ANA SAYFA,  Senden Benden Bizden

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Doğum Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun!

Lütfen, bugünü sadece indirimlerden faydalanacağımız bir gün olarak görmeyelim…

 

“8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı.
26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı)Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Wikipedia

 

Bugünün benim için bir özelliği daha var; Makyajaynam’ın doğum günü. Bugün itibariyle 4. senemize girmiş bulunuyoruz =)

Bu zamana kadar okuyan, yorum bırakan/bırakmayan, ilgisini, samimiyetini gösteren/göstermeyen herkese teşekkür ediyorum.

Sevgiler!

 
 

4 Yorum

  • Tuğba

    Ben nedense bloglara pek fazla yorum bırakmayan biriyim.Bu doğumgünü yazısını yeni farkettim.Blog dünyasını az sayılmayacak bir süredir takip ediyorum ve aslında yine kozmetik sektörünün blogları kirlettiğine inanıyorum.Çünkü maalesef artık az sayıda bloggerin para vererek ve samimi fikrini söylerek ürün tanıttığına inanıyorum. Bu işin bazıları için tam bir ürün pazarı haline geldiğine inanıyorum.Sevdiğim kaliteli,SAMİMİ bulduğum ve merakla takip ettiğim az sayıdaki bloglardansın.Her zaman bu kaliteyi, samimiyeti görmek, ürünler hakkında gerçek görüşleri öğrenmek için seni zevkle takip ediyorum ve sen devam ettikçe ben de edeceğim. Teşekkürler.Nice yıllara…

Bir Cevap Yazın