Gittim gördüm denedim: LUSH Yılbaşı koleksiyonu (Bölüm 2)

Home / ANA SAYFA / Gittim gördüm denedim: LUSH Yılbaşı koleksiyonu (Bölüm 2)
Gittim gördüm denedim: LUSH Yılbaşı koleksiyonu (Bölüm 2)

 

 

Mağazaya girişte sizi bu güzel hediye paketleri karşılıyor. Eğer yılbaşı için ne hediye alsam diye düşünüyorsanız, hem kadın hem de erkekler için çok fazla seçenek var, ve paketler gerçekten kullanılacak ürünlerden oluşuyor. Dilerseniz, istediğiniz ürünleri seçerek kendi hediye paketinizi de oluşturabiliyorsunuz. Paketlerin her birinin üstünde, içinde hangi ürünlerin olduğunu yazan kartlar bulunuyor.

 

 

 

 

Snow Fairy duş jeli

Snow Fairy, LUSH’ın her sene yılbaşına özel ürettiği duş jellerinden biri. Şimdiye kadar Lush’ın birçok duş jelini kullandım ama Snow Fairy’i kullanmamıştım. Diğer duş jellerinde meyve özleri ve suları ya da diğer bitkilerin özleri kullanılırken, Snow Fairy tamamen güvenli sentetiklerden yapılmış, formülü hala korunuyormuş. Buna rağmen en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Tatlı bir kokusu var, pembe rengi dillere destan, pamuk şekeri gibi…

 

 

Twilight duş jeli

Twilight duş jeli Snow Fairy gibi sınırlı üretim ve yılbaşına özel ürünlerden biri. Lavanta özü yağı ve vanilya kokulu tonka içeriyor. Aynı zamanda vegan. Rahatlatıcı, sakinleştirici etkiye sahip.

( NOT: Yeni saç bakım ürünlerinin birçoğu ve ve duş jelleri vegan. )

 

 

Ponche duş jeli

Ponche gerçekten çok güzel kokuyor. Sıcak bir kokusu var, içeriğinde turunçgiller ve erik özü kullanılmış. Saçlar için de kullanılabileceği belirtiliyor, sınırlı üretim, vegan.

 

 

LUSH’ın yeni gelen ürünlerinin etiketleri değişmiş ve bundan sonraki tüm ürünlerin etiketlerinde ürünün daha detaylı açıklaması, içindeki en etken madde ve ne işe yaradığı gibi bilgiler yer alacakmış…

 

SABUNLAR

 

MR. PUNCH

Duş jellerini severek kullansam da sabunların yeri bende ayrıdır. Çekmecelerimde, çamaşırlarımın arasında muhakkak sabun bulundururum.  Hele de yukarıdaki gibi sabunlara asla hayır demem…
Mr. Punch, görünümü itibariyle meyveli pastaları anımsatıyor ve belirtildiği üzere meyveli bir kokusu var. Bunların yanında antiseptik özelliği bulunuyor.

100 gr 15 lira

 

 

Snowcake sabun

Snowcake, cildi nemlendirmeye yönelik bir sabun. İçinde kese yağı bulunuyor ve yılda sadece üç kere üretiliyor.

 

 

Northern Lights

Fotoğraf tam yansıtamamış, bu sabunun resmen fosforlu bir rengi var. Antiseptik özelliği bulunuyor, sivilceli ciltler için öneriliyor. İçeriğinde çay ağacı, çam suyu bulunuyor. Ciltteki kızarıklıkları gidermeye çalışıyor.

 

Banyo balistikleri ve köpükleri

 

Sinem Hanım

 

 

Golden Wonder‘ı  suya attığınızda içinden minik hediye paketleri çıkıyormuş =)

Bublebeard ( bıyık şeklinde olan ) ve Magic Wand ( yıldız şeklinde olan ) birkaç defa kullanılabiliyor.

Ben banyo balistiklerinin sadece suyu köpürttüğünü sanıyordum, öyle değilmiş. Balistikler hem güzel kokuyorlar hem de içlerinde bazı yağlar bulunuyor. Aynı zamanda cilde bakım yapan ürünler. Sinem Hanım, balistiklerin pedikürde de çok işe yaradığını söylüyor. Balistikleri attığınız suda en az 15 – 20 dakika kalınması öneriliyor. Bazıları çocuklar için bile kullanılabiliyormuş…

 

 

 

   

   

   

 

Bunların dışında belirtmek istediğim birkaç şey:

Eğer blogu takip ediyorsanız halihazırda LUSH ürünlerini kullandığımı, hayvan deneyleri politikalarını takdir ettiğimi de biliyorsunuzdur. Sevdiğim bir markanın yeni ürünlerini tanıtmak benim için son derece keyiflidir.
Lush mağazalarına gittiğinizde bir ürün satın almaksızın merak ettiklerinizi doyasıya inceleyebilir, denemek istediğiniz ürünlerin testerlarını isteyebilirsiniz. Bunu sadece ben değil LUSH ve LUSH’ı ziyaret eden birçok insan söylüyor.
Bir diğer seçenek de LUSH’ın web sayfası. Ben LUSH’tan yeni bir ürün denemek istediğim zaman sitesindeki kullanıcı yorumlarını okuyorum. Birçok markanın aksine olumsuz yorumlara da yer veriyorlar.

http://www.lushturkey.com

Bu eğlenceli ve güzel gün için LUSH Türkiye ekibine teşekkür ediyor ve tüm kozmetik/kişisel bakım markalarının örnek almasını dilediğim LUSH’ın şu açıklamasını da ekliyorum:

” HAYVANLAR ÜZERİNDE TESTİN TOPLUMSAL GÜVENLİKLE BİR İLGİSİ OLMADIĞINA İNANIYORUZ. HAMMADDELERİMİZİN HAYVANLAR ÜZERİNDE TESTİ AB PARLAMENTOSU TARAFINDAN İSTENSE DE BİZ PRENSİPLERİMİZE SIKI SIKIYA BAĞLI KALMAYA DEVAM EDİYORUZ. TABİİ Kİ SİZİN DESTEKLERİNİZİ DE BEKLİYORUZ. “

İçerik ve görseller makyajaynam.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.