ANA SAYFA,  Saç Bakımı/ Saç Şekillendiriciler,  SAÇLAR

MARRAKESH MIRACLE MASQUE VE MARRAKESH OIL ÜRÜN İNCELEMESİ

marrakesh_miracle_masque_marrakesh_oil

Marrakesh Earthly Body markasının bünyesinde bulunuyor, markanın tüm ürünleri vegan. Leaping Bunny sertifikaları bulunuyor, yani hayvanlar üzerinde deney yapmıyorlar. Marrakesh Oil saç bakım yağı ve aynı serinin Miracle Masque saç maskesi argan yağı ve kenevir yağı içeriyor, tabii bolca silikonla birlikte =)

Çokça beğenilen Marrakesh Oil durulanmayan bir saç bakım yağı. Nemli ya da ilk suyu alınmış saçlara uygulanabildiği gibi kuru saçlara da uygulanabiliyor. Saçları yumuşatıyor, elektriklenmeyi alıyor ve saça esneklik kazandırıyor. Kırık ve yıpranmış görünümü de büyük ölçüde engelliyor. Yoğun bir kıvamı var, o yüzden fazla ürün kullanımı benim gibi çokça kabaran saçlara bile ağır gelebilir. İçeriğinde bolca silikon olmasına rağmen bence başarılı bir ürün. Biliyorsunuz, silikon içeren ürünler genelde tavsiye edilmiyor, ancak ben bu yağı bitirene kadar epey uzun süre kullandım ve olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Silikon, saç yüzeyini kaplayarak saçın daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlıyor, fakat uzun süreli kullanımda saç dokusuna zarar veriyor. Ancak silikonun kalitesine göre bu durum değişebiliyor. Çünkü kimi silikonlar nefes alabilir özellikte olabiliyormuş. Bu ürünün içeriğindeki silikonlar ne türde bilemiyorum ama dediğim gibi herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Nasıl kullanılır?

Ben bu yağı duştan sonra havluyla nemini aldığım saçlarıma birkaç pompa, özellikle uçlara yoğunlaşarak uyguladım. Kuru saçlarıma çok nadir kullandım. Ancak, birazdan bana ilginç ve mantıklı gelen bir uygulama şeklinden bahsedeceğim. Kuaför sırrı desem?

Tanıdık bir kuaföre bu yağları sordum; çok popüler ürünler, siz de tavsiye ediyor musunuz, ne düşünüyorsunuz? şeklinde. Kendisi, Marrakesh ve Nashi argan yağlarının iyi olduğunu ancak genelde yanlış kullanıldığını söyledi. Nasıl yanlış kullanılıyormuş peki? Cevap şu: “Siz bu yağları saçlarınızı nemlendirmek için sürüyorsunuz. Saçlarınızdaki kuruluk gitsin istiyorsunuz. Ama yağı ıslak ya da nemli saça sürüyorsunuz. Elleriniz ıslakken krem sürüyor musunuz? Aynı mantık. Bize eğitimlerde müşterinin yağı nasıl kullanmaları gerektiği anlatılır, ancak çok az kuaför bu tür bilgileri müşterileriyle paylaşır. Mesela bu yağı eğer çok kuru ve yıpranmış saçlarınız varsa, günde üç kere kuru saça sürmekle başlarsınız. Başlarda ağır gelebilir, ancak bir süre sonra saç eskisi kadar kabarmamaya başlar, o noktadan sonra günde iki defa kuru yağlamaya geçilir. Bir süre sonra da günde bir defa kullanılır.”

Hayır öyle değil diyenler çıkar mı bilmiyorum ama “Siz ıslak ellerinize krem sürüyor musunuz?” sorusu beni epey etkiledi ne yalan söyleyeyim. Bir de bu şekilde denemekte fayda var…

Marrakesh Miracle Masque

Bu maskeyi tesadüfen satın almış bulundum. Saçlarıma bakım yapılması gerekiyordu, normalde evde kendim halletmeye çalışıyorum. Bu ürünü görünce, markayı da bildiğimden bunu kullanalım dedim. Nemli saça, saçları tutam tutam ayırarak bir güzel sürdüler. Ürünün iyice yedirilmesi önemli. Sonrasında ise sıcak hava üfleyen alet? Evet, eski türk filmlerinde gördüğümüz cihaz =) Adını bilmiyorum, onun içinde 20-30 dk boyunca bekledim. Yıkama ve kurutma aşamasından sonra, saç uçlarım adeta yeni kesilmiş gibiydi. Yeni kestirdiğiniz saç uçlarınız sağlıklı, pürüzsüz olur ya, aynen öyle. Ve saçların bütünü de epey yumuşamıştı. Kuaför kadar detaylı olmasa da duşta 10 – 15 dakika bekletmek suretiyle de kullandım. Kuafördeki kadar etkileyici sonuçlar almasam da hala iyi bir maske olduğunu düşünüyorum.

Yağın daha hafif bir sonuç veren Marrakesh Oil Light versiyonu da var, iki ürünün de kendilerine has, oryantal(bence) bir kokusu var, ben beğeniyorum. Zaten koku saçta fazla kalmıyor.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Marrakesh bakım ürünleri Sephora mağazalarında, İnternet üzerinde birçok sitede satılıyor. Kimi kuaförlerde de bulunuyor. Marrakesh argan yağı fiyatı ben aldığımda 70-80 lira civarındaydı, uzun süre giden bir ürün. Şu an artan kurla birlikte epey artmış olmalı. Her iki ürünü de güvendiğiniz yerlerden temin etmenizi öneririm.

Marrakesh Miracle Masque fiyatı 130 lira civarında, alacağınız yere göre farklılık gösterebilir.

Ürün içeriklerini incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik görsel makyajaynam.com

https://www.instagram.com/makyajaynam/

Bir Cevap Yazın