ANA SAYFA,  GÖZ,  Göz Kalemi & Eyeliner

Physicians Formula Eye Booster 2-in-1 Lash Boosting Eyeliner + Serum

physicians_formula_eye_booster_serum_eyeliner

Güncelleme: Physicians Formula 2020 yılı itibariyle hayvan deneylerinin tam anlamıyla sonlanmadığı Çin’de satışta bulunarak cruelty free statüsünü kaybetti.

Physicians Formula Eye Booster liner, içerisinde kirpikleri besleyen ve onlara bakım yaptığını iddia eden bir serum barındırıyor. Bu bakım kirpikleri çoğaltmayı da hedefliyor. Şimdi, kirpik uzatma mevzusu biraz karışık. Piyasada bu amaca yönelik onlarca ürün var. Bazılarının kullanıcılar tarafından gerçekten işe yaradığı söylense de hiçbir işe yaramadığını dile getirenler de olacaktır. Diyelim ki sahiden kirpiklerinizde işe yarayan, onları dolgunlaştıran ve uzatan bir ürün buldunuz. Bu ürün kirpiklerinizi sonsuza kadar uzatmayacaktır, yani kirpiklerimizin maksimum uzunluğa ve dolgunluğa erişebileceği bir sınır var aslında. ( Tabii sıradışı bir ilaç vs kullanılmıyorsa…) Sonrasında işin içine yenilenme süreci giriyor. Dökülen kirpiklerin yerine yenisi geliyor, bakımlarla süreç hızlanabilir. Bu konudan bahsetmek istememin sebebi ise yukarıdaki ürün kirpikleri arşa çıkarmayacaktır tahminimce =) Ancak düzenli kullanımla bir fark da söz konusu olabilir.

Kirpik uzatma faslını bir kenara bırakırsak bir eyeliner olarak ben bu ürünü beğendim. Daha önce yazısını yazdığım Kat Von D Tattoo liner yerine yoluma bu ürünle devam edeceğim. Çünkü arada ciddi bir fiyat farkı var, ve Physicians Formula Eye Booster eyeliner fırçasıyla, kullanım kolaylığıyla gayet tatmin edici bir ürün benim için. Siyahlığı yeterli, kalıcılık konusunda bir sorun yaşamıyorum, zaten sürekli far bazı kullanıyorum ki tattoo liner ile de kullanıyordum. Fırçaları birbirlerine çok benzer. Esnek, kolay uygulama sağlayan, uca doğru incelen kıl fırça yapısı incecik bir sürüşe de olanak tanıyor. Uygulama sırasında fırçaya foşurt diye boya gelmiyor. Kontrollü bir şekilde güzelce makyajınızı yapabiliyorsunuz.

physicians_formula_eyeliner_serum

physicians_formula_eyebooster_eyeliner

physicians_formula_eyebooster_eyeliner_blog

physicians_formula_eyebooster_liner

Tamamen mat bir eyeliner değil, yapay ışıklarda ve fotoğraflarda mat olmadığı görünse de normal gözle gün ışığında bakıldığında parıl parıl da parlamıyor.

Ürünü yaklaşık iki aydır kullanıyorum, fırçasında bir deformasyon söz konusu değil.

Nerede satılıyor, fiyatı nedir? Cruelty free ve vegan mı?

Physicians Formula ürünleri artık Gratis mağazalarında satılıyor. Ürünün indirimsiz fiyatı 65 lira, Gratis indirimi dönemlerinde 38 lira gibi bir fiyata alınabilir, hatta şu an indirimde. Marka PETA onaylı, aynı zamanda birçok cruelty-free kaynakta da yer alıyor. Markanın vegan listesine göre bu ürün vegan.

https://www.makyajaynam.com/tag/physicians-formula/

 

İçerik, görseller makyajaynam.com

Bir Cevap Yazın