Allık,  ANA SAYFA,  DUDAK,  YÜZ

The Body Shop Lip and Cheek Stain – Pink Hibiscus

thebodyshop_lip_and_cheek_stain

Yaz geliyor, havalar ısındıkça kullanılan makyaj malzemeleri de yerini daha işlevsel ve ağırlık hissettirmeyecek ürünlere bırakıyor. Cilt üzerinde katman katman bir makyaj tabakasına tahammülünüz yoksa, dudak yanak mürekkebi grubundaki makyaj malzemeleri tam size göre…

Lip Stain Nedir?

Lip and cheek stain, ya da lip tint isimleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu ürünler dudak ve yanak mürekkebi olarak geçiyor, son derece akışkan bir yapıya sahipler -tıpkı bir mürekkep gibi- ve aslında yaptıkları iş cilt üzerinde bir leke bırakmak. Tabii tatlı bir pembelik olan lekeden bahsediyoruz.

the_body_shop_lip_and_cheek_stain

The Body Shop Lip & Cheek Stain Pink Hibiscus

The Body Shop Lip and Cheek Stain yukarıdaki tanımlamama son derece uyan, gayet başarılı bir ürün. Sadece yazın değil, her zaman elimin altında olmasını isteyeceğim, yanakta da dudakta da çok güzel duran bir mürekkep =) Akışkan yapılı, yanakta epey kalıcı. Çok az miktarı yeterli oluyor, gayet pigmentli. Cilt üzerinde kolay dağılıyor ve anında sabitlenip sizi zor durumda bırakmıyor. Dudakta verdiği renk bence muhteşem, dudaklarda yanaklarda olduğu kadar kalıcı olmasa da kuruduktan sonra yumuşacık bir his bırakıyor.

En güzel uygulama parmaklarla yapılıyor. Dilerseniz fırçayla da uygulayabilirsiniz ama doğru bir fırça seçmek önemli. Sentetik kıllı orta boyda bir makyaj fırçası işe yaradı ben kullanırken.

pink_hibiscus_lip_and_cheek

lip_and_cheek_stain_pink_hibiscus

THE BODY SHOP LIP AND CHEEK STAIN PINK HIBISCUS

Ürünün bendeki rengi Pink Hibiscus ve bence bu ton esmerler, kumrallar ya da beyaz tenlilerin rahatlıkla kullanabileceği bir renk. Çünkü herhangi bir allık tonu belirlemenin dışında, sanki cildi nasıl sağlıklı gösteririzi düşünüp bu rengi bulmuşlar. Yapısı itibariyle de cilt üzerinde nerede başlayıp nerede bittiği belli olmadığı için sahiden koşmuş, heyecanlanmışsınız da yanaklarınız pembeleşmiş gibi görünüyor.

the_body_shop_lip_&_cheek

 

the_body_shop_lipandcheek_stain

pink_hibiscus_swatches

Fiyatı ne kadar? The Body Shop ürünleri nerede satılıyor? Cruelty Free mi? Vegan ürün mü?

Marka ana şirketinden bağımsız olarak zulümsüz bir politika izliyor. Geçtiğimiz yıllarda Loreal bünyesinden ayrıldı. Leaping Bunny sertifikasına sahip. Yukarıdaki ürün vegan. The Body Shop Türkiye sitesinde içeriğinde bal bulunur dese de yanlış bilgi. İndirimsiz fiyatı 69.90 lira olarak görünüyor. 7.2 ml ancak çok az miktarı yeterli olduğu için epey bereketli.

Bu tarz dudak yanak mürekkebi olarak cruelty-free bir diğer alternatif de the Balm markasında vardı, Stainiac. Ancak uzun zamandır raflarda göremiyorum. Markanın kendi sitesinde var ama galiba bu aralar Gratis getirmiyor…

https://www.thebodyshop.com.tr/lip-chk-stain-con-a16

https://www.thebodyshop.com/en-us/makeup/lipstick-and-lip-stain/lip-and-cheek-stain/p/p000657

Bir Cevap Yazın