Aydınlatıcı Karşılaştırması: NARS, Too Faced, Essence ve the BALM

Home / ANA SAYFA / Aydınlatıcı Karşılaştırması: NARS, Too Faced, Essence ve the BALM
Aydınlatıcı Karşılaştırması: NARS, Too Faced, Essence ve the BALM

 

 

 

Güncelleme: NARS, 2017 itibariyle kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde deney yapacağını belirterek “cruelty-free” statüsünü kaybetti.

Hatırlatma: Hayvanlar üzerinde deney yaptığını kabul eden Shiseido’nun bünyesinde bulunan Nars, ürünlerini ve kullandığı içerikleri hayvanlar üzerinde test etmediğini, herhangi bir kuruluştan kendileri adına test yapmaları için bir talepte bulunmadıklarını belirtiyor. Markanın şimdilik Çin’de satışı bulunmuyor.

NARS Albatross: Yukarıda gördükleriniz arasında en kalıcı olanı. Beyaz gibi görünse de tene uygulandığında sarımsı bir parlaklık veriyor. Sık kıllı bir fırçayla uygulandığında fazlasıyla abartı durabiliyor fakat parça parça sim bırakmıyor yüzde. Seyrek kıllı bir fırçayla, az miktarda uygulamak daha abartısız bir sonuç verecektir. Detaylı incelemesi burada.

the Balm Mary Lou Manizer: Şampanya renginde. Yüze uygulandığında ambalajındaki rengi veriyor. Bu ürün benim cildimde fazla kalıcı olmadı, ki bu benim için iyi bir şey. Gün içinde hafifliyor ve daha abartısız duruyor.
Hatırlatma: Yaklaşık bir senedir the Balm markasının yeni ürünlerini satın almıyorum. Yukarıdaki ürünü karşılaştırma amacıyla yazıya ekliyorum =)

Too Faced Candlelight glow: Yukarıdaki swatchta gördüğünüz üzere içindeki simler tane tane belli oluyor, yüzde de aynı şekilde görünüyor ve gündüz kullanım için son derece gereksiz (bence).

Essence My Base Illuminating Make up Base: Likit yapıda. Makyaj bazı olarak geçse de birçoğunuz gibi aydınlatıcı olarak kullanmak üzere aldım bu ürünü. Fiyatına göre gayet başarılı buluyorum. Abartı durmuyor, yine tenimde fazla kalıcı olmayıp, ilerleyen saatlerde etkisi azalan ( iyidir iyi ) bir aydınlatıcı.

En sık hangisini kullandığımı sorarsanız cevabım hiçbiri olur =) Aydınlatıcı kullanmayı unutuyorum, üşeniyorum. Gündüz gündüz ne gerek var diyorum… Sanırım aydınlatıcıları sadece görüntüleri için alıyorum…

Ayda yılda bir kullanacaksanız aydınlatıcı ürünlere bir dünya para dökmenize de gerek yok. Açık, ten renginde, sedefli ya da ışıltılı farlarınız varsa aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

 

 Too Faced Candlelight Glow. Yapay ışıkta içindeki simler iyice belli gördüğünüz gibi.

NARS Albatross.

 

Eee, sizin aydınlatıcı ürünlerle aranız nasıl?

https://www.instagram.com/makyajaynam/

İçerik, görseller makyajaynam.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.