ANA SAYFA,  DUDAK

HURRAW! LIP BALM TINTED CINNAMON – VANILLA BEAN

LEAPING BUNNY VEGAN ÜRÜN

hurraw_lip_balm

Hurraw! lip balmlar artık Türkiye’de satılıyor. Vegan, hayvanlar üzerinde test edilmemiş, organik ve soğuk sıkma yöntemiyle elde edilmiş yağlar barındıran bu balmları görünce tabii ki sevindim ve denemek üzere iki çeşidini edindim.

Hurraw! Tinted Cinnamon: Tarçınlı. Ve tarçının kokusunu gerçekten alıyorsunuz. Dudaklarıma ilk uyguladığımda karıncalanma ve hissedilir bir yanma yaşadım. Cayır cayır yanmadan bahsetmiyorum elbette. Sonraki kullanımlarda yanma hissi neredeyse yok oldu. Kırmızımsı renge sahip, dudakları hafiften renklendiriyor. Yapısı ve sürümü gerçekten yumuşacık. Nemlendirmesini beğendim, sadece balmı sürdüğüm süre zarfında değil de sonrasında da işe yarıyor. Ve tarçınlı olanla ilgili gözlemlediğim ve bana göre önemli olan bir detay da üst dudak çizgimi netleştirmesi oldu. Bu kişisel bir deneyimdi tabii.
Vanilla Bean: Baygın, çok keskin bir vanilya aroması yok. Sürümü son derece yumuşak. Tarçınlı olana göre yapısı biraz daha yoğun gibi.

Özetle iki balmın da nemlendirmelerini, dudaklarımı sürekli koparmaktan oluşan kabuklanmaları bir güzel gidermelerini sevdim. Belirtmekte fayda var, rujların (özellikle mat olanların) altına uygulamak istemeyebilirsiniz. Çünkü balmları sürdüğünüzde parlak bir görünüm veriyor, ve yapıları ruj altına uygulamak için çok da müsait değil. Belki ürünü hafifçe dudağınıza değdirip yayarak üzerine rujunuzu sürmeyi deneyebilirsiniz.

hurraw_lip_balmlar

hurraw_dudak_balmlari

hurraw_turkiye

Ambalajları pratik, alttan çevirerek açıyorsunuz fakat ben bu durumla ilgili bir sorun yaşıyorum; ürünü çevirip açtıktan sonra kapatmak istediğimde tekrar çevirmeme rağmen balm içeri çekilmiyor. Yerine tekrar oturtmak için parmağımla falan itmem gerekiyor. Araştırdım ama hurraw balmlarla ilgili böyle bir durumdan bahseden olmamış sanırım. Çok problem edilecek bir durum değil diyerek, cruelty free ve vegan lip balmlar bulduğumuz için sevinmeye devam ediyoruz…

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?
Hurraw! Lip Balmlar Douglas mağazalarında, Vegan Dükkan’da satılıyor, en azından bildiklerim bu iki yer. Ben Vegan Dükkan’dan satın aldım, her biri için 17.50 lira ödedim. Bir sürü çeşidi mevcut; çikolatalı, limonlu, yeşil çaylı vs. Hangisini tercih ederseniz…

https://www.vegandukkan.com/collections/vegan-dudak-balmlari

Markanın ürünlerinin neleri içerip, neleri içermediğini incelemek için dilerseniz buraya da bakabilirsiniz:

http://www.hurrawbalm.com/about-hurraw.html

https://www.instagram.com/makyajaynam/

İçerik, görseller makyajaynam.com

5 Yorum

 • j.d.

  Tarçınlı olan her sürmemde dudaklarımı yaktı, bende arkadaşıma verdim. Nemlendirmelerini gayet sevdim ben ♥
  Dediğin sorun bende de oldu, aşağıya doğru çevirip dudağımla ittirdim bende, elimle ellemeyi sevmediğim için.

  • MakyajAynam

   Yanma hissi bende sonraki kullanımlarda geçti ya…
   O sorun balmların yapılarının çok yumuşak olmasıyla alakalı olabilir gibi geldi bana, bilemedim..

 • Ozgu

  “Tinted cinnamon” olanı kullandım. Çok da memnun kaldım. Nerelerde satılır diye arıyordum. 🙂 Blog yazınızı okuyunca Douglas mağazalarında var mı diye telefon açtım. Bakırköy mağazada kalmamış mesela ve artık yeni ürün getirmeyeceklermiş mağazaya:( Stoklarda ne kaldıysa onu satıyorlar.
  1 sene önceki yazıya yorum yapınca normal tabi. Çok şey değişmiş oluyor bu arada. Vegan dükkan online satış fiyatı 23,50-tl olmuş hatta 🙂

  • MakyajAynam

   Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler =)
   Maalesef birçok ürün grubunda olduğu gibi kozmetik sektörü de zamlardan nasibini aldı, dolar aldı yürüdü malum…

Bir Cevap Yazın