ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

Konjac Süngeri – Yağlı ve Karma Ciltler İçin Fransız Yeşil Killi

konjac_sponge_temizleme

KARMA VE YAĞLI CİLTLER İÇİN FRANSIZ KİLLİ KONJAC SÜNGER

Çok sevdiğim, belirli dönemlerde alıp keyifle kullandığım yüz temizleme süngerinin yazısını yeterince erteledim sanırım. Daha fazla geciktirmeden My Konjac Sponge yorumlarımı paylaşayım ^^

Cilt temizliğinde sadece jel/sabun vb ürünlerin yeterli gelmediğini hissettiğiniz zamanlar olabilir. Sanki yüzünüzü ne kadar temizleseniz de o pütürler bir türlü gitmez, cildiniz donuktur, renk eşitsizlikleri vardır ve daha derin bir temizliğe ihtiyaç duyarsınız. Kozmetik sektörü her zaman olduğu gibi tabii ki bu durumun da ekmeğini yemek için türlü türlü cilt temizleme ürünleri sunuyor ve gerekçeleri de şu: Su, temizleme jelleri, sabunları yeterli değil. Titreşimli cihazlarımızı, yüz fırçalarımızı ve hatta yüz keselerimizi de kullanmalısınız, yoksa cildiniz asla temizlenmez! Burada belirli bir markayı ya da ürünü hedef almış değilim. Bu pazarlama taktiklerine yukarıdaki sünger de dahil, neden olmasın? Ancak içlerinde en masum bulduğum yüz temizleme ürünü kesinlikle konjak süngeri.

Konjac Süngeri Nedir?

Bu gördüğünüz sünger tamamen bitkisel bir ürün, konjak bitkisinden elde ediliyor. Konjak bitkisi ise %97 sudan oluşan, mineral, protein, alkali ve nemlendirici açısından fazlasıyla zengin, yenilebilen bir bitki. Sünger bitkinin lifli köklerinden elde ediliyor. Ambalajında nemli bir şekilde sunuluyor. Tamamen kuruyken sert, ıslattığınızda yumuşak ve pofuduk bir hal alıyor. Yukarıdaki ürün kil içeriyor, farklı ihtiyaçlara göre kömürlü vs olanları da mevcut. Kil, süngeri pişirme sırasında ekleniyor, muhtemelen kullandıkça bitecektir. Yani süngerin içerisinde ekstra bir madde olup olmaması alacağınız markaya kalmış bir şey.

Konjac Sünger Kullanımı

Ürünü tamamen suyla ıslatıp, iyice şişmesini sağlamalısınız. Suyun içine atıp bekleyebilirsiniz, aceleniz varsa akan suyun altında da şişmesini sağlayabilirsiniz. Beauty Blender mantığı. Fazla suyunu aldıktan sonra yüzünüzde dairesel hareketlerle süngeri gezdiriyorsunuz. Bu noktada temizleme jelinizi, sabununuzu kullanabilirsiniz, ya da sadece süngerin kendisiyle de temizlik yapılabilir. Ben genelde bir pompa jel ya da sabun kullanıyorum.

Ve sonrası…

Cilt üzerinde yarattığı his gerçekten çok güzel. Süngerin yumuşacık bir dokusu var ve çizmeden, zorlamadan derin bir temizlik sağlıyor. Kan akışını hızlandırıyor, cilde masaj yapıyor.

konjac_sunger

MY KONJAC SPONGE – Karma Ciltler

Konjac süngerin 1-3 ay kullanım süresinin olduğu belirtilmiş, ancak doğru bakımla çok daha uzun süreler kullanılabilir. Şahsen ben 3 ay sonra elimden çıkarmıyorum. Temizlik sırasında süngere tırnaklarınızı geçirmezseniz parçalanmaların önüne geçebilirsiniz. Hijyen açısından da dikkat etmeniz gerekiyor, kullandıktan sonra havadar bir yerde kurumaya bırakın. Süngerde bulunan iple asıyorum ben, tamamen kuruyor.

Bu süngeri günlük kullananlar da var, ben derin temizlik istediğim zamanlarda kullanıyorum. Benim cildimde herhangi bir soruna yol açmadı, ama okuduğum kimi yorumlara göre hassasiyet sorunuyla karşılaşanlar olmuş.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Cruelty Free mi?

Benim kullandığım marka olan My Konjac Sponge vegan ve zulümsüz. Ecotools konjac sünger de son zamanlarda gözüme çarpanlardan, alternatif olarak aklımda. Fiyatları 30-45 lira aralığında görünüyor. Ben yukarıdakini Beyoğu Ambar’dan almıştım. Ecotools olanı Gratis, T Shop gibi mağazalarda bulunabilir. Hem diğer konjac sünger çeşitleri için, hem de satış noktaları için aşağıdaki adrese bakabilirsiniz:

http://burmino.com/konjac-sponge-konjac-sungeri/

 

Bir Cevap Yazın