Superdrug BB Cream

Home / ANA SAYFA / Superdrug BB Cream
Superdrug BB Cream

 

Superdrug BB Cream

 

Maşallah, önüne gelen BB cream sürüyor piyasaya. Oysa ki çoğu, BB Cream denen şeyle alakasız, renkli nemlendirici özelliğinde ürünler.

 

Superdrug BB Cream de bu durumdan nasibini almış, bb cream adı altında satılan renkli nemlendiricilerden biri bana göre. Bugüne kadar herhangi bir BB Cream kullanmadım ama bb kremlerin sorunlu ciltler için geliştirildiğini, ciltteki akneleri ve diğer sorunları tedavi etmeye yönelik olduklarını, yüksek güneş koruması içerdiklerini ve hayli kapatıcı özellikte olduklarını biliyorum.

 

 

Bu ürün için ise denmiş ki:

” Nemlendirici, makyaj altı bazı, kapatıcı ve fondöten etkisini bir arada bulunduran bir kremdir. İçeriğindeki C vitamini güçlü bir antioksidandır ve parlak ve doğal bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Hyaluronic Acid: nemlendirici etkiye sahiptir ve ciltteki kırışıklıkları kapatmaya yardımcı olur. Caffeine: Cildi canlandırmaya yardımcı olur. ”

 

 • Kremin çamur gibi bir kıvamı var, nohut kadar miktarı yayıldıkça yayılıyor.
 • Kapatıcılık yok. Sorunlu bir cildiniz, sivilce izleriniz varsa hiç boşuna ümitlenmeyin.
 • Doğal parlaklık falan vermiyor. Bu maddeye ayrıca değineceğim. Sanki yüzüme güneş yağı ya da yağlı başka bir ürün sürmüşüm gibi parladı bende.
 • SPF 15 güneş koruma faktörü içeriyor.
 • Parfümlü.
 • Paraben içermiyor.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmemiş.
 • Vegan.

Kremin light ve medium olmak üzere iki rengi var. Ben light olanını tercih ettim. Tercih ettiğim rengin doğal bir renk olmadığını düşünüyorum zira şeftalimsi bir tonu var.

 

 

 

 

 

 

 

Yüzümde de yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi dursaydı bu kadar ateş püskürmeyecektim sanırım. Ürünü yüzüme uyguladığımda hiç istemediğim bir görünümle karşılaştım. Ben alın ve burnumun parlamasına tahammül edemezken bu kremle birlikte bütün yüzüm parıl parıl parladı. Ve çok yağlı bir his veriyor, yüzümde ağırlık hissettim.

 

 

Fotoğrafta, kullandığım antibiyotiklerin bana armağanı olan sivilceleri ve kabarıklıkları görüyorsunuz.

Burada ise fotoğraf yüzümdeki parlaklığı bir miktar emmiş.  Tüm yüzümün yanağım gibi olduğunu, hatta daha fazlasını düşünün. Ayrıca sivilceler hala orada duruyorlar. Ürünü tüm yüzüme uyguladıktan sonra, çenemdeki sivilcenin üzerine bir miktar kremi pıt pıt hareketleriyle yedirdim, o kadar kapatabildi.

 

Özetle:

 • Rengi bana tam olarak uymadı.
 • Fazla parlak görünüyor. Karma ciltli biri olarak verdiği bu parlak görünümden hoşlanmadım.
 • Muhakkak bir pudrayla sabitlemek gerekiyor. Sıcak havalarda cildim ürünü kustu.
Yorumlarımdan çok rezalet bir kremden bahsettiğim izlenimine kapılmayın lütfen. Tamamen kendi deneyimlerimle alakalı bir durum. Krem renkli nemlendirici kıvamında, oldukça parlak bir görünüm veren, yüksek kapatıcılığı olmayan, üzerine mat bir pudra sürüldüğünde daha kabul edilebilir görünüm veren bir ürün. Kim bilir, belki siz çok seveceksiniz. Mesela Elanor Tiwele bu üründen memnun kalmış. Onun değerlendirmesini okumak için tık tık.
İçerik:
Nerede satılıyor? Ne kadar?
Superdrug ürünlerini Watsons mağazalarından temin edebilirsiniz. Bu kremin fiyatı 16.90 lira.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.