ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Wet N Wild Maskaraları İnceliyorum: Megalength, MegaSlim Skinny, Lash O Matic Fiber Kit

wet_n_wild_rimel_yorumları

Wet N Wild uygun fiyatlı, cruelty-free ve vegan ürün seçenekleriyle çoğumuzun sevdiği markalar arasında bulunuyor eminim. Far paletleri, aydınlatıcıları ve daha birçok ürünü fiyat/performans açısından oldukça başarılı. Ancak marka maskara konusunda bence o kadar başarılı değil.

Çok soluk, sarı-şeffaf renkli ve kısa kirpiklerim var. Blogu başından beri takip ediyorsanız ne kadar çok maskara denediğimi de az çok tahmin ediyorsunuzdur. Uygun ya da yüksek fiyatlı hayli maskara deniyorum. Her iki grupta da iyi ve kötü ürünlere rastlamak mümkün. Bu yazıyla birlikte bir seriye de başlamış olacağım. Cruelty-Free markaların edinebildiğim maskaralarını tek bir başlık altında paylaşmayı umuyorum.

Not: Wet N Wild’ın kendi sitesinde ürün ambalajları değişmiş görünüyor. Hatta Mega length isimli ürünün fırça şeklini de değiştirmişler. Bahsedeceğim diğer iki maskara aynı…

Wet N Wild Mega Length Maskara

wet_n_wild_megalength_rimel

 

wet_n_wild_rimel

Denediklerim arasında sanırım en çok beğendim rimel bu oldu. Küçük sayılabilecek fırçası kirpiklere güzel oturuyor. Aman aman topaklanmıyor, biraz da olsa uzatıyor. Maskaram simsiyah olsun diyenler için de iyi bir seçenek, oldukça belirginleştiriyor kirpikleri. Öte yandan zor kuruyor, ıslak bir yapısı var. Kuruması için biraz zaman tanımak gerekiyor. Temizlemesi de zahmetli (waterproof). Baştan belirtmem lazım, akma bulaşma konusunda kesin bir şey söyleyemem. Çünkü bu durum gördüğüm kadarıyla herkeste değişkenlik gösteriyor. Akmasıyla meşhur maskaralar vardır, herkeste akar mesela. Ama bazı ürünler kimilerinde yerinden oynamaz, kimilerinde de bulaşır, dağılır…

wet_n_wild_megalength_maskara

Rimelin waterproof ve normal olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Very Black rengi markanın vegan listesinde bulunuyor.

Wet N Wild Lash O Matic Fiber Extension Kit

wet_n_wild_rimel_kiti

Bu set için bile bile lades mi desem?

Şimdi, bu fiberli maskara kitinden memnun kalmayacağımı biliyordum. Çünkü yıllar önce Too Faced böyle bir kit yapmıştı ve o ürünü de tekrar almamıştım. O zamanlar bana çok ilginç gelmişti bu fikir. Şimdi baktım da ürün hala satılıyor, tabii Better Than Sex kadar popüler değil. Neyse, Too Faced’in fiber maskara kiti tüm olumsuz özelliklerine karşın sahiden kirpikleri tuhaf bir şekle sokarak olsa da uzatıyordu. Ancak Wet N Wild’ın bu kiti benim kirpiklerimde o 3 adımlı zahmete değecek bir sonuç bırakmadı. Sette bir maskara, bir de fiberlerin olduğu bir tüp bulunuyor ( ne diyeceğimi bilemedim ). Önce maskarayı uyguluyorsunuz, sonra fiberleri sürüyorsunuz, ardından tekrar maskarayla fiberleri kapatıyorsunuz. Bu noktada gerçekten bu aşamaların sonuç vermesi gerekiyor ancak bir uzatma durumu göremedim.

wet_n_wild_lash_o_matic_fiber_extension_kit_maskara

Adım adım görüldüğü üzere durum bu. Daha güzel kirpikleriniz varsa sonuç sizde farklı olabilir. Yani bu sonuç için kendi adıma ne o ücreti ödemeye, ne de gözüme kaçıp batan fiberlerle uğraşmaya gerek var. Markanın en pahalı maskarası da bu set bu arada. Fiyatı indirimsiz 45.90 lira.

wet_n_wild_rimel_blog

wet_n_wild_maskara_bazı

MegaSlim Skinny Maskara

wet_wild_megaslim_skinny_rimel

MegaSlim Skinny maskara raflara gelir gelmez gözüme çarpıp aldığım bir ürün olmuştu. Çünkü her ne kadar yoğun bir görünümden hoşlanıyor olsam da, arada sırada böyle ince fırçalı maskaralar da kullanmak isteyebiliyorum. Maskaranın incecik bir fırçası var, kirpik diplerine mükemmel oturuyor. Alt kirpikleri güzel boyayacağını düşünmüştüm ama ı ıh. Bu rimelden -yine bana göre- olsa olsa no makeup makeup rimeli olur. Kendiliğinden fiberli bir ürün, yakın fotoğrafında görebilirsiniz. En ince kirpikleri bile yakalamayı vadediyor. Aslında kirpikleri daha sık gösterdiği de doğru sayılabilir, ancak tekrar tercih etmem. Unutmadan, fırçası sağlam değil, tüpe sokmaya çalışırken yamulabilir…

wet_n_wild_rimel_yorumları (2)

wet_n_wild_megaslim_skinny_maskara

wet_n_wild_maskaraları

Nerede Bulunur? Fiyatları Ne Kadar? Cruelty-Free Durumu Nedir?

Wet N Wild ürünleri Gratis mağazalarında satılıyor. Marka Peta onaylı. Fiyatlar sürekli artıyor bildiğiniz gibi. Mega length ve Megaslim Skinny ben aldığımda 20 lira civarındaydı.

Güncelleme: Lütfen okuyun, Wet N Wild’ın Çin’de satışı.

Bundan sonraki seri The Balm ya da Urban Decay maskaraları olabilir. Bakalım…

İçerik, görseller makyajaynam.com

 

Bir Cevap Yazın