Orly Naughty or Nice

Home / ANA SAYFA / Orly Naughty or Nice
Orly Naughty or Nice

 

 

 

 

Siyah gibi duran, ama siyah olmayan ojeleri seviyorum. Orly Naughty or Nice da bunlardan biri. Alt tonu mor olmasına rağmen morluğu kısıtlı ışıklarda belli oluyor, böylesi de benim işime geliyor. Çok çok koyu bir mor gibi dursaydı sevmezdim…

Kıvamlı bir yapısı var, iki kat uygulamada tam rengini veriyor.

Bir de benim deli gibi aradığım ve hala bulamadığım Naughty var. İnternette birçok blogda bu iki ayrı ojenin karıştırılmış olduğunu gördüm. Orly Naughty or Nice mor alt tonluyken, Naughyt şarap rengi ya da bordomsu ( benim istediğim gibi ) bir alt tona sahip. İki ojenin karşılaştırmalı renklerini görmek için şuraya bakabilirsiniz.

Naughty or Nice’ı severek kullanıyorum. Kuruma süresince insanı çıldırtmıyor, diğer Orly ojeler gibi…

Bu renk koleksiyon ürünü olduğu için bulabilir misiniz emin değilim, ama Türkiye’de Orly satan kimi eczanelerde beklemediğiniz renkler karşınıza çıkabiliyor. Kurcalamakta fayda var…

 

 

 

Orly markası Peta sertifikalı, hayvanlar üzerinde deney yapmıyor.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?

Oje 18 ml ( kocaman ne güzel!) ve  fiyatı 18.50 lira. Cihangir Serpil Eczanesi’nden aldım…
Güncel: Orly ürünleri artık Türkiye’de satılmıyor.

GÜNCELLEME 2!!!
Logical Harmony, Orly’nin hayvan deneyleri politikası ile ilgili yeni bir yazı yayınladı. Buna göre Orly bahsi geçen distribütör ile bir ilgisi olmadığını, ilgili tarafın ürünlerini nasıl elde ettiğini bilmediğini ve hala cruelty free bir marka olduklarını belirtiyor. Yazının tamamını, Orly’nin konuyla ilgili açıklamasını linkten inceleyebilirsiniz:

http://www.logicalharmony.net/an-update-on-orlys-animal-testing-stance/#axzz3NZpjIMCP

GÜNCELLEME!
ORLY markasının hayvan deneyleri politikası değişmiş olabilir. 

Peta’nın hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar listesinden çıkarılan ORLY, “Hala cruelty free bir marka mısınız?” sorularını yanıtsız bırakıyor. Takip ettiğim ve size de tavsiye ettiğim vegan blogger Logical Harmony, markanın distribütör aracılığıyla Çin’de satış yaptığını belirtiyor. İlgili yazıyı okumak için ziyaret edebilirsiniz:

http://www.logicalharmony.net/orly-is-no-longer-cruelty-free/#axzz3LtFGdHQw

Hatırlatma: Daha önce de belirttiğim üzere markaların hayvan deneyleri politikası zaman içinde değişiklik gösterebiliyor. Bu durumda ilgili markanın yazısını blogdan tamamen kaldırmak yerine, durumu siz okuyucularla bu şekilde paylaşmayı uygun görüyorum.

İçerik, görseller makyajaynam.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.