ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Kahverengi Maskara: The Body Shop Lash Hero

the_body_shop_kahverengi_rimel

Takip ettiğim kadarıyla söylemem gerekirse son zamanlarda kahverengi maskaralara artan bir ilgi var. Çünkü siyah rimellere göre kirpiklere çok daha yumuşak bir görünüm veriyor, aynı şekilde makyajı da yumuşatıyor ve günlük, doğal bir görünüm için ideal bir sonuç çıkarıyor ortaya. Özellikle sarışınlar ya da açık renkte kaş ve kirpiklere sahip olanlar da kahverengi maskaraların kendilerinde daha güzel durduğunu belirtebiliyor. Ancak yine gördüğüm kadarıyla sıklıkla bulunabilen bir ürün de değil kahverengi rimel. En azından cruelty-free olanlar.

Yıllar yıllar önce makyaj çantamda siyah bir maskaram yoktu. Neden bilmiyorum her zaman kahverengi, ya da kahve-siyah renkteki ürünleri tercih ederdim. Ve hatırladığım kadarıyla daha çok seçenek vardı. Hatta -hiç unutmam- gri rimel bile almıştım, ki o da çok doğal duruyordu. Çok bilinen ve cruelty-free olmayan markalarda hala seçenekler vardır elbette, ama konumuz zulümsüz ürünler =)

The Body Shop Lash Hero maskara 2018 yazında edindiğim bir ürün oldu, rengi “Baltic Deep Amber 03” ve bence harika bir ton tutturmuşlar. Çiğ, sırıtan bir renk değil. Karşıdan bakıldığında kirpikler yine belirgin ancak dediğim gibi yumuşak bir görünüm var ortada.

kahverengi_maskara_the_body_shop

Fırçası gördüğünüz gibi kıl fırça. Çok büyük olmamakla birlikte hafif tombulca. Bu ürün kirpiklere uzunluk ve dolgunluk vermeyi vadediyor. Bence her ikisini de yerine getirdiği gibi bir de üstüne kirpiklere kıvrım da veriyor. Yalnız ilk aldığımda ürün kirpikleri çok belli belirsiz boyuyordu, sıfır topaklanmayla hacimsiz kirpikler elde ediyordum. Geçen süre içinde rimel kendine geldi ve benim daha çok istediğim dolgunluğu vermeyi başarabildi. Yapısını da oldukça beğendiğimi söyleyebilirim, kirpikleri sertleştirmiyor.

kahverengi_rimeller

The_Body_Shop_kahverengi_maskara

kahverengi_maskara_blog

Maskarayı alalı epey olduğu için yer yer birikmeler mevcut fakat ben şikayetçi değilim. Makro çekim daha çok belli ediyor bu durumu. Son derece zayıf ve belirginlikten uzak kirpiklerim olduğunu tekrar hatırlatayım. Sonuç bu şekilde. Maskara konusunda hem beklentiler değişken, hem de kirpik yapısı denen şey aynı ürünü bambaşka bir şekilde gösterebiliyor…

Nerede satılıyor? Fiyatı ne kadar?

The Body Shop ürünleri kendi mağazalarında ve online alışveriş seçeneğiyle markanın web sitesinde bulunuyor. Maskaranın indirimsiz fiyatı güncel olarak 69.90 lira olarak görünüyor. Marka sık sık kampanyalara girdiği için daha uygun bir ücrete edinmek de mümkün olacaktır. Fakat şu an ürün sitede görünmüyor, siyahı var. Eğer bu rengi bundan sonrasında getirmeyeceklerse yazık ederler diyorum =) Linki bırakayım:

https://www.thebodyshop.com.tr/lash-hero-maskara-10ml

Marka Leaping Bunny ve Peta onaylı, cruelty-free.

İçerik, görseller makyajaynam.com

 

Bir Cevap Yazın