Aydınlatıcı Karşılaştırması: NARS, Too Faced, Essence ve the BALM

 

 

 

Güncelleme: NARS, 2017 itibariyle kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde deney yapacağını belirterek “cruelty-free” statüsünü kaybetti.

Hatırlatma: Hayvanlar üzerinde deney yaptığını kabul eden Shiseido’nun bünyesinde bulunan Nars, ürünlerini ve kullandığı içerikleri hayvanlar üzerinde test etmediğini, herhangi bir kuruluştan kendileri adına test yapmaları için bir talepte bulunmadıklarını belirtiyor. Markanın şimdilik Çin’de satışı bulunmuyor.

NARS Albatross: Yukarıda gördükleriniz arasında en kalıcı olanı. Beyaz gibi görünse de tene uygulandığında sarımsı bir parlaklık veriyor. Sık kıllı bir fırçayla uygulandığında fazlasıyla abartı durabiliyor fakat parça parça sim bırakmıyor yüzde. Seyrek kıllı bir fırçayla, az miktarda uygulamak daha abartısız bir sonuç verecektir. Detaylı incelemesi burada.

the Balm Mary Lou Manizer: Şampanya renginde. Yüze uygulandığında ambalajındaki rengi veriyor. Bu ürün benim cildimde fazla kalıcı olmadı, ki bu benim için iyi bir şey. Gün içinde hafifliyor ve daha abartısız duruyor.
Hatırlatma: Yaklaşık bir senedir the Balm markasının yeni ürünlerini satın almıyorum. Yukarıdaki ürünü karşılaştırma amacıyla yazıya ekliyorum =)

Too Faced Candlelight glow: Yukarıdaki swatchta gördüğünüz üzere içindeki simler tane tane belli oluyor, yüzde de aynı şekilde görünüyor ve gündüz kullanım için son derece gereksiz (bence).

Essence My Base Illuminating Make up Base: Likit yapıda. Makyaj bazı olarak geçse de birçoğunuz gibi aydınlatıcı olarak kullanmak üzere aldım bu ürünü. Fiyatına göre gayet başarılı buluyorum. Abartı durmuyor, yine tenimde fazla kalıcı olmayıp, ilerleyen saatlerde etkisi azalan ( iyidir iyi ) bir aydınlatıcı.

En sık hangisini kullandığımı sorarsanız cevabım hiçbiri olur =) Aydınlatıcı kullanmayı unutuyorum, üşeniyorum. Gündüz gündüz ne gerek var diyorum… Sanırım aydınlatıcıları sadece görüntüleri için alıyorum…

Ayda yılda bir kullanacaksanız aydınlatıcı ürünlere bir dünya para dökmenize de gerek yok. Açık, ten renginde, sedefli ya da ışıltılı farlarınız varsa aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

 

 Too Faced Candlelight Glow. Yapay ışıkta içindeki simler iyice belli gördüğünüz gibi.

NARS Albatross.

 

Eee, sizin aydınlatıcı ürünlerle aranız nasıl?

https://www.instagram.com/makyajaynam/

İçerik, görseller makyajaynam.com

Share

15 yorum “Aydınlatıcı Karşılaştırması: NARS, Too Faced, Essence ve the BALM

 1. Sheena Punk
  27 Şubat, 2013 at 16:24

  Ne kadar güzel ve yerinde bir yazı olmuş. Essence’in My Base’ini deneyesim vardı zaten, Albatross’da aklıma girdi şimdi.

  • MakyajAynam
   27 Şubat, 2013 at 17:47

   Teşekkür ederim =)
   Doğru düzgün kullanmasam da benim de aklımda yenilerini denemek var…

 2. Duygu
  27 Şubat, 2013 at 16:59

  Ya Candlelight kabında ne güzel duruyor. Aydınlatıcı olarak kişisel tercihe ve istenen görünüme göre değişir tabii ama far olarak enfes görünürmüş gibi geldi.

 3. kakule
  27 Şubat, 2013 at 17:21

  bikaç tane aydınlatıcım var buna the balm ve essence de dahil. ama tam istediğim görüntüyü yakalayamıyorum. şöyle bildiğin sarı,altın rengi duracak bi aydınlatıcı varmı canım? albatross ve candelight da tam istediğim gibi değil :(( mary lou da cok soğuk. benim istediğim sarı-altın…. umarımki anlatabildim. görüntüyü gözünün önüne getirmeye calış ;))

  • MakyajAynam
   27 Şubat, 2013 at 17:51

   Aslında Albatross yukarıdakinden daha sarı görünüyor normalde ama anladım sanırım dediğini =)
   Maalesef altın renginde bir aydınlatıcı hatırlayamıyorum şu an. Ama yine NARS’ta likit yapıda aydınlatıcılarında olması lazım, altın- bronz gibi renkler…

 4. asya
  27 Şubat, 2013 at 19:54

  the balm bende var severek her gün kullanıyorum 🙂 tabi narsı almayı isterdim ama malum biraz pahalı 🙂 artık the balmın ürünlerini neden almıyorsun?

  • MakyajAynam
   28 Şubat, 2013 at 00:14

   Uzun hikaye =)
   Kısaca bahsetmek gerekirse, bu markayla hayvan deneyleri politikaları hakkında bilgi almak için iletişime geçmiştim ve epey süre yanıt alamadım. En sonunda verdikleri yanıt ise son derece baştan savmaydı. Hatta yabancı bir bloggerla da the Balm hakkında konuştuk. O da benim gibi yanıt alamamış ve bu markaya güvenmiyormuş.

   Hayvanlar üzerinde deney yapıyor diyemeyiz, gerçekten CF bir marka olabilirler ama daha tatmin edici açıklamalarda bulunmaları lazım =)

 5. SasuSakuPowaa
  27 Şubat, 2013 at 21:57

  Essence’in Bella’s Secret’ ını kullanıyorum. Nars Albatross ve Mary- Lou Manizer’ ı da denemiştim , Albatross’ un verdiği renk daha iyi geldi bana ama Bella’s Secret daha kalıcı. Bu arada, the Balm hayvan deneyleri yapıyor mu? Bunu hiç bilmiyorum da 🙂

  • MakyajAynam
   28 Şubat, 2013 at 00:16

   Bella’s Secret koleksiyon ürünüydü değil mi? Twilight, hatırladım şimdi…
   the Balm ile ilgili yukarıda yazdığım gibi durum =)
   Teşekkürler…

   • SasuSakuPowaa
    28 Şubat, 2013 at 14:18

    Evet, koleksiyon ürünü 🙂 Bende üç tane ürünü var ama en beğendiğim bu aydınlatıcı olmuştu 🙂 ^^ the Balm’ ın ürünlerini pek satın almıyorum ve zaten fiyatları da bana pek uygun gelmiyor. Hayvan deneyleri yüzünden de almayacağım artık.

 6. kakule
  28 Şubat, 2013 at 09:02

  physicians formulanın da cok hoş aydınlatıcıları var canım ,hayvanlar üzerinde deney yapmayan ender markalardan birisi. ve doğaya cok saygılı. alerjik bünyen varsa kesinlikle tavsiye edebilirim.gerci senin de sevdiğini biliyorum.

  • MakyajAynam
   1 Mart, 2013 at 15:42

   Benim de dikkatimi çekti onlar evet, teşekkürler paylaştığın için =)

 7. merve
  30 Nisan, 2013 at 17:03

  aydınatıcı ürünlerde benim hem far hemde aydınlatıcı olarak kullanılan mary lou favorim 🙂

 8. nilüfer
  10 Ocak, 2014 at 16:47

  balm ın mary lou yu kullanıyorum çok memnunum.

Bir Cevap Yazın