ANA SAYFA,  GÖZ,  Maskara

Physicians Formula Organic Wear Maskara

Görsel kaynak: physiciansformula.com

Rimelin de organiği olur muymuş? Olmalı mıymış?

2020 Güncelleme: Markanın hayvan deneylerinin tam anlamıyla sonlandırılmadığı Çin’de satışı bulunuyor. Artık cruelty free bir marka değil.

Aslına bakarsanız birçok kozmetik üründe olduğu gibi rimellerin de içerikleri çok masum sayılmaz. Sentetik renklendiriciler, hayvanlardan elde edilen kimi içerikler, parfümler ve daha nice çeşitli kimyasallar rimellerde sıklıkla kullanılıyor. Birçok rimelin çoğu insanda çeşitli alerjik durumlara sebep olması kullanılan içeriklerden kaynaklanıyor. Bir kozmetik ürünün içeriğindeki bir madde, özellikle gözünüzle temas ediyorsa bu ürün, baş ağrısı bile yapabiliyor. Tabii bu konuda uzman görüşü bildirmiyorum, okuduklarım, izlediklerim kadarıyla yüzeysel sayılabilecek bir bilgiye sahibim…

Konumuz olan Physicians Formula Organic Wear Mascara‘ya dönersek, oldukça iddialı özelliklere sahip bir rimel olduğunu söyleyebilirim. Ürün ambalajında belirtilen özellikler şöyle:

 • ECOCERT sertifikalı ilk maskara.
 • Sert kimyasallar içermiyor.
 • Sentetik (yapay) koruyucu madde içermiyor.
 • Paraben içermiyor.
 • Genetiği değiştirilmiş organizmalar içermiyor.
 • Sentetik renklendirici içermiyor.
 • Sentetik parfüm içermiyor.
 • Üründe kullanılan içeriklerin büyük çoğunluğu organik tarımla elde edilmiş.
 • Fırçası geri dönüşümlü.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmemiş.

 

 

Yukarıda sıralanan tüm özellikler gerçekten işe yaramış olmalı ki, şimdiye kadar denediğim en “hafif” rimel tecrübesini yaşamış bulunuyorum. Bu rimeli sürüp, kirpiklerinizde rimel olduğunu unutabilirsiniz. Bunların yanı sıra kaşınma, yanma, kızarıklık gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak ayrıca güzel…

Olumlu özellikleri

 1. Plastik fırçalarla pek anlaşamasam da bu rimelin fırçasını sevdim. Topaklanma yapmadan kirpikleri boyuyor, fırçası kirpik diplerinizi acıtmıyor.
 2. Yapısı inanılmaz hafif, kirpiklerimde rimel yokmuş gibi hissediyorum. Ağırlık yapmıyor.
 3. Kolay temizleniyor.
 4. Gözlerimi kızartmıyor, kaşındırmıyor ve sulandırmıyor.
 5. Cruelty free olması tabii ki! ( PF markası PETA sertifikalı )

Olumsuz özellikleri

 1. Nadiren de olsa günün sonunda alt kirpik diplerime baktığımda bir siyahlık görüyorum. Ama bu her zaman yaşadığım bir durum değil. Pul pul dökülmüyor da sanki hafif gri bir far geçmişim gibi görünüyor.
 2. Kirpiklerimi istediğim gibi dolgunlaştırmıyor. Uzatmada daha başarılı gibi…
 3. Türkiye fiyatı.

 

 

Kirpiklerimdeki duruşu bu şekilde. Daha dolgun ve güzel kirpikleriniz varsa daha güzel sonuçlar almanız mümkün. Bir de bendeki rimel çok yeni bir ürün olmayabilir. Makro çekimdeki hafif pütürümsü yapılar normalde görünmüyor…

Rimeli ben satın almadım ama fiyatının 38 – 40 lira civarında olduğunu tahmin ediyorum. Physicians Formula markasının ürünleri ülkemizde eczanelerde satılıyor.

İçerik ve görseller makyajaynam.com

9 Yorum

 • ÖZ

  Canım, güle güle kullan. Bende çift taraflı sarılı bejli concealer’ını merak ediyorum, o da ne zamandır öncelikli alınacaklar değil de almayı sürekli düşündüğüm belki alırım’lar listemde. Türkiye fiyatları gerçekten lüzumsuzca uçuk, o yüzden bir türlü önceliğim olamıyor. Hadi deneyeyim desen denemelik bir fiyatta değiller yani. Ancak emin olunarak alınır.

  • MakyajAynam

   Ben de senin gibiyim. Bu markanın denemek istediğim çok fazla ürünü var ama yurt dışı fiyatlarını bile bile buradan almak, bilemiyorum =)

 • kakule

  birde cift taraflı rimeli var ben de onu kullanıyorum çook memnunum. bu marka benim zaten favorim.cok güzel ve kaliteli ürünleri var. keşke fiyatları da biraz uygun olsa tadından yenmez.

 • SasuSakuPowaa

  Ben kirpiklerindeki duruşunu çok beğendim 🙂 İstanbul’a geldiğim bir zaman Moda’ da gördüm ve fiyatını sordum. Katılıyorum, Türkiye’ deki fiyatları cidden uçuk 🙂

  • MakyajAynam

   Narin, güzel boyuyor. Günlük kullanım için gayet uygun aslında. Moda’ya sık giderim ama denk gelmemiştim =)

 • lal

  Ben alerjik olduğum için bu markanın bir çok ürününü merak ediyordum fakat o kadar uçuk ki beğenmezsem korkusuyla alamadım 🙂

Bir Cevap Yazın