Güncelleme: Orly’nin Hayvan Deneyleri Politikası Değişmiş Olabilir!

Home / ANA SAYFA / Güncelleme: Orly’nin Hayvan Deneyleri Politikası Değişmiş Olabilir!
Güncelleme: Orly’nin Hayvan Deneyleri Politikası Değişmiş Olabilir!

orly_2

GÜNCELLEME 2!!!
Logical Harmony, Orly’nin hayvan deneyleri politikası ile ilgili yeni bir yazı yayınladı. Buna göre Orly bahsi geçen distribütör ile bir ilgisi olmadığını, ilgili tarafın ürünlerini nasıl elde ettiğini bilmediğini ve hala cruelty free bir marka olduklarını belirtiyor. Yazının tamamını, Orly’nin konuyla ilgili açıklamasını linkten inceleyebilirsiniz:

http://www.logicalharmony.net/an-update-on-orlys-animal-testing-stance/#axzz3NZpjIMCP

Orly ürünleri, bir süre önce Türkiye’de satıştan kalktı, buna rağmen takip ettiğim markalar arasında yer alıyordu. Peta’nın hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde yer alan Orly, yine bir süre önce bu listeden çıkarıldı. Bunun üzerine resmi Instagram sayfalarında kendilerine yönelttiğim “Hala cruelty free bir marka mısınız? sorusunu yanıtsız bıraktılar. Takip ettiğim ve size de tavsiye ettiğim vegan blogger Logical Harmony, Orly’nin distribütörlük yoluyla Çin’de satışının olduğunu ve markanın artık cruelty free olmadığını söylüyor:

http://www.logicalharmony.net/orly-is-no-longer-cruelty-free/#axzz3LtFGdHQw

Daha önce de belirttiğim üzere markaların hayvan deneyleri politikası zaman içinde değişiklik gösterebiliyor. Bu durumda ilgili markanın yazısını blogdan tamamen kaldırmak yerine, durumu siz okuyucularla bu şekilde paylaşmayı uygun görüyorum. Orly ile ilgili yazıları güncelledim. Markanın hayvan deneyleri politikasında bir değişiklik olması durumunda tekrar güncelleme yapacağım.

Sevgiler!

Leave a Reply

Your email address will not be published.