ANA SAYFA,  GÖZ

JANE IREDALE PURELASH LASH EXTENDER / CONDITIONER – Kirpik uzatıcı, besleyici rimel bazı

LEAPING BUNNY PETA

Jane Iredale PureLash Conditioner

Rimel bazlarını ikiye ayırıyorum: İlk gruptakiler kirpiklere bakım yapmak gibi bir özelliğe sahip değiller, görünüm ön planda. Rimelle birlikte uygulandıklarında kirpiklere fazlasıyla hacim verebiliyor, ya da uzatabiliyorlar. İkinci gruptakiler görünüm olarak fazla bir değişim yaratmadan kirpiklere bakım yapıyor.
Yukarıdaki ürün ise bahsettiğim iki grubun arasında bir yerde bana göre.

Kullanım, sonuç:
Bazı temiz kirpiklerime uyguladıktan sonra bir süre bekliyorum, tamamen kurumasına izin vermeden rimeli uyguluyorum. Bazı sürer sürmez rimelinizi uygularsanız etkin bir sonuç alamamanız olası. Daha yoğun bir görünüm istiyorsam bazı iki kat uyguluyorum, aynı işleme devam ediyorum. Uygulama sonucunda:

  • Normalde iki kat rimel uygulamasında edineceğim görüntüyü tek kat uygulamada edinmiş oluyorum. Artı olarak besleyici baz kirpiklerime bakım yapmış oluyor.
  • Performansını beğenmediğim-yeterince dolgunluk vermeyen, kirpikleri sadece boyayan vs rimeller işe yaramış oluyor.

Bu baz, kirpiklere bir miktar uzama veriyor ama sonsuza uzanan kirpikler hayal etmeyin, benim kısa kirpiklerimde uzatma özelliği pek işe yaramadı. Öte yandan kirpikleri besleme konusunda başarılı buldum, gerçekten. Ürünü bir aydır kullanıyorum ve haftada üç- dört günlük kullanımla kirpikleri besleme özelliğini gözlemledim. Benim şeffaf kirpiklerde belli olmasa da anlarım ben =) Hatta Mua’de de çok olumlu yorumlar almış, buradan okuyabilirsiniz. Bir de şu var, bu ürün tamamen kuruduğunda şeffaflaşıyor, kirpiklerde beyaz beyaz görünmüyor. Rimel sürmeden bakım yapması için de kullanılabiliyor haliyle…

Ne çok konuştum!

baz + tek kat rimel

Bazıları rimel bazlarını çok gereksiz bulsa da, çok soluk kirpikli biri olarak bu tarz ürünlere ihtiyaç duyuyorum…

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Jane Iredale ürünleri birçok mineral kozmetik markası gibi eczanelerde satılıyor. BUAV ve PETA sertifikalı, hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Bazın fiyatı 73 lira, Taksim Itır Eczanesi’nden aldım…

İçerik, görseller makyajaynam.com

2 Yorum

Bir Cevap Yazın