığım saçlarımın dalgaları epey güzel görünüyor bana göre. Ve en önemlisi tel tel kabaran mat saçlardan kurtulmuş oluyorum.

Muz, saça nem verme konusunda sahiden başarılı sayılabilecek bir besin. Önceleri evde kendi yaptığım muzlu maskelerden de hatırlıyorum. Bu saç kremi markanın sitesinde yer alan açıklamaya göre organik muz püresi içeriyormuş. Hatta ambalajı üzerinde kullanmadan önce çalkalayın gibi bir ibare de var. Krem muza ek olarak adil ticaret ürünü olan bal da içeriyor. Ve sanıyorum ki bal epey fark yaratıyor. Bu farkı da serinin bal içermeyen, vegan maskesinden edindiğim izlenimden anlayabiliyorum.

body_shop_banana_saç_kremi
The Body Shop Banana Saç Kremi

Body Shop Banana saç kremi aynı zamanda silikon içermiyor. Artık hepimizin bildiği gibi silikonun verdiği geçici bir yumuşaklık. Silikon içermeyip bu kadar yumuşaklık vermesi harika!

The Body Shop Banana Saç Maskesi

Seriye sonradan eklenen bu saç maskesini görünce heyecanlandım, “Saç kremi bu kadar güzelse kim bilir maskesi ne kadar güzeldir!” dedim, sonuçta saç maskeleri daha yoğun ve etkili bir bakımı ifade ediyor değil mi?

Değilmiş. Tabii bahsettiğim durum bu muzlu saç maskesi için geçerli. Hala maskeler daha yoğun bir sonuç vermeli anlayışındayım. Siparişim elimde ulaştığında maskenin kıvamını görünce biraz şüphelendim. Akışkan sayılabilecek bir kıvamı vardı ürünün – maalesef gösteremiyorum, bitince tekrar almadım – ve sonuç da tahmin ettiğim gibi oldu. Maskeden kremden aldığım etkiyi alamadım.  Belki daha sağlıklı, işlem görmemiş saçlarda daha başarılı sonuçlar verebilir. Ancak serinin kremini maskesine göre çok daha iyi buluyorum. Maske hayal kırıklığı yarattı.

The Body Shop Banana Saç Maskesi

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Cruelty-Free ve vegan mı?

The Body Shop Leaping Bunny sertifikalı bir marka, online sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Maske vegan, saç kremi vegan değil, vejetaryenler için uygundur denmiş. Fiyatları ise takip etmek zor =) Maske güncel olarak indirimsiz 119 lira olarak görünüyor, 240 ml (Ben aldığımda fiyatlar bu kadar uçmamıştı!). Saç kremi indirimsiz 69.90 lira 250 ml. Ancak şu an sitede indirim görünüyor, ürünler ve içerik bilgileri için inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın