GÜL SUYU TONİK

Home / ANA SAYFA / GÜL SUYU TONİK
GÜL SUYU TONİK

 

 

Senede birkaç defa, genel olarak bana problem yaşatmayan cildim tam anlamıyla kontrolden çıkıyor. Suratımı sivilceler basıyor, kızarıklıklar oluşuyor, hem geriliyor, hem kuruyor. Çok can sıkıcı…
Yaklaşık bir ay kadar önce yine aynı sorunlar baş gösterdi. Cilt bakım rutinime farklı ürünler de eklemediğimden, yine bahsettiğim döneme girdiğimi anladım ve yıllar önce kullandığım ” gül suyu” nu tekrar hatırlayarak kendime güzel, doğal bir ürün aldım. Ve daha önceki alışveriş yazısında da bahsettiğim gibi, son zamanlarda cildim için yaptığım en iyi şey bu oldu.

Yalnız, gül suyundan gerçekten faydalanmak istiyorsanız, aldığınız ürünün “gerçek gül suyu” olması gerekiyor. Şimdiye kadar edindiğim tecrübelere göreyse şunları söyleyebilirim: Gerçek gül suyu misler gibi gül kokmuyor. Kendine has, tuhaf bir kokusu oluyor. Çoğu insan bu kokudan hoşlanmıyor, bense nötrüm bu kokuya, rahatsız olmuyorum. Aldığınız gül suyunun içinde ekstra katkı maddeleri, esansların olmaması gerekiyor. Piyasada çok ucuza bulunan, hatta abartılıp pembe pembe renklendirilen ürünlerin aslında gül suyu denen şeyle alakaları olmadığını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Gül suyunu cildime nasıl uyguladım, sonuçlar ne oldu?

Geceleri yatmadan, gün içinde de eğer makyaj yapmamışsam aklıma geldikçe tonik sürer gibi uyguladım. Birkaç güne sivilceler sönmeye başladı, yağlanan alın, burun ve çenemi arındırdı. Bir aya yakın kullanım sonucundaysa yine beni rahatsız eden, alnımda çıkan fakat sivilce de olmayan pürüzleri ciddi anlamda geçirdi. Tabii gül suyu kullanmak yeni sivilceler çıkarmayacağınız anlamına gelmiyor, unutmamak lazım. Bunların dışında cildimi sakinleştirdi, kızarıklara, renk farklılıklarına da iyi geldi. Yalnız hatırlatmak istediğim önemli bir ayrıntı var, tüm ürünlerde olduğu gibi, doğal ürünlerde de cildinizin o ürüne reaksiyon gösterme ihtimali var, lütfen bunu unutmayın. Eğer ürün beklenmeyen bir tepkiye yol açıyorsa ürünü kullanmakta diretmeyin.

 

Benim aldığım gül suyu cam şişede, adı da “Defne Essencia Gül Suyu” olarak geçiyor, yerli üretim. Kullanırken şişesinde yazdığı gibi kullanmıyorum, sebebi üşengeçlik, 5 dakika benim için çok uzun bir süre =) Buzdolabında saklıyorum, hele de şu günlerde serin serin uygulamak çok iyi geliyor!

Nereden aldım?

Beyoğlu Kallavi Sokak’ta organik ürünler satan, vakit geçirmesi keyifli Ambar adında bir dükkan var. Bu gül suyunu oradan aldım, 250 ml fiyatı 17 lira. Ama nedense kendi sitesinde 20 lira görünüyor. Online alışveriş seçeneği de sunuyorlarmış, bakmak isterseniz:

http://www.nuhunambari.com

Aldığım ürünün üretici firması:

http://nuka.com.tr/

 

Daha ne yazayım bilemedim, aklınıza takılan şeyler olursa yorum bırakabilirsiniz…

İçerik, görseller makyajaynam.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.