ANA SAYFA,  Saç Bakımı/ Saç Şekillendiriciler,  SAÇLAR

MARRAKESH KAHM SMOOTHING TREATMENT

LEAPING BUNNY PETAmarrakesh_kahm_smoothing_treatment

Marrakesh, Earthly Body bünyesinde yer alan bir marka. Earthly Body ise Leaping Bunny ve PETA onaylı, ürünleri cruelty free.

Kahm Smoothing serisindeki ürünler saçları beslerken düzleştirmeyi ve pürüzsüzleştirmeyi vaat ediyor. Yukarıdaki bakım küründe bitkisel keratin, argan yağı ve kenevir tohumu yağı bulunuyor.
Aslında bu ürünü edinmem yanlışlıkla oldu. Marrakesh’in meşhur saç yağını aldığımı düşünürken kullanımı daha farklı olan, ısıyla etkileşime geçen bu kürü almış bulundum.

Nasıl kullanılıyor?
Kullandığım süre boyunca temiz, nemli saç uçlarıma ve kısmen boylarına iki pompa kadar ürünü yedirdikten sonra saçlarımı kuruttum, kendimce fönle düzleştirdim. Bu ürünün en büyük iddialarından biri de saçları ısıyla birlikte düzleştirmesi. Jilet gibi bir düzleştirme söz konusu olmasa da saçları yatıştırdığı, daha nemli hissettirdiği bir gerçek. İlk zamanlar “herhangi bir durulanmayan saç serumu da aynı işi görür” düşüncesindeyken kullandıkça ürünü daha çok sevdim. Kürün, saç uçlarımın zaman içinde kuruyup, çatallaşmalarının önüne geçtiğini düşünüyorum.
Kahm Smoothing oldukça bereketli bir üründü, uzunca süre kullandım. Yanlışlıkla tanışmış olsam da tekrar edinmeyi düşünürüm, ama markadan öncelikli denemek istediğim ürün Marrakesh Oil.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar? İçerik
Sitesinde belirttiği üzere ürün hayvansal içerik, paraben, petrol türevleri içermiyor. Sephora mağazalarında satılıyor, internet üzerinde birçok sitede, birçok kuaförde bu markanın satışı mevcut, fakat güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanızda fayda var. Fiyatı 79 lira.

Son olarak ürünlerin ambalajları değişti, yeni ambalajları, ürünle ilgili öncesi/sonrası fotoğraflarını linkten inceleyebilirsiniz:

http://www.marrakeshhaircare.com/product/kahm-smoothing-treatment/

marrakesh_kahm_yorumlari marrakesh_1

İçerik, görseller makyajaynam.com

4 Yorum

 • Sibel.

  Icerik okuma islerini Cirkinkadinyokturazmakyakvardir.blogspot.com’dan öğrendim az bucuk. Burada da o cok methettikleri dogal yaglar/ozlerden önce basmislar alkolu, silikonu. Bu markayi denemeyi cok istiyorum; ama bu paraya bu icerik? Sactan cani cok yanan bir insanin gereksiz alinganligi…

  Ayrıca alisveris postundaki urunler sahane! Psychcians Formula hediyelerine fazlaca imrendim. 🙁 Güle güle kullan!

  • MakyajAynam

   Size hak veriyorum, özellikle belli bir miktarı gözden çıkardığımızda beklentilerimiz de yüksek oluyor, daha temiz içerik, daha az kimyasal görmek istiyoruz, hatta mümkünse hiç.
   Böyle durumlarda içeriklerde kullanılan yağın kendisini alıp kullanmak daha mantıklı gibi, ama kullanım kolaylığı, aman da ne güzel kokuyormuş durumları işin içine girebiliyor, en azından bende öyle oluyor.
   Saçtan çok canım yandı demişsiniz, organik hindistan cevizi yağını denediniz mi? Denemediyseniz tavsiye ederim.

   Alışveriş postuma olan yorumunuz için teşekkür ederim =)

 • Sibel.

  Yeniden yazmaya baslamana da cok sevindim ayrica!

  Konuyla alakasiz olarak bir sey danismak istiyorum. Ben hayvan deneyi yapmayan markalardan urunler kullanarak sacimin bir kısmını kizil yapmak istiyorum. Morfose’un balyaj boyasi var elimde; ancak tutmadi. Saclarim koyu kahverengi. Açmam gerek. Bunun icin bana bir urun/yontem onerir misin?

  • MakyajAynam

   Çok teşekkür ederim!

   Nasıl zor bir yerden sordunuz bilemezsiniz =)
   Saçlarımı kuaförde boyatamıyorum, neredeyse yüzde doksanı cruelty free olmayan markaların boyalarını kullanıyor. Saçlarımın uçlarında açma işlemi yapmak/yaptırmak istiyorum ben de. Hala araştırıyorum, Duygu bu konularda daha bilgili gibi, ona sormayı planlıyorum. Bir yöntem bulursam kesinlikle paylaşırım…

Bir Cevap Yazın