ANA SAYFA

Göz makyajımı hangi fırçalarla yapıyorum?

Genelde bana sorulan sorulardan biriydi göz makyajımı hangi fırçalarla yaptığım. Elimde başka fırçalar olmasına rağmen en sık kullandıklarım aşağıdakiler:

 

 

Too Faced kitin içinden çıkan far fırçası. Sentetik kıllı, fazla büyük değil. Kılları sık olduğu için renkleri güzel uyguluyor.

 Sigma’nın en başarılı far fırçalarından biri. Alalı uzun zaman olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

 

 Yine Sigma’nın başarılı fırçalarından karıştırma fırçası. 

Ecotools far fırçası, sentetik kıllı. Bununla göz kapağına düz far uygulamak yerine açık renk farları kaş altına uyguluyorum.

Urban Decay Naked 2 paletin içinden çıkan çift taraflı fırça. Yukarıda gördüğünüz sentetik kıllı ve yassı yapıda. Bu fırçayla koyu renk farları kirpik diplerine uyguluyorum.

 

Epeydir yeni makyaj fırçası almıyorum ama ilerideki fırça alışverişlerim sentetik kıllı fırçalardan yana olacak. Mesela denemek istediklerim arasında real techniques fırçalar yer alıyor.

İçerik, görseller makyajaynam.com

2 Yorum

 • dilekağacı

  Merhabalar,

  Fırça konusunda genelde Sigma ve Real Techniques’in ürünleri tavsiye ediliyor.Ancak RT. fırçalar Türkiye’de satılmıyor.Sigma’da durum nasıl, nereden temin edebilirim?

  Ben Ecotools fırça setini kullanıyorum.Ancak iyi bir allık ve pudra fırçası önerirsen sevinirim.Birde Mac’in fırçalarıda bayağı revaçta.Biraz tuzlu ama…

 • MakyajAynam

  Merhaba,
  Sigma fırçaları yurt dışından kozmetik alışverişi yasaklanmadan önce, kendi sitesinden almıştım. Linkten inceleyebilirsin:
  https://www.makyajaynam.com/?tag=sm

  Real Techniques fırçaları denemek benim de aklımda fakat yakın zamanda değil =)
  Bildiğim kadarıyla fırçalar gümrükte sorun yaşatmıyor. Satın almaya karar verirsen, alacağın yeri konu hakkında bilgilendirip, paketlerde “kozmetik, makeup” vs gibi ibareler kullanmamalarını rica edebilirsin. Yine de belirtmeliyim ki gümrüğe takılmama garantisi yok…

  MAC’in fırçaları da dahil hiçbir ürününü artık satın almıyorum. Hayvan deneyi politikasındaki değişiklikten dolayı…

Bir Cevap Yazın