Kat Von D Lock it Concealer Creme

kat_von_d_lock_it_concealer_creme

Kat Von D’nin Türkiye’ye geleceğinden önceki yazılarımda bahsetmiştim. Marka geldi gelmesine de, muhteşem(!) ürün fiyatlarıyla haklı olarak tartışma konusu oldu. Fiyatlarını ben de fazla buldum.

Yine de Türkiye’den iki parça ürününü satın aldım, değip değmeyeceğini burada paylaşacağım. Yukarıdaki ürünü yurt dışından satın almıştım. Açıkçası markanın Türkiye’ye geleceğini hiç düşünmemiştim, bilseydim =)
Konumuz olan Lock it Concealer kapatıcıya dönersek:

Yapısı: Kremsi, çok yoğun bir concealer bu, haliyle kapatıcılığı da yüksek. Ben pudra pudra, mat duran kapatıcılardan ziyade bu şekilde kolay uygulanabilen ve iyi yedirilebilen ürünleri daha çok seviyorum. Yapısı kremsi ancak uygulama sonrasında parlak ve ıslak bir görünüm de vermiyor bence. Gerçi bu durumda uyguladığım ürün miktarının etkisi olabilir, çünkü gerçekten çok çok az ürün sürüyorum.

Rengi: Rengine özellikle değinmek istiyorum, çünkü ürünü az uygulamak aslında yanlış rengi seçtiğimden benim için bir zorunluluk. Şöyle ki: Kat Von D standına gittiğimde her zaman kullandığım tonlara yakın bir renk seçtim, ve yine alıştığım şekilde her zamanki uygulamamı yaptım, V şeklinde. Denediğim renk çok açık bir renk olmamasına rağmen ürün çok çok açık durdu. Yardım istedim, MUA bir renk seçti, fırçasının ucuna dünyanın en az miktarda kapatıcısını alarak diğer gözüme uygulama yaptı. O kadar doğal durdu ki! Ben de hiç sorgulamadan uygulanan rengi aldım, kendisi Medium Cool 19 oluyor. Sonraki günlerde gün ışığında ürünü kontrol ettiğimde ten rengimden epey koyu bir rengi edinmiş olduğumu fark ettim. MUA, ürünü sadece mor olan sorunlu bölgelere uygulamış, haliyle seçilen renk de nötrleme işlevi görmüş. M19 Cool rengi, ilk başta sürdüğünüzde normal görünse de ilerleyen saatlerde koyulaşıyor. Uygulama fotoğraflarında fazla anlaşılmasa da durum bu. Özetle, doğru rengi seçmeniz önemli.

Renk bana uymadığı için ürünü mor bölgelere corrector mantığıyla sürüyorum ben de. Bana uyan başka concealerlarla dengeliyorum. Rengin tenimde yamalı yamalı durmaması için epey bronzlaşmam gerek.

kat_von_d_concealer

Kalıcılık: Kapatıcılar daha uzun süre dayansın, çizgilere dolmasın diye pudrayla sabitlenir ya, işte ben o sabitleme işlemini hiç yapmıyorum. Bugüne kadar bir sürü sabitleme pudrası ve concealer kombinasyonu denedim, hiçbiri bende işe yaramadı. Yok yani, olmuyor. Ne zaman göz altlarıma pudra sürsem olduğundan çok daha çizgili görünüyor, ki çizgilerim de öyle çok derin ve belirgin değildir. Bu yüzden kremsi kapatıcıları daha çok seviyorum. Kat Von D Lock it Concealer creme pudrayla sabitleme gereği hissettirmedi, çünkü uçup gitmiyor ve çizgileri de aman aman belli etmiyor. Belki daha fazla ürün sürsem çizgilenme yapabilir.

katvond_lock_it_kapatıcı

kat_von_d_lock_it_concealer_m19_cool

kat_von_d_lock_it_concealer_uygulama

kat_von_d_lock_it_concealer_swatch

Renkle ilgili anlatmak istediğim her şeyi yukarıdaki fotoğraf özetlemiş aslında.

Kimler sever: Bu ürünü hem çok fazla kapatıcılık isteyenler, hem de çok az ürünle kapatıcılık almak isteyenler sevecektir. Yoğun yapıdan hoşlanmıyorsanız size göre değil. Açıkçası kendime uygun olan başka bir rengini denemek isterim, ancak concealerlar makyajda önceliğim değil. Kremsi olsun, kalıp gibi durmasın, bunlar benim için yeterli.

Hayvan deneyleri politikası: Kat Von D PETA’nın deney yapmayan markalar listesinde bulunuyor. PETA’ya güvenmiyorsanız birçok cruelty-free kaynağın da markayı deney yapmayan firmalar arasında gösterdiğini belirtmeliyim. Tüm ürünleri vegan değil, ancak bildiğim kadarıyla marka tüm ürünlerini “veganlaştırmak” adına çalışıyor. Lock-it concealer tüm renkleriyle vegan.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Markanın ürünleri Sephora mağazalarında satılıyor. Kat Von D lock it concealer fiyatı  Avrupa’da 26€ , Türkiye’de 125 lira.

Ürün renklerini incelemek için ilgili linki ziyaret edebilirsiniz:

https://www.katvondbeauty.com/face/concealer/lock-it-concealer-cr%C3%A8me/20012.html?dwvar_20012_color=2011

İçerik, görseller makyajaynam.com

https://www.instagram.com/makyajaynam/

Share

Bir Cevap Yazın