Urban Decay Naked 2 Palette

Home / ANA SAYFA / Urban Decay Naked 2 Palette
Urban Decay Naked 2 Palette

Urban Decay Naked 2 far paleti nedense inanılmaz bir şekilde arzulanıyor, ilkine sahip olanlar bile ” Bende Naked 1 var, Naked 2’yi de almak zorunda mıyım?” gibi şeyler söylüyorlar, yurt dışından siparişler veriliyor, o palete sahip olunacak!!!

Kozmetik ya da başka bir şey, bir ürün hakkında bu kadar kıyamet koparıldığı zaman bu durum bende ters etki yapıyor. Alacağım varsa da çoğunlukla vazgeçiyorum o üründen.

Peki bu paletin burada işi ne?

“Hediye” cevabını veriyorum ben de. Kendisini almak gibi bir düşüncem yoktu. Cruelty free olduğu için, Sephora mağazalarında sınırlı süre içinde ve sayıda  satışta olacağı için paylaşmak istedim. Belki her şeye rağmen almak isteyenler olabilir…

 

 

  • Paletin metal, güzel bir ambalajı var, büyük aynası gayet kullanışlı.
  • İçinden 2 taraflı bir fırça çıkıyor ki nefret ederim! 2 taraflı herhangi bir kozmetik üründen, 2 taraflı fırçalardan koşarak uzaklaşmak istiyorum, neyse =) Fırçalar muhteşem olmadıkları gibi kötü de değiller, sentetik kıllardan yapılmışlar.
  • Paletin yanında mini bir gloss bulunuyor.
  • Hayvanlar üzerinde test edilmemiş.

Urban Decay Çin’de satışa başlayacağını duyurduktan sonra PETA ve BUAV sertifikalarını kaybetme noktasına geldi, gösterilen tepki sonucu geri adım atmak zorunda kaldılar.

Asıl önemli olan renklere gelince:

– Genelde sedefli renkler kullanılmış, mat renk seçeneği az.
– Tonlar, doğal renkleri tercih edenlerin seveceği cinsten, paleti çok çekici yapan ayrıntılardan biri bu aynı zamanda.
– Bazı farların renk verişleri normalken bazıları gerçekten çok çok çok yoğun ve canlı renk veriyor.

Farların çizgilenme, dağılma, topaklanma gibi konularda nasıl olduğu konusunda bir şey söyleyemiyorum çünkü bu zamana kadar hatırı sayılır sayıda ve markada far denedim, ben far bazıyla yaşamaya mahkum bir insanım.  Yine de bu paletteki renklerin sürdükten iki saat sonra dağılacağını zannetmiyorum.

Swatchlara geçmeden önce hatırlatmakta fayda var; farklı makinelerle, farklı ışıklarda fotoğraflar çekiyoruz. O yüzden gördüğünüz renklerin farklılık göstermesi normal, en azından ben normal karşılıyorum. Temptalia’nın swatchları kanun değil =)

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Paletin yanında gelen lip gloss tipik gloss özelliğinde, yapış yapış, mentollü bir şeyler sürmüşsünüz hissi veriyor. Tek başına kullanılabileceği gibi başka rujların üzerine de kullanılabilecek bir renk…

Sonuç olarak:

Güzel bir palet, her zaman kullanacağım renkleri barındırıyor, ambalajı, renk seçimleri, renklerin pigmentasyonu gerçekten başarılı. Öte yandan almazsanız kendinizi kötü hissetmenizi gerektirecek bir ürün olduğunu da düşünmüyorum.

Nerede ve ne kadar?

Urban Decay Naked 2 far paletleri Sephora mağazalarında 129 liraya satılıyor fakat yolladıkları maillerde paletin 119 lira olduğunu bildirdikleri için bu fiyattan veriliyormuş.

Güncelleme: Marka artık Sephora mağazalarında sürekli satışta. Paletin en son fiyatı 169 lira.

urban_decay_naked_2_palet

urban_decay_naked_2_goz_makyaji

urban_decay_türkiye_makyaj

urban_decay_lip_gloss1

İçerik ve görseller makyajaynam.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.