ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

CRUELTY FREE GÖZ MAKYAJI TEMİZLEYİCİLERİ

cruelty-free-göz-makyajı-temizleyiciler

Cruelty free göz makyajı temizleyicileri

Cruelty free göz makyajı temizleyicileri elbette yukarıdaki ürünlerle sınırlı değil. Hayli araştırdım, Türkiye’de en kolay yoldan ulaşabileceklerinizi seçmeye çalıştım.

1- Amie Bright Eyes Eye Make-up Remover (LEAPING BUNNY): Bu ürünle ilgili bir inceleme yazısı yazmıştım. Muhteşem değil ama iş görüyor. Okumak için bu postu ziyaret edebilirsiniz. Gratis mağazalarında satılıyor.

2- The Body Shop Camomile Gentle Eye Make Up Remover (LEAPING BUNNY – PETA): Tüm Body Shop mağazalarından edinilebilir. The Body Shop, Loreal grubu bünyesinde (Loreal cruelty free değil) fakat hayvanlar üzerinde test yapmıyor ve sertifikalarını elinde bulunduruyor.

3- Dermalogica Shooting eye Make-up Remover (LEAPING BUNNY-PETA): Dermalogica eczanelerde satılıyor. Size yakın satış noktalarını görmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

4- GOSH Lift Of The Day Eye make-up Remover (PETA): Çift fazlı bir temizleyici, Gratislerde satılıyor.

5- KRYOLAN Eye make-up Remover (PETA): Çift fazlı bir temizleyici. Kryolan satış noktalarında ve online olarak temin edilebiliyor. Burayı ziyaret edebilirsiniz.

6- REN Clean Skin Care Rose Centifolia Express Make-Up Remover (PETA): Ürün genel makyaj temizleyici, fakat açıklamasında suya dayanıklı maskaraları da çıkardığı belirtilmiş. Online da edinebilirsiniz, satış noktaları da burada.

Bu post, ürünlerin etkinlikleri, ne kadar işe yarayıp yaramadıkları hakkında bilgi içermez( İlk ürün hariç). Göz makyajı temizleyicilerine cruelty free alternatiflerden bazılarını belirtmek yazının ana konusudur.

Güncelleme: Ren Skin Care cruelty-free olmayan Unilever grubuyla bir anlaşma içinde. Markanın hayvan deneyleri politikasına dair gelişmeler olacaktır, takipte olup sizleri de haberdar edeceğim.

Yazı makyajaynam.com

 

6 Yorum

 • Aybuke

  Merhabalar yaziniz icin cok tesekkur ederim benim icin cok yararli oldu. Acaba 1-2-3 diye numaralandirirken kalitesine gore mi siralandirdiniz? Simdiden cevabiniz icin tesekkur ediyorum kendinize cok iyi bakin

  • MakyajAynam

   Merhaba,

   İşinize yaramasına sevindim. Başka alternatifler bulursam yazıyı tekrar güncelleyeceğim. Numaralandırmam sadece açıklama kısmında kolaylık sağlaması için. Kalite durumuna göre sıralamadım.

   Siz de kendinize iyi bakın, sevgiler =)

 • NSL

  Otacı’nın da böyle bir ürünü var. Bildiğim kadarıyla test yapmıyorlar. Bioderma H2O hakkında bilgniz var mı?

 • Francesca

  Şahane bir cruelty free alternatif olarak zeytinyağı ve su kullanmanızı öneriyorum. Baya güzel iş görüyor 🙂
  Bu arada blogunu çok severek takip ediyorum. Geçen Aralık ayında, artık yalnızca cruelty free kozmetik ürünler kullanmaya karar verdim. Bu blog birçok CF ürün arayışında yardımcım oldu 🙂

  • MakyajAynam

   Zeytinyağı kullananlar ve memnun olanlar var, hatta hindistan cevizi yağı kullananlar da varmış. Ama ben sürekli sürekli bu tür yağları kullanamıyorum, gözlerim buğulanıyor =) Teşekkürler tavsiye için…
   Kararından dolayı tebrik ederim, yardımcı oluyorsa ne mutlu =)

Bir Cevap Yazın