Sparitual Oje – Spice of Life

LEAPING BUNNY  PETA (VEGAN)

sparitual_oje

Spice of Life – Can you dig it? – Too Hot to Handle

Yine geç keşfettiğim markalardan biri: Sparitual. Sadece oje üretmiyor bu marka, tırnak bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, gluten free lipglossları ve spa ürünleri mevcut…

Ojeler yüzde yüz vegan, markanın BUAV sertifikası bulunuyor, hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Oje serisinin renk skalası oldukça geniş, maviler, pembeler, turuncular, yeşiller bulmak mümkün. Aynı zamanda ojeler formaldehit, toluen ve DBP içermiyor.
Spice of Life ise aslında benim için biraz kokoş sayılabilecek bir ton, cafcaflı bir renk, yine de çok güzel =)
Kauçuk aplikatörü ele güzel oturuyor, kaymıyor. Fırçalar ince, klasik oje fırçalarından, sorunsuz bir uygulama sağlıyorlar.

 Sparitual Spice of Life

İki kalınca kat uyguladım, kururken sorun yaşatmadı. Tek katta da opaklaşıyor ama rengin güzelliği kesinlikle iki kat uygulamada ortaya çıkıyor. Yalnız sürüldükten sonraki parlaklığı kurudukça biraz da olsa etkisini yitirdi, Spice of Life için söylüyorum. Çok problem edilecek boyutta değil, isterseniz üzerine parlatıcı/oje koruyucu geçebilirsiniz. Dayanıklılığı konusunda sonraki renklerde fikrim olacak…

Güncelleme: Dayanıklılığını başarılı buldum. 6./7. gününde tırnak uçlarım kabul edilebilir seviyede, yani çizgi halinde kendi tırnak rengim görünüyor. Yalnız, kalınca uygulama yaptığımdan bahsetmiştim, bir iki tırnakta uygulama sonrası yastık izi gördüm. Dayanıklılık ellerinizin suyla, temizlik maddeleriyle ne kadar haşır-neşir olduğuyla da alakalı, belki sizde sonuç farklı olabilir.

Sparitual ojeler nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?
Ojenin fiyatı 12 dolar, 9 euro, Türkiye’de 27.50 liradan satışa sunulmuş. Doğrusunu söylemek gerekirse fiyatları abartı bulmadım. Spice of Life ve Too Hot to Handle’ı (kırmızı olan) Harvey Nichols’tan, Can You Dig it?i Şaşkınbakkal Boyner’den aldım. Diğer satış noktalarını da öğrendim tabii:

Harvey Nichols Kanyon
Harvey Nichols Brandroom Nişantaşı
Altuğ Parfümeri Etiler
Boyner Metrocity
Boyner Şaşkınbakkal
Boyner Nautilus
Boyner İstinye Park
Boyner Ankara Ankamall
Ladin Parfümeri Tarsus
Yeni Eczane Levent
Q Nail Bar Bebek
Misk Nail Spa Erenköy

İçerik, görseller makyajaynam.com

Share

7 yorum “Sparitual Oje – Spice of Life

 1. Duygu
  19 Mart, 2014 at 21:15

  Ben ortadakini beğendim, yanardönerli falan ya:)
  Fiyatları bir ojeye göre tuzlu ama yurtdışı fiyatlarına göre gayet iyi buldum ben de. Fırsatçılık yapmayıp bindirmemeleri takdire şayan (halbuki olması gereken bu ama işte-_-). Zoya’nın da bu civarlarda olması gerekiyordu.

  • MakyajAynam
   19 Mart, 2014 at 21:19

   Onu ben de çok beğendim, yakın zamanda yazarım umarım =)
   Evet, kesssinlikle Zoya ojelerin fiyatlarını abartmışlar…
   Sparitual’a devam valla, sonu Orly gibi olmasın da ( töbe töbe )

 2. Pınar
  19 Mart, 2014 at 21:21

  Muhteşem görünüyor!

  • MakyajAynam
   19 Mart, 2014 at 21:23

   Di mi yaaa? Biraz kokoş ama olsun =)

 3. Aden
  19 Mart, 2014 at 23:57

  Aaaa o renk ne güzelmiş. Bende bu ojelerin siyahı ve kırmızısı vardı, tırnaklarımda normal bir ojeden daha fazla dayanmıyorlardı(fiyatı düşününce kalıcılık da istiyorum ben) ama özel renklerde vegan olmasıyla tercih edilebilir. Onun dışında essence’le devam

  • MakyajAynam
   20 Mart, 2014 at 00:19

   Tüh ya, ben de kalıcılık durumunu ilerleyen günlerde yazıda belirtecektim. Bakayım belki sonuç bende farklı olur…
   Sağol bilgi için ^^

Bir Cevap Yazın