ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

TOO FACED BETTER THAN SEX MASCARA

Oh be! Sonunda Too Faced’in bir rimelini beğenebildim!

Blogda defalarca belirttiğim üzere çok soluk kirpiklerim var. Bir de kısalar, sarı/şeffaf tuhaf renkteler, hiç çekilmiyorlar. Hal böyle olunca ben de sürekli dolgunluk veren rimel arayışında oluyorum, kirpiklerim kapkalın olsun istiyorum. Çok mu şey istiyorum?

Dolgunluk verdiğini iddia eden çok fazla rimel var ama benim kirpiklerimde gerçekten işe yarayan az sayıda rimel deneyimim oldu. Bazılarını çok beğensem de cruelty free olmadıkları için vedalaştık.

Too Faced Better Than Sex ise bize yeni geldi, ama gelmeden önce hakkında epey olumlu görüş okudum. Doğrusunu söylemek gerekirse bizdeki Sephora mağazalarına geleceğine ihtimal vermemiştim, görünce biraz şaşırdım…

Artısıyla, eksisiyle better than sex maskara:

– İlk etapta pembe ambalajı dikkat çekiyor bu rimelin. Gerçekten çok güzel bir tonu var, yarı mat- metalik, ağır bir ambalaj.
– Fırçası büyük fırçagillerden, bir de şekli kum saati formda. Bu özel şeklin rimeli uygularken ne gibi bir fark yarattığını ise henüz çözebilmiş değilim.
– Kirpikleri gerçekten tek katta bile dolgunlaştırıyor, abartmadan tek katla da günü kurtarır. İkinci katta benim istediğim görünüm ortaya çıkıyor.
– Tüm dolgunlaştıran rimellerde olduğu gibi yer yer topaklanma sorunu bu rimelde de mevcut, zaten öbür türlüsünü yapabileni göremedik daha. Bana göre rahatsız edici boyutta değil bu durum, ama tertemiz bir dolgunluk beklemeyin.
– Fırçası büyük olduğu için dikkatli bir kullanım gerektiriyor, bulaşma sorunu ortaya çıkabiliyor.
– Gözlerimi yakmadı, kirpiklerimi sertleştirmedi, gün içinde pul pul dökülmedi.
– Temizlemesi biraz zahmetli gibi. Ya ben çok fazla ürün uyguluyorum ya da temizleme ürünüm yeterli değil. (Çift fazlı bir ürün kullanmıyorum, belki onlarla daha kolay çıkar.)

 

Uygulama fotoğraflarını görmek için üzerlerine tıklayın…

 

 

Rimel vegan ve cruelty free. Sephora mağazalarında satılıyor, fiyatı 72 lira. İçerik listesi için tık tık!

https://www.instagram.com/makyajaynam/

İçerik, görseller makyajaynam.com

6 Yorum

 • ceyda

  Gerçekten çok hoş durmuş kirpiklerinde =) Too faced in çook uzun zaman önce devasa fırçalı bir rimelini denemiştim 5 liralık rimelden bile kötü çıkmıştı bunun güzel olmasına sevindim güle güle kullan =)

  • MakyajAynam

   Teşekkür ederim!
   O kocaman fırçalı rimeli de hatırladım sanki, zor sürümlü bir şeydi…

 • Nur

  harika olmuş, benim de kirpiklerim çok solgun belli bile olmaz, bu rimeli çok merak ediyordum 🙂 siz de onayladıysanız denemek isterim keşke fiyatı biraz daha uygun olsa ama 🙂

  • MakyajAynam

   Tabii ki hayır =) Ben beğendim ama eksileri de yok değil dediğim gibi. Bir de herkesin beklentileri farklı oluyor rimelde…

Bir Cevap Yazın