BEAUTY BLENDER MAKYAJ SÜNGERİ ÜRÜN YORUMU

Home / Aksesuarlar / BEAUTY BLENDER MAKYAJ SÜNGERİ ÜRÜN YORUMU
BEAUTY BLENDER MAKYAJ SÜNGERİ ÜRÜN YORUMU

beauty_blender_makyaj_sungeri

Beauty Blender nedir? Alt tarafı bir süngere o kadar para verilir mi? Bu nasıl bir sünger, ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor? Fiyatını hak ediyor mu? Pembesinin boyası akıyormuş, doğru mu?

Beauty Blender makyaj süngerinin ülkemizde çeşitli noktalarda satışa sunulmaya başlamasıyla popülaritesi de oldukça arttı. Kozmetik sektörünü, sektördeki markaları, dergileri, bloggerları, vloggerları takip ediyorsanız bu ürüne muhakkak denk gelmişsinizdir. Kimilerince mucize olarak değerlendiriliyor, kimileriyse şişirilmiş bir ürün olduğu görüşünde.

Yazıda, aman allahım, sensiz geçirdiğim günlerime yanarım minvalinde bir yorumda bulunmayacağım. Hiçbir ürünü hayatımın ürünü ilan etmediğim gibi, kozmetik ürünlere gönül bağıyla bağlanmayı bırakalı da çok oldu.

Beauty Blender özünde bir makyaj süngeri evet. Piyasada bulunan diğer makyaj süngerlerinden farkı lateks içermiyor oluşu, çok daha yumuşak bir dokusunun olması ve en önemlisi %100 vegan bir ürün olması. Ayrıca uca doğru sivrilen yapı olayını da ilk akıl eden firma olabilir, emin değilim.

beauty_blender_makyaj_sunger_yorumlari

Daha önce herhangi bir makyaj süngeri deneyiminiz olduysa bu süngerin de nasıl kullanıldığını az çok tahmin edersiniz, yine de bilmeyenler için özetleyeyim: Kuru süngeri ıslatıyorsunuz, fazla suyunu alıyorsunuz. Neme doyan sünger boyutunun iki katına ulaşabiliyor, ki bu beauty blender’a özel bir durum sanırım, muadilleri o kadar da büyümüyormuş. Aslında süngerin en önemli esprisi nemli kullanılması, ancak tamamen ıslatıp fazla suyunu almak yerine, kimi sprey ürünlerle ıslatıp uygulama yapanlar da var.

Süngeri ıslattık, nasıl uygulama yapacağız? Hangi ürünleri kullanabiliriz?
Yüzünüze bıraktığınız fondötenin -bb, cc krem, herhangi bir ten ürünü olabilir- üzerinden süngerin geniş tarafı olan alt kısmıyla tampon hareketlerle geçiyorsunuz, ya da yanlarını kullanıyorsunuz. Olay bu yani, bunca tantana bunun için. Şaka, o kadar da değil.
Nemli sünger ürünü yüzünüze sahiden de mümkün olabilecek en doğal şekilde uyguluyor. Ne bir iz, ne bir fazlalık, ne katman katman bir görüntü. Yüzünüzde makyaj var hissiyatı yok gibi -ağırlık hissinden bahsediyorum- fondöten sürdüğünüzü unutun reklam klişesi neredeyse gerçek oluyor. Ayrıca, süngerin uca doğru sivrilen yapısı göz altlarına yapılacak makyaj uygulamaları için şahane. Kapatıcıları, aydınlatıcı ürünleri çok çok güzel uyguladığı kanaatindeyim. Göz çevresi gibi nazik bir bölgeyi hırpalamadan -ne kadar yumuşak olursa olsun fırçalar ister istemez çekiştirebiliyor o bölgeyi- ürününüzü sürebiliyorsunuz. Sivri kısım aynı şekilde burun kenarlarına da çok güzel ulaşıyor.

Bu süngerle fondöten dışında likit aydınlatıcı, allık, krem formda ürünler de sorunsuz ve doğal bir şekilde uygulanabiliyor.
Fazla ürün emiyor mu? Bir miktar ürün emilimi elbette oluyor ama rahatsız edecek, ürünü ziyan edecek kadar bir emilim gözlemlemedim.

Kullanımı çok zahmetli değil mi? Kim uğraşacak onla?

Beauty Blender’a en sık getirilen eleştirilerden biri de kullanımının zahmetli olması. Süngeri ıslat, fazla suyunu al, leke kalmasın diye hemen yıka hatta, katılıyorum, zahmetli. Tüm bu adımlar her gün sabah evden bir an önce çıkmak zorunda olanlar için kulağa hoş gelmeyebilir. Ama aslına bakarsanız, bana göre yüze fırçayla ten ürünü sürmekten çok daha kısa bir sürede işinizi hallediyorsunuz bu süngerle. En azından benim kişisel deneyimim bu yönde.

Beauty Blender nasıl temizlenir, nasıl kurutulur, saklanır?

Temizliği önemli. Aynı marka temizleyici solüsyonlar da çıkardı sünger için. Ben kullanmadım. Bebek şampuanlarıyla, antibakteriyel sıvı sabunlarla temizleyenler var. Benim temizleme yöntemim çok net ve basit: Beyaz katı sabun. Yıllardır fırçalarımı da aynı şekilde temizliyorum, bu zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Beauty Blender’ın şöyle bir sorunu var: Ne kadar temizlenirse temizlensin, kullandıkça oluşan fondöten lekeleri süngere yerleşip çıkmayabiliyor. O pembik, sevimli sünger alacalı-bulacalı bir hale geliyor. Bundan çok fazla şikayet eden var, ama beyaz sabunla sonuç tertemiz, lekesiz =)

Fırça ve sünger temizliğinde sabun tercih etmemin bir diğer sebebi de durulama süresinin çok daha kısalması. Şampuan ya da likit sabun gibi jel formda ürünlerin köpüğünü arındırmak su israfı, zaman kaybı. Sabun iyidir…

Süngeri temizlerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta asla ve asla tırnaklarınızı süngere geçirmemeniz. Dokusunun yumuşak olduğunu söylemiştim, zedelenmeye müsait bir yapısı var. Bu durum süngerin kullanım süresini kısaltabilir.

Markanın kendi sitesinde süngerin nasıl temizlenmesi gerektiği adım adım gösterilmiş, ben aynı işlemi beyaz sabunla yapıyorum:

http://www.beautyblender.com/howtoclean

Temizlikten daha önemli olan bir şey var ki o da nasıl kurutacağınız ve saklayacağınız. Süngerinizi tertemiz yıkadınız. Kuruması için kesinlikle hava akışı olan bir yere bırakmanızı tavsiye ederim. Nemli süngeri kutusuna geri koyan, çekmeceye atan, dolaba kaldıran varsa yapmasın lütfen =) Nemli oluşundan mütevellit bakteri üretimine müsait bir ortam söz konusu, küflenme gibi bir sorunla da karşılaşmamak için havadar bir yerde süngeri kurumaya bırakmak gerekiyor.

Özet geç diyenler için:

  • Yüzde yüz vegan ve cruelty-free,
  • Ten makyajında yüzünü tamamen maskelemek istemeyenler ve doğal görünüm tercih edenler için,
  • Süngerin belirtilen kullanım süresi ortalama 3 ay, üç ayda bir 55 lira ödemeyi sorun etmeyenler için,
  • Islatmasını, temizliğini vs sorun etmeyecekler için,
  • Göz altı kapatıcım hep kalıp gibi duruyor, bıktım ya diyenler için,

uygun, kullanışlı bir makyaj süngeri. Aldığım için pişman değilim, aklıma estikçe kullanıyorum, dikkatli kullanımla 3 aydan daha uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum, ya da kendimi avutuyorum, zaman gösterecek.

Öncesi sonrası uygulamaları merak edenlere de çokça örnek: Beauty blender öncesi/sonrası

Unutmadan, evet pembesinin boyası akıyor…

beauty_blender_sünger_temizlik

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Peta onaylı, cruelty-free ve %100 vegan Beauty Blender makyaj süngeri Watsons ve Sephora mağazalarında, online olaraksa markanın resmi web sayfasında satışta. Pembe dışında siyah, beyaz ve lila renkleri var. Aynı zamanda vücut için bodyblender, micro mini gibi çeşitleri de bulunuyor. Yukarıdakinin fiyatı 54.90 TL

https://www.instagram.com/makyajaynam/

 

İçerik, görseller makyajaynam.com

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.