ANA SAYFA,  Maskara

Essence Multi Action False Lashes Mascara

 

 

Essence Multi Action False Lashes Mascara

Beğenmedim…

Takma kirpik görünümü vaat eden bu maskarayı ilk aldığımda ve denediğimde şaşırmıştım. Akışkan kıvamı, kirpikleri sadece boyaması ve kesinlikle dolgunlaştırmamasıyla, ismiyle alakasız bir ürün olduğunu düşündüm. Ambalajı açıp rimeli kirpiklerinize sürmeye başladığınızda sadece ve sadece kirpikleri boyadığını görüyorsunuz.

Birkaç kullanım sonrasında kıvamı biraz daha normale döndü, hacim ve kıvrım verme yetisi kazandı fakat ardında gözü rahatsız edecek derecede topaklar bıraktı…

 

Tek kat uygulanmış hali

Tek kat uygulamada çok sorun yokmuş gibi görünüyor olabilir. Ama şu var ki ben bir rimelin gerçek performansını görmek için muhakkak 2. katın da uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Bir rimel, tek katta iyi ya da kötü, bir şekilde kirpiklerinizi boyar. Önemli olan 2. katta neler başardığıdır bana göre ( Maskara sapığı olduğum anlaşılıyor sanırım).

 

2 kat uygulanmış hali

Oklarla gösterdiğim alanı gördünüz değil mi? İşte o topaklanmalardan bahsediyorum.

Bu ürünü beğenenler de var. Olabilir, kimde nasıl kirpik var bilemiyoruz tabii.  Hatta şu kızcağız YSL Faux Cilsle karşılaştırmış ve aynı etkiyi yakalamış, iki maskarayı kullanmış biri olarak böyle bir şeyi kabul edemem!  ( Not :YSL muhtemelen cruelty free değil, aynı zamanda Loreal’in bünyesinde)

 

 

Essence Multi Action False Lashes Mascara kolay temizleniyor, hatta ilk kullandığım zamanlarda sadece suyla bile çıktığını gözlemledim! Kirpik diplerine rahatça yerleşen, kullanımı kolay, küçük bir fırçası var. Ve bir de uygun fiyatlı ( 8 – 9 lira arası.)

içerik ve görseller makyajaynam.com

 

17 Yorum

 • S.

  Yaşasın yeni yazılar! Essence’i keşfedeli 3-4 ay olmuştu ve Türkiye’ye gelsin çok istemiştim. Böyle, Isadora’yı da beklerim misal, istediğim bir marka hiç bir anda ülkemize gelmemişti, çok sevinmiştim. Isadora hayvan deneyi yapmayan bir marka ve güzel rimelleri var-mış. Ancak zaten makyaj yeteneği eyelinerdan öteye gitmeyen biri olduğumdan mıdır, nedir; pek ürünü cezbetmedi beni Essence’in rimel ve oje dışındaki ürünleri. Ancak tabii ki, diğer markalara göre oje süsleme aparatları olsun, çıkardıkları koleksiyonlar olsun, ojelerdeki renk seçenekleri olsun; çok daha yaratıcılar! Hayvanlar üzerinde deney yapmıyor olmaları da, ayrı bir güzel kılıyor kendilerini. Ben böyle düşünürken, alışveriş sırasında bir hanımefendi sevinçle son kalan bir Essence rimelini kapıp yanındaki arkadaşına döndü, ‘bu rimeli uzun zamandan beri bekliyorum, yurtdışından ithal’ gibi heyecanlı heyecanlı anlattı markayı. Yazıda da söylediğin gibi, herkesin kirpiğine başka etkiler yapıyor. Mesela verdiğin linkteki kız da maaşallah panjur gibi yaymış kirpikleri. Ancak senin kirpiklerin bana daha yakın geldi ve topaklanmaya katlanamayacağımdan, sanırım bu rimele pek yaklaşmam.

  Benim de rimel sevgim oldukça fazla. Cecile markasının Sexy Volume diye bir rimeli var, pembe kaplı. 5 liraya aldım süpermarketten, normalde fiyatı 10 – 11 lira. Ancak fırçası çok güzel, tıpkı organik rimel fırçaları gibi. Kirpiğimde de güzel durdu. Elimde bitmesini beklediğim Maybelline Falsies maskara topaklanırken, bu Cecile’in rimeli ipek gibi gösterdi kirpiklerimi. Cecile markası hayvan deneyi yapıyor mu bilmiyorum; herhangi bir bilgi bulamadım. Bu nedenle aynı rimelden ikinciyi de stokladım. Of, umarım yapmıyordur. İçeriğinde 6 çeşit paraben, parafin ve balmumu gibi maddeler var.

  • MakyajAynam

   Markanın gelmesine ben de sevindim, hem de fiyatları abartmamaları çok isabetli olmuş.
   Bir de çok fazla rimeli var, ben diğerlerini de sırasıyla deneyeceğim galiba. Hanımefendinin bahsettiğini merak ettim şimdi =)

   Essence toz allıklar güzel fiyatlarına göre, long lasting serisinden asansörlü göz kalemleri şahane! Dudak kalemlerini de yumuşak sürümleri ve dudakları kurutmamaları sebebiyle seviyorum. Hmm en son bir aydınlatıcısını aldım onu deniyorum, güzel gibi. He bir de kaş setini aldım, o da fiyatına göre çok iyi.

   Cecile, yerli marka bildiğim kadarıyla. Deneyler konusunda tatmin edici bir cevap verebileceklerine inansam iletişime geçerim ama bu aralar özellikle bu konuda umutsuzum nedense…

   Isadora hakkında ise araştırma yapacağım, sanki bir aralar türk bloglarda gördüm gibi…

   • S.

    Cecile Alman malıymış. Bunca zaman ambalajından, ‘eh idare eder’ ürünlere kadar ‘ben Türk kozmetik ürünüyüm’ dese de; dış ambalajında Almanya’da üretildiği belirtiliyor. Buna rağmen ürünün üstündeki koruma bandında da, ‘Özsoy Kozmetik tarafından üretilmiştir.’ ibaresi var! Doğru düzgün bir sitesi bile yok. Ojeleri mükemmel. 1.25 liraya alınacak en güzel renk ve kalite ojeler bu markada bence. Ancak o da muallakta maalesef.

    Essence’in gözaltı kapatıcısını -daha çok aydınlatma amacıyla kullanacağım- ve diğer ten ürünlerini çok merak ediyorum! Yazısı olursa afiyetle okurum. 🙂

    Isadora markasına da baktım şimdi. Satan tek bir site var. Rimel fırçaları o kadar çeşitli ve güzel ki! Keşke onu da Gratis ithal etse. Kısmet…

    • S.

     (Yorumunun altında cevapla kısmını göremedim.)

     Link için teşekkür ederim. İnceleyip aklımdaki birkaç markadan sonra bu rimellere saracağım.

     Bir de, sağ tıklama durumu blogta yok ya; o nedenle ayrı bir sekmede açamıyorum. Bunda sorun yok ama, buradaki linke direkt tıklayınca da, yeni sekme değil şu anki blog sayfasından devam ediyor. Yeni sekmede olsa daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

    • MakyajAynam

     Rica ederim.
     Postlarda verdiğim linkleri yeni sekmede açılmak üzere ayarlayabiliyorum ve çoğunlukla yeni sekmede açılmalarını sağlıyorum fakat yorumlarda link verdiğim zaman yeni sekmede açılamıyorlar maalesef.
     Linkin üzerine gelip, farenin kaydırma tuşuyla tıkladığında sayfanın yeni pencerede açıldığını göreceksin…

   • Berna

    IsaDora’nın farları muhteşem (idi, şimdi nasıllar bilemiyorum). Çok çok uzun yıllar önce makyaj bilgisine ve becerisine hayran kaldığım bir büyüğüm kullanırdı farlarını, ondan biliyorum. Süper renkler, kalıcılık, dağılmama, bulaşmama, vs.. Fakat nereden alırdı bilemiyorum, şimdi de pek ulaşma şansı yok o kişiye. Uzun süre internette ben de aradım ve aynı linki buldum ama o zaman ürünlere tıkladığımda sayfa açılmıyordu hala da açılmıyor, ya da benim PC’de bir sorun var.
    Özetle, dört gözle beklediğim bir marka IsaDora…

    • MakyajAynam

     Yorumlarınızla markayı iyice merak ettim =)
     Ürün sayfaları bende de açılmıyor.
     Tabii bir de cruelty free olup olmama durumu var…

 • duygu

  bende göz bazını aldım ve o minicik şeyden çok fayda gördüm.rimel denememiştim ama maybelline kullanıyorum pek değiştireceğimi sanmam 🙂

  • MakyajAynam

   far bazı genel olarak beğenilmiş evet. dediğim gibi markanın epey rimeli var, hepsi kötü olacak diye bir şey yok tabii =)

 • MakyajAynam

  Merhaba,

  Essence markası PETA ya da BUAV sertifikaları bulunmamalarına karşın hayvan testlerine karşı olduklarını, ürünlerinde ve içeriklerinde bu yollara başvurmadıklarını ve test yapması için herhangi bir kurumdan istekte bulunmadıklarını dile getiriyorlar. Markalar tüketicileri özellikle böyle önemli konularda kandırırlarsa başları ciddi anlamda belaya girebiliyor. O yüzden bu markanın yalan söyleyeceğini sanmıyorum, güvenip güvenmemek size kalmış…

  Sevgiler

  • Zeynep

   Makyaj aynam bu aralar seni çok rahatsız ediyorum ama 🙂 Türk markaları hakkında ne düşünüyorsun? Twitter’da hayvan deneylerine hayır, Pastel ve Golden Rose’un ona yolladığı e-mail’i yayınlamış, hayvan üzerinde deney yapmadıklarını iddia ediyorlar. Ama inansam mı inanmasam mı bilemiyorum.

   • MakyajAynam

    Ne demek, estağfurullah =)
    Ben görmedim o açıklamaları, bakayım bir inceleyeyim.
    Genel olarak yerli markaların detaylı bir şekilde bilgi vermeme sorunları var. Bir sürü soru yöneltiyorsun, sadece test yapmıyoruz diyorlar, içeriklerinden bahsetmiyorlar mesela. Bu konuda ben de emin değilim doğrusunu söylemek gerekirse…

Bir Cevap Yazın