ANA SAYFA,  Senden Benden Bizden

Yeni başlayanlar için Essence ürünleri

Essence, ülkemize geldiğinden beri birçoğunuz gibi ben de ürünlerini deniyorum. Fiyatları genel olarak uygun olduğu için memnun kalmadığım bir ürünü olduğunda çok da canım yanmıyor. Yine de markanın ürünlerini denemek isteyip, kararsız kalanlarınız olabilir. Şimdiye kadar denediğim ve memnun kaldığım ürünlerden bazıları şunlar:

Essence Long Lasting Göz Kalemleri

Bu serideki kalemler sürümlerinin yumuşaklığı, renk verişleri ve kalıcılıklarıyla kesinlikle denemeye değer. Benim kullandığım renkler:
01 Black Fever
01 Hot Chocolate
12 I Have A Green ve 14 Think Khaki!

Essence Dudak Kalemleri

Dudak kalemlerinin yapıları son derece yumuşak, dudakları kurutmuyorlar ve genel olarak kalıcılar. Kullandığım renkler için buraya bakabilirsiniz.

Güncelleme: Son zamanlarda bahsedilen dudak kalemlerinin en popüler renkleri bulunmuyormuş, ayrıca yapılarının artık eskisi gibi olmadığı da söylenenler arasında…

 

Essence rimel

Markanın yazısını yazmadığım birkaç rimelini denedim. İçlerinde en çok memnun kaldığım ve bitirdiğim rimel “I Love Extreme Volume” isimli ürün oldu. Yazısı burada.

 

Essence Kaş Şekillendirme Kiti

 Doğal duran, dağılıp bozulmayan farlardan oluşan bu kit, memnun kaldığım ürünler arasında. Yazısı burada.

Essence Jel Eyeliner 02 London Baby

Oldukça kremsi yapıda olan eyelinerın bu rengini severek kullanıyorum. Yazısı burada.

 

Essence My Base Illuminating Make Up Base

Bu makyaj bazını alalı aylar olmasına rağmen yazısını yazmadım. Çok sık kullanmasam da fiyatına göre iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 

Essence Fix & Matte Translucent Toz Pudra

 

Yine çok uzun zaman önce alınmış ve hala yazısı yazılmamış(!) bu pudranın matlaştırıcı etkisi işe yarıyor.

Benim genel olarak beğendiğim ürünler bu şekilde. Sizin de eklemek istedikleriniz, tavsiye ettikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz…

Tüm Essence ürünlerini incelemek için:
https://www.makyajaynam.com/?tag=essence 

 

İçeerik, görseller makyajaynam.com

10 Yorum

 • Sed

  Ben de bayılıyorum ürünlerine.
  Aldıklarımdan memnun kalmadığım tek ürün köpük fondöten sanırım. Aslında çok güzel bir ürün ama 2.kutuya geçince sivilcelenme yaptı neden oldu anlamadım.
  Bu arada fix & and mate pudrayla ilgili çekincelerim var benim. Ucuz bir ürün hani memnun kalmasam çöpe atarım sorun olmaz ama hiç bembeyaz bir pudra kullanmadım becerebilir miyim bilemiyorum. 🙂 Ürünü yorumlarsan çok mutlu olurum.
  🙂

  • MakyajAynam

   Fondötenlerini denemedim, nedense ilgimi çekmediler. Pudraya gelince, kullanımı çok pratik sayılmaz, dikkat edilmesi gereken noktalar var. Yazısını öne alabilirim o halde =)

 • S.

  Benefit’in ürünlerini çok seviyorum. Henüz alabildiğim bir ürünü olmadı; ama Sephora’ya gittiğimde baya oyalanıyorum orda. Bu Essence’i de pembe My Base’ini de, onun -adı aklıma gelmeyen- bir ürünün benzeri olarak gösteriyorlardı. Ama Essence’i aldım denedim; Benefit’e de standında baktım. Essence ve Benefit, elimize ilk sürdüğümüzde aynı gözükse de, ürünler yayılınca Essence’in o parlaklığı kalmıyor. Bir şey sürüyorum; ama ne sürdüğüm belli olmuyor. Öyle bir aşamaya geliyor. Benim cildim de, çok baskın olmamakla beraber bir T bölgesi var ve diğer bölgeler normaldir. Karma diyebiliriz kısaca. Nerede denersem deneyeyim, o parlaklığı elde edemedim My Base’den. Kuru cilde sahip bir arkadaşım da bayılıyor mesela bu ürüne. Çok isterdim bende de işe yarasın. Maalesef bir daha almayacağım.

  Dudak kalemini ve rimelini bu blogta görüp aldım. Rimeli henüz tam denemeyemedim. Rimelin tek zorluğu, çok çabuk bitmesi. Diğer rimeller stantta yerinde beklerken, bu I Love Extreme rimel hemen bitmiş oluyor. Ancak dudak kalemiyle baya aşk yaşıyoruz. Dudak kalemindeki tek sorun, tam verimi alabilmek için sürekli açmak gerekmesi. Ucu kısalınca dudaklarımı kurutur hale geliyor, pütür pütür oluyor. Zaten cüzi bir fiyatı olduğundan çok da problem değil. 🙂 Cute Pink gerçekten her tene, her zevke uyacak bir kalem.

  Jel eyelinerla, özellikle asansörlü siyah kalemi de bulmak şans işi. Ama ikisi de oldukça güzel ürünler.

  Ojeler, malum. Şişelerinin değişmesi, ürünlerin bulunabilirliğini arttırdı. Eski şişedeki çoğu rengi elime dahi alamadım, bırakalım sürmeyi. Bir de yeni şişelerle birlikte, renkler daha düzleşti. Birkaç tane öyle yanar döner ve simli ojeler var. Olsun. Ben gene de seviyorum hala ojeleri. Bir de kolayca alttan soyulmasalar…

  Sanırım iyi olan ürünler çoğunluğa iyi; kötü olanlar yine çoğunluğa kötü geliyor. Kaş kiti de en kısa zamanda deneyeceğim. 🙂

  • MakyajAynam

   S., uzun yorumlarını özlemişim desem? =)
   Benefit’e sıcak bakamıyorum bir türlü, fiyatlarını görünce ağzım açık kalıyor. Bir de CF durumuyla ilgili tabii. The Balm satın aldığım dönemlerde, esprili ambalaj ihtiyacımı onunla gideriyordum.
   Essence bazı ben tüm yüzüme değil, sadece allığın üzerine kullanıyorum (çok nadiren gerçi). Parlaklığı ilk başta daha yoğun, günün sonunda ise hayli hafiflemiş oluyor ki bu benim için iyi bir şey.
   En başarılı rimeli olduğu için I love Extreme çabuk tükeniyor olabilir. Gerçi hepsini denemeden bir şey söylememek lazım.
   Dudak kalemlerinde dediğin sorunu hiç yaşamadım? Kremsi olduğu için çabucak eriyor ve sık açmak gerekiyor dediğin gibi ama kuruluk olmadı bende…

   • S.

    Uzun yorumlarımı özledin mi gerçekten? Teşekkür ederim. 🙂 Senin yazdığın şeylerin üzerinden uzata uzata geçtiğim bir yorum oldu aslında; ama çenemi kolay kolay tutamam. Çok mutlu oldum bunu duyunca.
    Dudak kalemi bir iki kişide öyle oluyor sanırım. Bunlardan biri de benim. Dudaklarım incedir, belki ondan. Ancak renk o kadar güzel ki, çok da şikayetçi değilim. Şu mor tonlu olan pembeyi(fotoğrafta sağdan üçüncü), bir de red blush olanı da deneyeceğim bir ara. Hiç makyaj yapmayan annem bile, bu dudak kalemlerini çok sevdi. 🙂 Bu dudak kurutma sorunu onda da yok mesela.

    Ha bir de, bir ara özellikle koyu renk ojelerimin çabuk renginin solması dolayısıyla top coat arayışına girdim. Vişne çürüğü, bordo, siyah gibi renkler tırnağımda bir güncük de olsa parlayıp layıkıyla dursun istedim. Essence’in XXL Shine özelliği olan top coatını aldım. Ama keşke yorumları okuyup alsaydım… Ne parlatıyor, ne çabuk kuruyor, ne de top coat olarak bir verim alabildim kendisinden. Açıkçası hiç tavsiye etmem. Benim de böyle bir tuzum bulunsun. 🙂 Pastel’inkini de deneyeceğim bir ara.

    Bu köpük allığı da yağ bezesi yapmış bazı kişilerde. Bunu duyunca denemeden pas geçtim.

    • MakyajAynam

     Evet evet, samimiyim. Hatta bu konuda sana bir mail atacağım, şayet yorumlarda bıraktığın geçerli bir e-posta hesabıysa…

     Top coatu söylediğin çok iyi oldu, ben de denemek istiyordum. Top coatlar lazım oluyor ama çok da para harcamak istediğim ürünler değil.

 • SasuSakuPowaa

  Bende gevşek pudrayı çok merak ediyordum, sanırım alacağım 🙂 Essence’ in ürünlerini hem fiyat, hemde performans bakımından çok beğeniyorum, farları çok güzel. Benim tek memnun kalmadığım ürünü Souffle Touch Blush oldu, köpük allık diye geçiyor ama sulu sulu birşey. Elmacık kemiklerime sürünce de yamalı yamalı oluyor. 🙂

  • MakyajAynam

   Köpük allığını merak etmiştim ama dediğin gibiyse denemem sanırım. Bir de alışkanlık, toz allık ya da aydınlatıcıları kullanmak daha pratik geliyor.
   Paylaştığın için teşekkürler =)

 • S.

  Sürekli bir yerlerden mail almayayım diye mail adresimi sallama bir hesap olarak veriyorum genelde. Esas mail adresim bu: *********

  Mailini dört gözle bekliyorum! 🙂

Bir Cevap Yazın