ANA SAYFA,  Saç Bakımı/ Saç Şekillendiriciler

Gittim Gördüm Denedim: LUSH Yeni saç bakım ürünleri ve yılbaşı koleksiyonu

Geçtiğimiz günlerde, ( tamam, itiraf ediyorum biraz daha uzun bir süre önce =)) LUSH’ın yılbaşına özel yeni ürünlerini ve yeni gelen saç bakım ürünlerini inceledim. Birçoğunuzun saç bakım ürünlerini daha çok merak edeceğini tahmin ettiğimden, önce onlarla başlıyorum.

Şampuanlardan ilki olan Fair trade Honey‘in özelliği şu: Şampuan, içerisindeki yoğun bal sayesinde saçlara nem veriyor ve aynı zamanda bu bal, koruyucu görevi görüyor. Yani bu şampuanda koruyucu katkı maddesi yerine gerçek bal tercih edilmiş, paraben içermiyor. Fair trade Honey’in içerisindeki bir diğer etken madde de keten tohumu. Keten tohumu da saçlara nem verip, bakım sağlıyor.

110 gr Fair trade Honey 23 lira.

Serideki bir diğer şampuan olan Blousey‘i fotoğraflayamadım çünkü geldiği gibi tükenmiş! Siz olsanız meraklanmaz mısınız? Bu nasıl bir şampuan ki geldiği anda tüm stokları tükeniyor =)

Blousey’in içerisinde çok yoğun bir şekilde muz bulunuyor. Saçlar için evde yapabileceğiniz nem maskeleri araştırdıysanız, içinde muz kullanılan maskelere de denk gelmişsinizdir. Ben de daha önce denemiştim, muzun saçları yumuşatma ve besleme özelliği var sahiden. Bir de LUSH ürünlerinin şöyle bir özelliği var: Bir üründe muz kullandık ya da portakal suyu kullandık diyorlarsa bunu gerçekten yapıyorlar. Lavantalı bir ürün içerisine bir kova gerçek lavantayı boca edişlerini izlemişliğim var =)
Blousey, aynı zamanda saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmak ve saç diplerini canlandırmak adına karanfil ve biberiye içeriyor. Bir diğer önemli özelliği ise boyalı saçlara sahip olanları sevindirecek cinsten. Şampuan saçtaki boyayı akıtmıyor, aksine rengi koruyor.

240 gr Blousey şampuan 59 lira.

Big Katı Saç Kremi

Big katı saç kreminin içerisinde artık bildiğiniz üzere benim de çok sevdiğim, hindistan cevizi yağı bulunuyor. İçindeki deniz tuzu saçlara parlaklık veriyor. Kremi elinizde eritip saçlarınıza uyguluyorsunuz. Çabuk eriyen bir yapısı var, elinizde birkaç kere çevirmeniz yeterli.

Fiyatı 30 lira.

Shine so bright

Kırık saç uçlarını onarmaya yönelik saç bakım kremi. İçinde yine hindistan cevizi yağı, shea yağı yoğun olarak kullanılmış. Saçlar ıslak ya da kuruyken kullanılabiliyor.

Happy happy joy joy

Happy happy joy joy, saçları ağırlaştırmadan nem vermeye yönelik bir saç kremi, aynı zamanda hair mist. İçerisinde yoğun bir şekilde gül bulunuyor. Saçlara ağırlık vermemesi için badem yağı yerine badem sütü kullanılmış. American Cream’den daha hafif bir yapıya sahip. Neroli, portakal çiçeği ve greyfurt da kullanılan diğer içeriklerden…

100 gr Happy happy joy joy saç kremi 29 lira.

Sea spray

Deniz yosunu, deniz suyu, neroli ve doğal gliserin içeriyor. Kuru saça uygulanıyor, saça hafif bir şekil veriyor ve saç parfümü olarak da kullanılıyor. Bu ürünle aslında şu amaçlanmış: Hani denizden çıktıktan sonra saçlarınız kuruduğunda hafif bir dalgası olur, güzel bir şekle girer. Sea spray de bu etkiyi vermeye yönelik bir ürün.

Fiyatı 34 lira.

NOT: Nasıl başardım bilmiyorum, yukarıda gördüğünüz üzere birkaç ürünün fotoğrafını bulamadım ve ss kullanmak durumunda kaldım 🙁

 

   

( Fotoğrafları büyütmek için üzerlerine tıklayın.)

2. bölümde yılbaşına özel duş jelleri, banyo balistikleri ve sabunlar burada olacak.

İçerik ve görseller makyajaynam.com

5 Yorum

Bir Cevap Yazın