ANA SAYFA,  Fondöten,  YÜZ

Physicians Formula Mineral Wear Cushion Fondöten

physicians formula cushion foundation

Physicians Formula Mineral Wear Cushion Foundation

Güncelleme: Physicians Formula’nın Çin’de satış yaptığı ortaya çıktı. Marka 2020 yılı itibariyle cruelty free statüsünü kaybetti.

SPF 50 güneş korumasıyla öne çıkan bu fondöten talk, paraben, gluten ve parfüm içermiyor. İncecik bir yapısı var ve gerçekten hiç ağırlık hissettirmiyor. Çok yüksek kapatıcılığı yok, ancak yine de beklediğimden daha fazla örtücülük sağladı. Artıları ve eksileriyle inceleyecek olursak:

Artıları

Yüksek güneş koruma içermesi. Gerçi SPF 30 dan sonrası pek önerilmiyor. Bir de şöyle bir durum var, ten makyajı ürünlerindeki güneş koruma faktörünün, normal bir güneş koruyucu gibi çalışıp işlevini yerine getiremeyeceği söyleniyor. Yüzünüze süreceğiniz fondöten miktarıyla güneş kreminin miktarı aynı değil, tabii amaç gerçekten korunmaksa. Bu durumda bu tip ürünlerin güneş kremine ek olarak destekleyici olarak kullanılması uygun olabilir.

Yapısı ve bitişi. Yapısı incecik ve yüzünüze uyguladığınızda nemli duruyor. Uygulama fotoğraflarında yakalayamamış olsam da asla mat duran bir bitişi yok. Nemli, sağlıklı bir görünüm veren cushion fondöten böyle olmasına rağmen bir kusura da sahip. Eksilerde göreceksiniz. Öte yandan pudrayla sabitlemeksizin elinize, telefonunuza transfer olan bir yapısı yok, bir miktar elbette oluyordur, ancak bana göre kabul edilebilir bir seviyede.

Ambalajı. Çoğu insanın günlük olarak çantasına fondöten atıp çıkmadığını düşünürsek bu ürünü yanınızda taşımak pek de zahmetli olmayacaktır. Gün içerisinde ufak tazelemeler için ideal.

Tabii ki cruelty-free olması, en büyük artı =)

physicians formula fondöten

Eksileri

Cildinize güzel, zengin bir nemlendirici sürmüşsünüz gibi gösteren bu fondöten kuru bölgeleri baya baya öne çıkarıyor. Bazsız ve öncesinde peeling işlemi yapılmamış cilde uygulama yapılmasından bahsediyorum. Evet, bazı fondötenler kurulukları daha da öne çıkarır. ancak bunlar genelde pudralı, mat bitişli fondötenlerdir. Bana ilginç geldi bu durum, ama hakkını yiyemeyeceğim, tende duruşunu hala beğeniyorum.

Fondötenin içinden bir uygulama süngeri çıkıyor, siz de tampon hareketlerle ürünü uyguluyorsunuz. Ben süngerini başarılı bulmadım çünkü yeterince esnek değil. Fırçalarla uygulama yapmak benim için daha pratik ve hijyenik oldu açıkçası. Sünger bir süre sonra daha esnek bir hale gelse de bu durum fondötenin bitiş zamanlarına denk geldiği için pek de bir anlamı kalmıyor.

Miktar ve fiyat. Her gün düzenli bir şekilde fondöten süren biriyseniz yalnızca 14 ml olan bu ürün kısa sürede bitecektir. Ve fiyatı ben satın aldığımda 95 liraydı. Kısa sürede bitecek bir ürün için bu ücreti ödemek istemeyebilirsiniz. En azından ben istemem.

physicians formula cushion fondöten kullananlar

Bendeki rengi light. İçerik listesi için burayı ziyaret edebilirsiniz. 

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? Tekrar alınır mı?

Bu markanın ürünleri eczanelerde satılıyor. Ben Cevahir Eczanesi’nden 95 liraya almıştım, artmış olabilir. İnternette birçok sitede satışı mevcut. İndirimde yakalarsam tekrar almayı düşünebilirim. Ancak Physicians Formula cushion fondöten belirttiğim şekilde bereketli bir ürün değil.

İçerik ve görseller makyajaynam.com

https://www.instagram.com/makyajaynam/

Bir Cevap Yazın