ANA SAYFA,  Maskara,  Nasıl Yapılır?

Mucize mi yoksa fiyasko mu? Too Faced Better Than False Lashes Mascara

 

 

Uzun zamandır bir kozmetik ürün hakkında bu kadar kararsız kalıp, bu kadar da sinirlenmemiştim!

Yukarıda gördüğünüz rimeli alalı belki de aylar oluyor. Hala yazısını yazamamış olmamın sebebi tembellik değil, rimelin başlı başlına bir olay olması =) Sinirlenmemin sebebini de açıklayayım: Bir rimel, kirpiklere uygulandıktan sonra normal insan gözüyle bakıldığında çok güzel durup, makro çekim fotoğraflarda bu kadar korkunç durabilir!
Rimeli aldıktan sonra yabancı bloglarda arattım ürünü. Bir sürü fotoğraf gördüm, ” Bu kadar insan rimel sürmeyi beceremiyor olamaz! ” dedim. Çünkü ben rimeli sürdüğümde hiç de fotoğraflardaki gibi korkunç durmuyordu. Sonra kendi fotoğraflarımı çekmeye başladım, fotoğrafları bilgisayara aktardım ve gördüklerim karşısında tepkim şu oldu: ” Bu ne yaaaa !!!??? ” Rimel, diğer fotoğraflarda nasıl gördüysem benim gözümde de aşağı yukarı aynı duruyordu. Tamam, çok fena sürenler de vardı, o kadar da değil =)

 

Set, içerisinde bir adet rimel, bir adet de içinde naylon fiberlerin olduğu bir ürünle geliyor. Aslında tüm olay, yukarıda gördüğünüz beyaz, minik ambalajlı üründe bitiyor.

Nasıl kullanılıyor?

Önce kirpiklerinizi altın renkli ambalajı olan normal siyah rimelle boyuyorsunuz.
2. adımda  yine yukarıda gördüğünüz beyaz, minik ambalajlı ürünün içinde bulunan naylon fiberleri kirpiklerinize uyguluyorsunuz.
3. adımda tekrar başa dönüp, normal rimelle kirpiklerinizi tekrar boyuyorsunuz.

Fırçalar şu şekilde:

 

 

 

İlk adımı uyguladıktan sonra yukarıda gördüğünüz fiberleri kirpiklere sürmeye başlayınca, enteresan bir şekilde kirpikler mıknatıs gibi fiberleri çekmeye başlıyor. Acaba bu fiberleri başka rimellerle denersem nasıl olur deyip denedim ama ı ıh, işe yaramadı. Kendi rimeliyle işe yarıyor.

 

 

 Uygulama fotoğrafları

 

Rimelsiz kirpikler

ta taaaam!!!

selam naylon fiberler!
too-faced-rimel

merhaba uzun kirpikler!

Şimdi size: ” Bakın gerçekten o fiberler normal gözle bakıldığında fark edilmiyor ” desem…

İyi yönleri

 • Kirpikleri çoook güzel kıvırıyor. Kirpikleri dümdüz olan kuzenim denedi, onun kirpiklerini bile kıvırdı.
 • Takma kirpiklerin kendine has bir kıvrımı olur, bütün olarak baktığınızda. Bu rimel de o şekle yakın bir görünüm verebiliyor.
 • Kirpikleri uzatıyor.
 • Ağırlık yapmıyor.

Kötü yönleri

 • En başında uygulaması zahmetli. Her ne kadar 3 kolay adımda süper kirpikler dense de, kimsenin sabah kalkıp, ” Dur önce boyayayım kirpiklerimi, ay fiberleri de süreyim, sonra bir kat daha geçeyim.” diyeceğini sanmıyorum. Acelem olduğunda elim hiç de bu rimele gitmiyor.
 • Beyaz beyaz, pek bir şeker görünen fiberler o kadar masum sayılmazlar. Uçuşma eğilimleri var, hassas gözleriniz varsa gözün içine kaçıp sizi rahatsız edebilirler.
 • Bir diğer çok enteresan özelliği ise şu: Bu rimeli uygulayıp, alt kirpiklerinize de sadece siyah rimeli sürseniz bile, gün içinde gözlerinizi bir şekilde sıkıca kapatırsanız kirpikler birbirine yapışıyor! Öyle böyle bir yapışma değil yalnız bu. Ben bu durumu en çok hapşırırken yaşadım.
 • Kirpikleri çok güzel uzatıp, kıvırıyor ama çok fazla dolgunluk verdiği söylenemez.
 • Kat kat uygulamaya müsait değil. Siz, daha dolgun bir görünüm elde etmek için 2. 3. katı sürmeye başladığınızda naylon fiberler iyice sapıtıyor, normal siyah rimeli kirpiklerde hareket ettirmek zorlaşıyor.

Yine de ısrarla tekrar ediyorum ki, gerçek hayatta yukarıda gördüğünüz fotoğraflardan çok daha güzel duruyor.

Yenilikçi bir fikir, bu yüzden takdir ediyorum. Bittiğinde bu rimel setini yeniden almak için ölüp bitmeyeceğim, ” Aa evet, böyle de bir şey vardı…” deyip geçeceğim büyük ihtimalle.

Too Faced’in mucize olarak lanse ettiği maskaradan şu görünümü de paylaşayım:

 

[Kaynak]

Nerede satılıyor? Ne kadar?

Too Faced ürünlerini Sephora mağazalarından edinebilirsiniz. Bu setin fiyatı ben aldığımda 59.90 liraydı.

Rimel sapığı MakyajAynam bildirdi…

İçerik ve görseller makyajaynam.com

8 Yorum

  • MakyajAynam

   Fikir güzel de bence üzerinde biraz daha çalışılması lazım, özellikle fiberlerin =)

 • burcu

  bu fiber olayının benzerini ben makyaj pamuğunu makasla biraz kırparak yaptım:) evet makyaj pamuğunu makasla ince ince kesiyoruz sonra kaş tarama fırçasını üzerinde gezdirip kirpiklere bunu sürüyoruz.sonrada üzerinden maskara ile geçiyoruz.upuzun harika kirpikler oluyor.püf noktası pamuklu fırçayı sürerken abartmamak.

 • asya

  Yaa bence denemek lazım çünkü kirpiklerin inanılmaz uzun gözükiyor zaten ben her sabah 3 kat maskara süriyorum o yüzden problem olmaz benim için:) ama dökülme yapıyormu ?

  • MakyajAynam

   Ben önce bloglarda görmüştüm. Son bir tane kaldı denince de dayanamadım! Tüm olay fiberlerde bitiyor zaten =)

Bir Cevap Yazın