ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

CRYSTAL BODY DEODORANT STICK – CRYSTAL ESSENCE ROLL ON YORUMLARI

crystal_deodorant

Crystal Body Deodorant Stick’i uzunca süredir kullanıyorum, neredeyse 2012’den bu yana. Bu ürün kaskatı, adeta taş gibi bir yapıya sahip. Sıkıştırılmış, mineral tuzlardan üretilmiş. İçeriğinde zararlı kabul edilen alüminyum türevleri bulunmuyor ama Potassium alum bulunuyor. Potassium alum ise kimilerince cilt tarafından emilemeyecek kadar büyük moleküllerden oluştuğundan, diğer alüminyum türevlerine göre daha masum kabul ediliyor.

Kullanımı, sonuçları:
Temiz koltuklarınıza ıslattığınız deodorantı uyguluyorsunuz, bunu zahmetli bulanlar da var. Uzunca süreler deodorantta azalma ibaresi görmemeniz olası. Kokusuz, renksiz, kıyafetlerinizde leke bırakmıyor. Ter kokusunu önlüyor mu? Bence evet, kesinlikle. Bu kadar süre kullanmamın sebebi aynı zamanda. Ter kokusunu önlemede işe yaramadığına dair yorumlara rastlasam da çoğunluk benim gibi, performansından memnun kalmış. Terlemeyi önlemiyor, ama ter kokusunu önlüyor.
Deodorantın iki boyu var, kolay kolay bitecek bir ürün olmadığından deneme amaçlı küçük boyu tercih edilebilir.

Crystal Essence Roll – On deodorantlar body olanına göre rahat bir kullanım sağlıyor, renksiz. Kokuları kullandığınız parfümün önüne geçecek kadar baskın değil. Bence oldukça hoş kokuyorlar. Fakat, deneyimlerim ter kokusunu önlemede stick versiyonu kadar başarılı olmadıkları yönünde. Oradan oraya koşturduğunuz, hele de stres teri denen lanet şeyin tavan yaptığı dönemlerde bu roll-onlar benim için yetersiz oldu. Etkisi birkaç saat. Yine aynı şekilde roll on versiyonunu daha başarılı bulanlar da yok değil…

crystal_roll_on_deodorant

crystal_deodorant (2)

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?
Ürünleri Gratis mağazalarında bulabilirsiniz. Stick versiyonunun küçük boyu 6-7 lira arası (yanılmıyorsam), roll-onlar ise indirimsiz 11- 12 lira arası bir fiyata sahip.

https://www.instagram.com/makyajaynam/

İçerik, görseller makyajaynam.com

2 Yorum

 • wonder

  Merhaba her zamanki gibi guzel bir yazi olmus.ancak beni daha da sevindiren yani kolaylikla ulasabilecegimiz gratislerden de ulasabilecegimiz bir markaya yer vermeniz oldu.ben de sadece roll on var ve etkisi sizin de dedigini gibi kisa sureli.iki urune de sahip olan birisi olarak stick ve deodoranti ayni anda kullandiniz mi?stickin daha uzun sure korumasindan bahsetmeniz bana beraber kullanimda daha fazla performans alabilecegimi dusundurdu.sevgiler

  • MakyajAynam

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim.
   İki ürünü aynı anda kullanma gereği duymadım, çünkü stick olan gayet güzel idare ettiği için roll on olanı sürmesem de olur diye düşündüm çoğu zaman.
   Yine de denenebilir tabii, neden olmasın…
   Sevgiler

Bir Cevap Yazın