ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

Yes To Cucumbers Micellar Water

yes_to_cucumbers_micellar_water

Makyaj, cilt temizleme sularının hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Markalar ardı ardına piyasaya bu ürünlerden sürdü, market raflarında sıklıkla görüyoruz. Ancak zulümsüz olanları konusunda o kadar seçeneğimiz yok, her zamanki gibi…

Yes To markasının ülkemize tekrar giriş yapmasıyla, cilt bakımı adına zulümsüz yeni bir alternatife sahip olmak güzel oldu. Marka çok daha güvenilir bulunan Leaping Bunny kuruluşunun yanı sıra PETA sertifikasına sahip bulunuyor. Ürünlerinde doğal, organik içeriklere yer verdiği iddiasında. Yurt dışında uygun fiyatlı, bizde ise olabildiği kadar uygun. Hatta uygun olmaktan uzak.

Yes To Cucumbers calming micellar temizleme suyu ise bence harika. Sonlarına yaklaştım ve bayılarak kullandım. Cildimde hiçbir soruna yol açmadı, her kullanımda sahiden inanılmaz bir ferahlık ve yatışma hissi verdi. Makyajı temizlemesi bana yeterli geldi. Hatta, çok çok üşendiğim zamanlarda sadece yüzümdeki ten makyajını bu misel suyla temizleyip uyuduğum da oldu. Tabii doğrusu makyajdan sonra cildi ayrıca temizlemek. Gün içinde makyajsız cildimde, yüzümün kirlendiğini hissettiğim zamanlarda da uygulama yaptım. Ciltteki kiri, yağı alırken nemlilik hissi de veren bir ürün. Pamuk gibi bir yumuşaklık =)

Göz makyajını temizler mi?

Doğrusunu söylemek gerekirse ben bu ürünü göz çevremde de kullandım. Ancak her göz ürününde eşit performans gösterdiğini söylemem. Kolay temizlenen maskaralarda sorun çıkarmadı, bazı maskaraları tam anlamıyla çıkaramadı, zaman zaman göz yaktığı da oldu. Misel sularda önceliğim ürünün cildimdeki makyajı temizlemesi olduğundan benim için bir kriter değil bu durum. Göz makyajı için çift fazlı ürünler kirpiklerimin selameti açısından daha iyi olduğundan ayrıca ürün kullanıyorum.

Ambalaj

Pompalı bir şişede geliyor. Kullanacağınız ürün miktarına siz karar veriyorsunuz, fazla geldi, az geldi derdi yok.

yes_to_cucumbers_misel_su

Hassas ciltler için önerilen bu ürün markanın açıklamasına göre %95 doğal, SLS, paraben ve silikon içermiyor. Aynı zamanda vegan. Ürün içerik listesine buradan bakabilirsiniz.

Yes to ürünleri nerede satılır? Fiyatı ne kadar?

Yes to ürünleri yetkili distribütörün anlaşmalı olduğu eczanelerde satılıyor. Bunun yanı sıra internette de birçok sitede satışı var, güvendiğiniz yerlerden temin edebilirsiniz. Ben Taksim, Eczane Gümüşsuyu’ndan 79 liraya almıştım, ama fiyatlar sürekli artıyor. Öte yandan onlineda kimi zaman yapılan kampanyalarla daha uyguna edinmek mümkün.

Çok severek kullandığım Yes To Cucumbers, salatalık özlü misel suyu daha uygun fiyatlara yakalayabilirsem tekrar almak isterim. Misel sular fazla bereketli olmuyor bildiğiniz gibi. Sık kullanılan ve çabuk biten bu tür ürünler için indirimsiz fiyatını fazla buluyorum…

İçerik, görseller makyajaynam.com

Bir Cevap Yazın